Sayfa 860/1014 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 6,873 - 6,880 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Pandemiden perişan olmuş devlet bütçeleri faiz artisi ile beraber dünyada faiz artışı nedeniyle kimse enflasyonu görmeyecek. Kral çıplak değil lan senaryosu. Acizane fikrimdir

2. ABD eninde sonunda Çin'in birleşmesine engel olamayacağını biliyor ufak ufak Chip döküm işine girmek istiyor.. Büyük Çin'de de Küçük Çin'de de dolar milyarderi olmak serbest.. Serbest olmasa birleşmeye esaslı bir engel olabilirdi..
    Bütün gezegenin son teknoloji yongaların üretimi için TSMC’ye muhtaç olduğunu düşünürsek, Çin’in, Tayvan’nın “Birleşik Çin Kaidesi” altında kendi topraklarının bir parçası olduğunu iddia etmesi gerçekten endişe verici.Araştırmacılar, dünyadaki son teknoloji yongaların %92’sini TSMC’nin ürettiğini, geriye kalan paydan da Güney Kore’li şirket Samsung’un sorumlu olduğunu belirtiyorlar. Tayvan çip üretiminde lider olabilir, ancak ABD hala hem çip tasarımında hem de fikri mülkiyet haklarında lider. Fakat iş üretime geldiğinde, yonga üretimi 1990 yılındaki %37 oranından %12’ye düştü.Bu ayın başlarında TSMC, Arizona'da 12 milyar dolara mal olan bir üretim tesisi inşa etmeye başladı. Üretim 2024 yılında 5nm’lik yongalarla başlayacak ve bu üretim süreci o yıl Tayvan’da kullanılacak olan üretim sürecinden bir veya iki adım geride olacak. Ayrıca söylenenlere göre, Amerika Birleşik Devletleri TSMC’den 10-15 yıl içinde altı adede kadar fabrika inşa etmesini istedi.https://www.donanimhaber.com/dunya-n...abilir--135154

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    "Altında sonbahar senaryoları" Para dergisi / Yk portföy
    https://yapikrediportfoy.com.tr/_pdf...r_21062021.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn enki powel çıktı iki laf etti,biri 2023 de 2 faiz artırımı belki yaparız,ikincisi taperingi konuşma planını konuşmaya başladık gibi bişi.Bu iki saçmalığın bedeli altının 1900 den 130 140 dolar düşerek 1760 a düşmesi gümüşün 28 dolardan 26 dolara düşmesi oldu.Ha bir de çin emtia fiyatlarına kızmış emtia satacakmış falan.Bugün de rusya aynını dedi.Yahu bunlar komedi.İnsan zekasına hakaret,enflasyon yüzde beşe çıkmış sen yüzde 1.5 faizin üstünde piyasa allak bullak olacağından tamamen piyasa manuplasyonu yapıyorsun,kağıt üzerinde altın gümüş basarak fiyatlara basıyorsun.Bunca çaba belli bir amaca hizmet ediyor da sonu belli,engel olamazlar ,1970 1980 de olan olayın üç katı olacak.
    ü
    Haklısın sn. Hkm, ancak oyunun sonuna bizim ömürler yetmeyebilir..

Adamlar 2013 ten beri arttıracaz da, kesecez de fena oyalıyorlar milleti..bütün dünya FED ve saz arkadaşlarının oyuncağı olmuş durumda..gidilecek yer olsa gideriz, ancak başkaca bir çare yok gibi..

Neyse altın üzerinde mal mal oturmaya devam, yeter ki enflasyon nisbetinde getiri versin, başkaca bir isteğim yok..

Sn enki benim takvimi biliyorsunuz.4 yılları var 2025 e kadar her şey hemen hemen hareketin çoğu bitmiş olur.Ben zamanında bir makale okumuştum.Tarihte büyük rallilerde çıkışın yüzde 70 i rallinin zaman skalasının son yüzde 7 lik zaman diliminde oluyormuş.Yani hareket parabolik oluyor.Hele bir coşku dönemi başlasın olacaklara siz de şaşacaksınız.Bence artık zamanları tükendi,özellikle gümüşe basamazlar.

Sıkıldığınız zaman trading vıew dan son 50 yıllık altın gümüş grafiğini açın bakın,dediğimi siz de anlıyacaksınız.Orada 6 aylık bir yıllık zaman dilimleri anlamlı olmuyor .Özellikle gümüş grafiği 26 dolardan sonra geriye dönemez,hareketi yeni başladı.Özellikle son 20 yılın hacimlerini inceleyin.O hacim grafiğinde mayıs ayındaki hacme inanamıyacaksınız.Hani bir büyük düşünürümüzün dediği gibi mayıs ayında hiç bir şey olmasa da kesin bir şeyler oldu)))))))))))))

7. Sosyete Bilal'in Merter Coin macerası.. Gülelim Güldürelim.. https://www.youtube.com/watch?v=NaRc31lLouE

8. "Kanal İstanbul 15 milyar dolarlık maliyetle, 6 yıl içinde tamamlanacak"
    "Profesör Uğur Emek'e göre yapım maliyeti asgari 65 milyar dolar"
    Böyle nice nice milyar dolarları betona göme göme bu hallere düştük ve lakin biz bittik bu beton aşkı bitmedi bitiremedik.. Söylenecek her söz söylendi artık "Ört ki ölem.." kısmına geldik.. Alnımıza yazılmış bu kara yazı... https://www.youtube.com/watch?v=WRxTIOrYSM0

Sayfa 860/1014 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •