Sayfa 882/1014 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 7,049 - 7,056 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

O zaman 4. muratın kayığına bindiği kayıkçının dediği gibi buyrun cenaze namazına.

bir keresinde de tebdil-i kıyafetle zamanın nüktedanı bekri mustafa'nın da içinde olduğu bir kayığa biner. beraber tütün içerler eğlenirler. zaman geçtikten sonra bekri mustafa sorar:

-siz kimlerdensiniz?
    -oğuz neslindenim, der 4. murat.
    -hangi kolundansınız? sorusu gelir.
    -kayı boyundanım.
    -hangi sülaledensiniz?
    -osmanoğullarındanım!. bekri mustafa son bir soru sorar:
    -adınız?
    -murat!
    -sultanı da var mıdır? 4. murat,
    -evet sultanı da vardır, deyince bekri mustafa kayıktaki arkadaşlarına döner ve
    -buyurun cenaze namazına, der

Gerçi sorun sadece QE ler değil, FED hem para arzını arttırıyor, hem de hazine teşvik adı altında ceplere trilyonlarca dolar para aktarıyor..dolayısıyla bu ortamda QE leri kesseler havuzu hazineden doldurmaya devam edebilirler..bunlar olurken milleti cambaza bak diye taperle, faizle baskılıyorlar..esasen herkes her şeyin farkında ama karşıda güçlü bir oyuncu var; FED ve saz arkadaşları..

Tabi oluşan enflasyonda ECB ve BOJ vs. nin parasal genişlemelerini de ihmal etmemek lazım..bunlarda musluk hiç kesilmeyecek, kesilmesi teklif dahi edilemeyecek..

Ama benim aklıma göre olay değişmez,masa hileli olmasa,türev ürünler olmasa taperinge rağmen hem amerikan faizleri artar hem de altın.Karşımızdakiler satanist çakallar olduğu için tabi çok da emin olamıyorum,bunlarda hile bitmiyor ki.Al buyur şimdi parayı emecek yeni bir oyuncak buldular.2.6 trilyonluk monopol oynu olur mu yahu,çocuğa versen para olarak kabul etmez,millet 2.6 trilyon dolar gömüyor.

Son yazınızı okumadan yazmıştım.Aynen dediğiniz gibi oluyor,ortada tapering falan yok ama adamlar kaos isterlerse on dakikada ortalığı cehenneme çevirirler.Milyar milyar dolarlık soru şu,böyle bir kaos planları var mı.O kaos başlarsa elbet dünya bambaşka bir dünya olur,altın ve gümüş bence denenin aksine roket olur.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Doğru da roubını nın varsayımı adamların kaos çıkmasından korkmaları argumanına dayanıyor,ya adamlar korkmazlarsa ve hatta asıl niyetleri kaos çıkarmaksa
    Bence artık kaos çıkartmak isteyebilecekleri bir durum yok..eğer bunu isteselerdi 2018 de faizleri arttırıp 2.5 oranlarına geldiklerinde geri tırsmazlardı..pabucun çok pahalı olduğunu biliyorlar..

Ancak şimdilerde bir ikilem belirdi tabii..hem de ciddi bir ikilem, ya enflasyonda kontrolü kaybedekler yada parasal sıkılaşmaya geçecekler..her halukarda pabuç pahalı ama..sonucu kestirmek zor ama ben olsam tercihimi enflasyon yönünde kullanırdım..daha az hasar bakımından..bir de borçların büyüklüğü açısından..

İşte bu arada da milleti oyalayacaklar bence..taper yapacağım, faiz arttıracağım felan filan..tabi geri planda bugün olduğu gibi enflasyon borçları, varlıkları yemeye devam edecek..

Tabi doların olayı aslında amerika ile sınırlı değil ki.Dolar dünyanın parası,tüm dünya dolar cinsi trilyon trilyon dolar borçlu,elbet borçlu oldukları adamlar amerikanın dinamikleri ne olursa olsun isterlerse doları da tavana götürürler,dolar endeksi 110 120 gider durur.

Sn enki adamların niyeti bence kaos ,kurtarma olanakları olsa da piyasaları bu sefer kurtarmıyacaklar,1929 benzeri bir şeyin ilk yılındayız.Hiperenflasyonun dayağının yeneceği ilk kışa giriyoruz.Yaza baya baya tüm halklar sinirli ve kızgın olur,her türlü manuplasyon mümkün hale gelir.Bence amaçları da zaten bu.

Sayfa 882/1014 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •