Sayfa 821/1016 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon
Arama sonucu : 8126 madde; 6,561 - 6,568 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Doları kısa vadeli kamu bonoları alan bir ETF ya da TEFAS fonu olarak büyük bir kamu bankasında tutmak mantıklı olabilir. Dolar faizi artarsa buna göre kısa vadeli olduğu için o fonda artar. Bunu haricinde uzun vadeli EuroBond veya özel döviz bonosu tutanlar faiz artarsa katmerli zarar yazabilir.

Benim önerim fiziki tutmak yerine kısa vadeli dolar reposu yaparak kamu bankalarında veya sadece kısa vadeli EuroBond alan döviz tabanlı alınabilen TEFAS fonları almak olabilir.

Dolar Euro GBP faizleri artacak ve artmak zorunda. Yoksa yatırımcı bulamazlar. Enflasyon var ortada.

Ben FIBA KİRAZ da USD tutuyorum ama getirisi kötü, tavsiye etmem. FibaFx alış satış kurları iyi olduğu için kullanıyorum.
    Bence faizi unutun..yurt içindeki dolar faizi de benzer, yurt dışından öyle yada böyle etkileniyor..

Dışarıda 10 trilyon dolardan fazla negatif getirili bono ve bir sürü balon var..çöp tahviller bile ciddi pirim yapmış durumda..bu ortamda faizlerin artması felaket olur..yada hadi nominal faiz artsa, reel faizler her halukarda negatifte kalmak zorunda..mesela FED faizlerini arttırdı diyelim, ABD enflasyonu %6 olsun ama FED faizleri 2 puan arttırsa ne olacak?ekonomi, ekonomi olmazsa, Volcker gibi cesaret etmeleri zor..ancak sözlü yönlendirme ile -ceğim -cağım ile bir süre idare edebilirler..ellerindeki tek silah para arzını kısmak, oda belli süre..

Sonuçta piyasalar hiç bir şekilde sıkılaştırmaya gelemez artık..

Piyasalar arttık bitti.onumuzdeki olay 1929 yanı çöküş ve buhran.altin gumus falan zengin olmak için değil paçayı kurtarmak için lazım.hos benim aklıma göre çok parada kazandiracaklar ya neyse

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Doları kısa vadeli kamu bonoları alan bir ETF ya da TEFAS fonu olarak büyük bir kamu bankasında tutmak mantıklı olabilir. Dolar faizi artarsa buna göre kısa vadeli olduğu için o fonda artar. Bunu haricinde uzun vadeli EuroBond veya özel döviz bonosu tutanlar faiz artarsa katmerli zarar yazabilir.

Benim önerim fiziki tutmak yerine kısa vadeli dolar reposu yaparak kamu bankalarında veya sadece kısa vadeli EuroBond alan döviz tabanlı alınabilen TEFAS fonları almak olabilir.

Dolar Euro GBP faizleri artacak ve artmak zorunda. Yoksa yatırımcı bulamazlar. Enflasyon var ortada.

Ben FIBA KİRAZ da USD tutuyorum ama getirisi kötü, tavsiye etmem. FibaFx alış satış kurları iyi olduğu için kullanıyorum.
    Benim ana para (75%) burger'de geberik faizden yatıyor. (1.75%) Enflasyon böyle çıldırır da faizler artmaz ise çöp olup gidecek para.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sonuçta piyasalar hiç bir şekilde sıkılaştırmaya gelemez artık..
    Hiperenflasyon demek ABD'nin bitişi demek. O da öyle kolay değil.

Ben de hangisini seçeceklerine karar veremiyorum bir türlü. En son ya panikle bütün tuşlara basacaklar ya da hiperenflasyon gaza basacak ABD bayrağı Çin'e devredip bugünkü İngiltere gibi, Avustralya gibi bir devlet olup çıkacak.

4. Powell Nisan ayındaki basın brifinginde, "Bu baz etkiler, nisan ve mayıs aylarındaki çekirdek enflasyona yaklaşık yüzde 0,7'lik bir oranla manşet enflasyona yaklaşık yüzde 1'lik bir katkı sağlayacak. Çok önemli artışlar bunlar ancak sonraki aylarda kaybolacaklar ve geçici olacaklar" demişti.
    Salgının ilk dönemlerinde ortaya çıkan etkiler Eylül ayından sonra ortadan kalkacak. Aynı şekilde, mevcut fiyatlama baskısının getirdiği Nisan rakamı da bir yıl içinde endekslerden düşecek.
    Bloomberg

Hesabımızı yaparken bunların olma olasılığınıda göz ardı etmeyelim.

5. Dünyadaki en güvenilir kurum olan LBMA envanterindeki olmayan 3300 ton gümüşü fazladan saymış. Dünya üretiminin %20 sine denk geliyor. LBMA bile güvenilir değilse artık kime güvenilir sanal ortamda? Fiziki külçe gümüşe devam. Ölene kadar mokoko.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Piyasalar arttık bitti.onumuzdeki olay 1929 yanı çöküş ve buhran.altin gumus falan zengin olmak için değil paçayı kurtarmak için lazım.hos benim aklıma göre çok parada kazandiracaklar ya neyse

Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    2019 dan bu yana azar azar topluyorum.. İlk aldığım Ata lira 900 tl idi.. Bugün Ata piyasa açık olsa 3400 civarı olabilir.. Her sepette bulunmalı.. Çok büyük kazançtan ziyade korunuyoruz.
    Gram 162 tl den almisligim var ve her ay istisnasiz maaştan kestigimle 3 4 yıldır alıyorum. 830 dan 4 kasımda (abd seçim) verdiglm ceyrekleri de 690 dan geri aldım. Cim roger mi ne onun dediklerini bekliyorum. Ons 6.000 de ben kaçarım. Eni sonu sanal şalter inecek. Kibruistaki banka veya izlanda gibi. Yrd.

7. Ayhan Başkan gram altın 502 TL oldu. Senin satış hedefin olan 540 TL ye az kaldı. Yakında satabilirsin. Haziran ayında 540 TL yi görür inşallah sana satış imkanı verir.

8. 540ı görünce sanal altınlarımı ben de satarım.
    Fizikiler durur.

Sayfa 821/1016 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •