Sayfa 177/499 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. HADİ GÖREVE ARKADAŞLAR,hergün mail yollayarak,bir cevap sonuç çıkmasına çalışalım,en son sönmez pamukluda hergün küçük yatırımcılar olarak mail yağmuru 3 günde sonuca verdirdı ve piyasa yapıcısı atadılar,ama MAZHAR ZORLU HOLDİNG ve EGEPLAST da neler olur bilemem biz hergün mail yağmuruna devam edelim, bir senede cevapladıkları yatırımcı sayısını 1-5 günde yaparak psikolojik baskıya alalım, olumlu veya olumsuz cevap gelene kadar devam...
    Şirkete aşağıdaki her iki adrese e-mail yolladım,sizlerde bu mesajı veya sizin yazacağınız değişik versiyorlarda yazıları şirkete her iki mail adresine iletiniz lütfen,ben yolladım sıra sizde,kolay gelsin,bol kazançlar,ama lütfen yağmur gibi hergün mesaj yazınız,inanın kısa sürede olumlu veya olumsuz cevaplar geliyor,genelde sonuca ulaşılıyor.

[email protected]
    [email protected]

''İyi günler biz yatırımcılar olarak sizden isteğimiz; Mazhar Zorlu Holding şirketi ile ilgili olarak şirket 12 aylık bilançosu sonucu Yakın İzleme Pazarından Ana Pazara çıkmak için gerekli şartlar oluşmuştur,lütfen biran önce bu işlemleri başlatarak biz yatırımcıların mağduriyetini gideriniz,lütfen bu yazıyı yönetim kurulu üyeleri ve şirket genel müdürüne iletiniz,yıllardır mağduriyet yaşayan yatırımcılara bu pazar değişikliğ yapılarak ana pazarda sürekli işleme başlatınız lütfen,yardımlarınız için çok teşekkür eder işlerinizde başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Yakın İzleme Pazarından Ana Pazara, Gelişen İşletmeler Pazarına veya Kolektif Yatırım Ürünleri ve Yapılandırılmış Ürünler Pazarına geçiş:
    Madde 36- (1) Yakın İzleme Pazarında işlem gören paylar, bu Pazara alınma nedenlerinin ortadan kalkması, belirli bir şarta bağlı olarak bu Pazara alınması halinde belirtilen şartın yerine getirilmesi ve bu Yönergenin 35 inci maddesinin birinci fıkrasında sayılan diğer durumların oluşmaması kaydıyla, bu Yönergede ilgili pazar için aranan tüm kotasyon şartlarının sağlanması halinde, ortaklığın başvurusu üzerine, şartlarını sağladığı pazara alınabilir. Söz konusu paylar, ilk etapta kotasyon şartlarını sağlasa dahi Yıldız Pazara alınmazlar.GİP te işlem görmekte iken YİP e alınan paylar,GİP te işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 2 yıl geçmeden kota alma şartlarını sağlasa dahi Ana Pazara alınmazlar. Bu paylar, 2 yıldan az bir süre geçmiş ise kota alma şartlarını sağlaması halinde GİP e alınır.
    (2) GİP ten YİP e geçmiş olan paylar hariç olmak üzere, bu maddenin uygulanmasında; 8 inci maddenin 1 inci fıkrasının, (b) bendinde yer alan tablodaki Ana Pazar grubu için esas alınacak halka arz edilen payların piyasa değeri şartı 10.000.000 TL, halka arz edilen payların nominal değerinin sermayeye asgari oranı şartı %10, kârlılık şartı son bir yıl ve bağımsız denetimden geçmiş en son finansal tablolardaki özsermaye/sermaye oranı şartı 1 den büyük olarak, (d) bendinde yer alan süre ise 1 yıl olarak uygulanır, aynı fıkranın (e) bendinde yer alan hukukçu raporu, ortaklığın son 1 yıl içinde faaliyet konusunda değişiklik olmaması kaydıyla aranmaz
    Arkadaşlar MAZHAR ZORLU HOLDİNG ile ilgili olarak (2) ci maddede belirtilen şartlar sağlandı o yüzden bu bilançolardan sonra ANA PAZARA geçebilecektir.Şöyleki:
    Önemli olan 4 şarttan;
    1-Halka arz edilen payların piyasa değeri en az 10 milyon TL olmalı (Şu an 4,2 milyon senet piyasada var ve yaklaşık 15 milyon TL ediyor,yani bu şartı karşılıyor)
    2-Halka arz edilen payların nominal değeri sermaye ye asgari oranı en az %10 olmalı: Şu an 10 milyon sermayeye piyasada olan 4,2 milyon senet olması demek bu şartta %42 demek oluyorki buda fazlasıyla bu şartı karşılıyor.
    3-Karlılık şartı son bir yıl ve bağımsız denetimden geçmiş en son finansal tablolardaki özsermaye/sermaye oranı şartı 1 den büyük olmalı: Bu bilançoya göre :
    Son bilançoda 12 aylık net kar: 22 milyon TL
    Özsermaye/sermaye oranı: 57 milyon/10 milyon= 5,7 (bu oran 1 den büyük ve bu şartı fazlasıyla taşıyor)
    4-d) Borsa tarafından geçerli kabul edilebilecek durumlar dışındaki nedenlerle son 2 yıl içinde ortaklığın faaliyetlerine 3 aydan fazla ara vermemiş olması, hakkında tasfiye, konkordato veya iflas ertelemesi istenmemiş olması ve Borsaca belirlenen diğer benzeri durumların yaşanmamış olması, (bu pazarda 1 yıl olarak uygulanıyor.fakat böyle bir durum zaten oluşmamıştır,dolayısıyla bu konuyu dikkate almayınız)
    Dolayısıyla MAZHAR ZORLU HOLDİNG YAKIN İZLEME PAZARINDAN ANA PAZARA GEÇMEK İÇİN BAŞVURABİLİR,ŞARTLAR OLUŞMUŞTUR,Bol kazançlar
    Ad-soyad
    Telefon:
    Adres:

2. Sayın ercanbay! Burada hisselerimizle ilgili en ciddi, aklıbaşında yorumları hep sizden okuduk.Son gelişmelerden sonra,bir yorumunuzu alabilirmiyiz?

Zira doyurucu, ikna edici bilgi ve açıklamalar gelmeyince; yatırımcı olarak bu işin sorumlusu .AVATA sürekli sövesimiz geliyor.

3. Bir üst pazara geçmek için gerekli şartların oluştuğuna inanıyorsak bunu yatırımcılar olarak Borsa İstanbul a sorsak çıkmamıza engel bir durum varmıdır diye, eğer bir engel yoksa da gelen yazıyı şirkete sunup lütfen gerekenleri yapın diyerek baskı yapsak daha iyi olmazmı?

4. Şirketin tarafıma mail olarak gönderdiği açıklama

Değerli Yatırımcımız,
    *
    Yakın İzleme Pazarından çıkılması yönündeki görüş ve taleplerinize istinaden;
    *
    Şirketimiz, Kurumsal Organizasyon Yapısı içinde hali hazırda dahi bir üst Pazarın gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmeye gayret eden ve bunu ilke olarak benimseyen bir Şirkettir.
    *
    Bir üst Pazara geçilmesi durumunda şirketimizin gerek daha düşük maliyetle finansman kaynağına ulaşabilmesi, gerek müşterileri, tedarikçileri ve finans kuruluşları nezdinde kredibilitesinin artmasına yardımcı olması ve yurt dışı tanıtımlarına fayda sağlayarak ihracat hedeflerimizin gerçekleşmesine, bu sayede şirketlerimizin uluslararası pazarlarda rekabet edebilir hale gelmesinde önemli rol oynayacağından yola çıkılarak;
    *
    Bu durumun şirketimizin gayreti, hedefi ve nihai amacı olduğu siz değerli yatırımcımız tarafından öncelikle bilinmelidir.
    *
    Ancak; Bağımsız denetçimiz tarafından Bağımsız Denetim Raporlarımıza verilen Görüş Bildirmekten kaçınmaya yönelik hususlar halen devam etmektedir. Üretim tesisimize ve faaliyetlerimize konu olan mülkiyete ilişkin gayrimenkul aktifimizden çıkarılmış olmasına rağmen, Alacaklı banka görüşmelerimiz devam etmekte olup;henüz, vadesi geçmiş finansal borcumuzun anapara ve faizine ilişkin mutabakata varılamamıştır. Aynı zamanda Şirketlerimize uygulanan hacze yönelik davalarımızın da eş zamanlı olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığımız açıklamalarımızda da görüldüğü üzere, bilirkişi incelemesine yönelik değerlendirme tarafımızdan beklenmektedir.
    *
    Söz konusu hususların nihayetlenmesi akabinde, Üst Pazar için gerekli tüm başvuru işlemleri tarafımızdan gecikmeksizin başlatılacaktır.
    *
    Bilgilerinize Sunarız
    *
    Saygılar
    *
    Yönetim Kurulu adına
    *

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. !!!Gözünüz aydın beklenen açıklama geldi,artık önümüzdeki günlerde her an pazar değişlikliği haberi gelebilir,bol kazançlar...Şirkete gönderdiğim maile gelen cevap beni artık çok umutlandırdı.
    Değerli Yatırımcımız,

''Yakın İzleme Pazarından çıkılması yönündeki görüş ve taleplerinize istinaden;

Şirketimiz, Kurumsal Organizasyon Yapısı içinde hali hazırda dahi bir üst Pazarın gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmeye gayret eden ve bunu ilke olarak benimseyen bir Şirkettir.

Bir üst Pazara geçilmesi durumunda şirketimizin gerek daha düşük maliyetle finansman kaynağına ulaşabilmesi, gerek müşterileri, tedarikçileri ve finans kuruluşları nezdinde kredibilitesinin artmasına yardımcı olması ve yurt dışı tanıtımlarına fayda sağlayarak ihracat hedeflerimizin gerçekleşmesine, bu sayede şirketlerimizin uluslararası pazarlarda rekabet edebilir hale gelmesinde önemli rol oynayacağından yola çıkılarak;

Bu durumun şirketimizin gayreti, hedefi ve nihai amacı olduğu siz değerli yatırımcımız tarafından öncelikle bilinmelidir.

Ancak; Bağımsız denetçimiz tarafından Bağımsız Denetim Raporlarımıza verilen Görüş Bildirmekten kaçınmaya yönelik hususlar halen devam etmektedir. Üretim tesisimize ve faaliyetlerimize konu olan mülkiyete ilişkin gayrimenkul aktifimizden çıkarılmış olmasına rağmen, Alacaklı banka görüşmelerimiz devam etmekte olup; henüz, vadesi geçmiş finansal borcumuzun anapara ve faizine ilişkin mutabakata varılamamıştır. Aynı zamanda Şirketlerimize uygulanan hacze yönelik davalarımızın da eş zamanlı olarak Kamuyu Aydınlatma Platformunda yaptığımız açıklamalarımızda da görüldüğü üzere, bilirkişi incelemesine yönelik değerlendirme tarafımızdan beklenmektedir.

Söz konusu hususların nihayetlenmesi akabinde, Üst Pazar için gerekli tüm başvuru işlemleri tarafımızdan gecikmeksizin başlatılacaktır.

Bilgilerinize Sunarız

Saygılar

Yönetim Kurulu adına''
    Son düzenleme : sensor; 12-03-2019 saat: 18:24.

6. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Yani Vakıfbank ile önce anapara ve faiz konusunda mutabakata varılması gerekiyor. Faizi geçtim daha anapara konusunda bile anlaşma sağlanamamış. Çok ilginç.
    Haciz konusunda henüz bilirkişi incelemesi gelmedi. Dava bu yüzden 29.05.2019 tarihine ertelenmişti.
    Yani Vakıfbank ve haciz işi çözülmeden yakın izleme pazarından çıkış başvurusu yapamayız diyorlar.
    Önümüzdeki günlerde her an Pazar değişikliği haberi gelebilir derken bu hususları tekrar bir değerlendirmekte fayda var diye düşünüyorum.

Sn sensor emeğinize sağlık. Teşekkür ederim.
    Son düzenleme : EGEDUK; 12-03-2019 saat: 18:19.

7.  Alıntı Originally Posted by sensor Yazıyı Oku
    !!!Gözünüz aydın beklenen açıklama geldi,artık önümüzdeki günlerde her an pazar değişlikliği haberi gelebilir,bol kazançlar...Şirkete gönderdiğim maile gelen cevap beni artık çok umutlandırdı.
    Değerli Yatırımcımız,

''Yakın İzleme Pazarından çıkılması yönündeki görüş ve taleplerinize istinaden;

Ancak; Bağımsız denetçimiz tarafından Bağımsız Denetim Raporlarımıza verilen Görüş Bildirmekten kaçınmaya yönelik hususlar halen devam etmektedir. Üretim tesisimize ve faaliyetlerimize konu olan mülkiyete ilişkin gayrimenkul aktifimizden çıkarılmış olmasına rağmen, Alacaklı banka görüşmelerimiz devam etmekte olup; henüz, vadesi geçmiş finansal borcumuzun anapara ve faizine ilişkin mutabakata varılamamıştır. Aynı zamanda Şirketlerimize uygulanan hacze yönelik davalarımızın da eş zamanlı olarak Kamuyu Aydınlatma Platformunda yaptığımız açıklamalarımızda da görüldüğü üzere, bilirkişi incelemesine yönelik değerlendirme tarafımızdan beklenmektedir.

Bilgilerinize Sunarız

Saygılar

Yönetim Kurulu adına''
    Forumdan silinmesin diye alıntı yaptım

8. NEREDESİNİZ....? diyerek KIYAKÇISINA seslenen ...AVATIN...!!! KIYAKÇI Hocası da ....? yine EGOMU ayağa Kaldırdım, gel ayakta BECEREBİLECEKMİSİN bir bakalım , KIYAK'l .....?

------------- D U Y U R U ------------

Dürüst olmak gerekirse, benim nacizane görüşüm, tabii ki benim bakis açımdan farklı düşünen kimseyi rencide etmeden, ama konulara farkli bakış açısı ile değinmeye çalışarak ve benim gibi her birinin geçerli fikrini göz önüne alarak gerçekten ne söylemek istediğimi ANLAMAMAKTA ısrar edenler, DALAK yemekten vazgeçin yoksa, hazımsızlık çekmeye devam ederseniz, belden aşağıya indiğiniz yorumların HOROZ'u olmak istemem.....okey.👍🏻

Sayfa 177/499 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •