Sayfa 105/147 İlkİlk ... 55595103104105106107115 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1. Onstan umudu kestiniz mi?
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu sabah itibariyle yaklaşık 6 yıl taşıdığım %100 gram altın BES pozisyonunu için, %80 gram altın+%20 likit fon olacak şekilde talimat verdim..Yarın faiz kararı öncesi 14 civarı oluşacak fiyat ile satış gerçekleşecektir.

2. iyi bir yatırımcı falan olduğumu iddia edemem ama kabaca bakınca zaten bu sene 50% civarı kazanmayan yoktur.

diğer yandan kazandığın para ile alacağın ev ve araba gibi veya elektronik gibi temel şeyler uçtu gitti.

hiçbir şey yapmadan rastgele bir ev alsaydım çok daha karda olacaktım.

kiralarda katlandı zaten.

ya çok riskli shitcoinlerde dolanacaksın ya da kredi çekip ev alacaksın diğer türlü verdiğin efora değeceği şüpheli bu dönemde.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    iyi bir yatırımcı falan olduğumu iddia edemem ama kabaca bakınca zaten bu sene 50% civarı kazanmayan yoktur.

diğer yandan kazandığın para ile alacağın ev ve araba gibi veya elektronik gibi temel şeyler uçtu gitti.

ya çok riskli shitcoinlerde dolanacaksın ya da kredi çekip ev alacaksın diğer türlü verdiğin efora değeceği şüpheli bu dönemde.
    Maalesef durum yazdiginiz gibi. Sadece 1 Ekim'den bugune 25% buyume var portfoyde. Saka gibi.

4.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    ben de %70gram,%30 Likit olan pozisyonu %70 likit, %30gram olarak güncelledim. Ons yükseliş beklentimi korurken dolar için bir düzeltme gelir diye düşünüyorum.
    Bu pozisyon 6 yıllık, gram 100 tl iken açmıştık...bu seviyeler hayaldi, gerçek oldu...ama ben ons sayesinde görürüz derken, katkı tl den geldi...ülkem adına üzgünüm, ama portföyümü duygularımla yönetmiyorum.

Bugün VGA fon satışım gerçekleşmiş..artık %80 gramdayım.

Bu arada, türkiye emeklilik vga fon yönetimini tebrik ediyorum..benchmark a göre oldukça iyiler..ybb altın %44,70,,,,,vga%44,88....fig kesintisine rağmen altın ın getirisini geçmiş(sanırım altın sertifikaları sayesinde)..bu arada allianz fon yönetimini de beğenirim, onların altın fonu amz %%42,10 getirmiş.

her açıdan başarılı yönetiliyor vga.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Onstan umudu kestiniz mi?
    %80 duruyor, umut kesmiş gibi mi gözüküyorum fazla aç gözlü değilim diyeyim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    iyi bir yatırımcı falan olduğumu iddia edemem ama kabaca bakınca zaten bu sene 50% civarı kazanmayan yoktur.

ev likit bir yatırım değil, ayrıca transaction cost u yüksek, alım-satımda karşı taraf riski var...var da var.

öyle yıllık hareketler içim emlak alınmaz..alınca en az 5 sene, mümkünse satmamak üzere almak lazım.

7. Bende de bozduğun oran gibi satmak yerine bakınıyordum vadeli gram altın aralık şubat kontratlarına bir kaç gündür short için duman olurum diye girmeye üşendim
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    %80 duruyor, umut kesmiş gibi mi gözüküyorum fazla aç gözlü değilim diyeyim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,274
    Merhaba Forumdaşlar..

Bist U100 sizce bu yılı nasıl kapatır??

Buyrun yarışmaya.. Kazananları hem bol kazanç bekliyor.. hem de sürpriz hediye var.

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=51782

Sayfa 105/147 İlkİlk ... 55595103104105106107115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •