Sayfa 1001/1312 İlkİlk ... 5019019519919991000100110021003101110511101 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,001 - 8,008 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Tam tersine devlet ben size rızkınızı vereceğim sen yaşamana bak diyerek olacak mülkiyetsizlik. Batı Dünya'sında zaten çok çocuk yapılmıyor. Önce ben sana yaşam güvencesi veriyorum duygusunu verecek her bireye doğuştan başlayarak. Daha sonra dikecekler ayrı.
    Yoksa ters tepebilir. Batı dünyasındaki insanlar öyle çok da gelişmiş, insancıl falan değil.
    O zaman yahşi batıyı görürüz.
    Devlet aklı başında olanın rızkını vermeli.

Düşüncesizce, bilinçsizce, plansızca 3-5-10 tane çocuk yapana ödül değil ceza verilmeli.

2 çocuk yapıp kaynaklarını bu çocuklar için en optimum şekilde harcayan aile ile 5 tane çocuk yapıp hepsini işsiz bırakan aile aynı şekilde değerlendirilemez.

Aptallık cezalandırılmaz ise çoğalır. Çoğalırsa da aptallar tarafından yönetiliriz.

2. Benim zamanımda ilkokulda, ortaokulda 1 tane zayıfı olduğu için sınıf tekrarı yapanlar oluyordu.

Şimdi ne alemde bu işler bilen var mı? Bir ara okumuştum sınıf tekrarını kaldırmışlardı sanki.

Aptal insana hak ettiği şekilde muamele edilmemesi bu ülkedeki en büyük problemlerden birisidir.

ytd

3. Burasi iyice facebooktaki komple teorileri kasan dayilarin yeri gibi olmus.

4.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Belki zorbalıkla değil ama zorlama ile olacak mülkiyetsizleştirme. AB CO2 seviyesini ve enerji kullanımını düşürmek kisvesi altında tüm konutların modernize olmasını yasaya döktü. Enerji kullanımında en düşük D seviyesine getirilmesi lazım bir evi kiralayabilmek veya oturabilmek için. GER'de 2024'den sonra kalorifer değiştirirken sıvı yakıt, gaz vs. kullanılması neredeyse yasaklanıyor. Özellikle eski binaların tadilat masrafların evin ederini geçecek. Yaşlı olanlar zaten tadilat yapmayacak/yapamayacak (80 yaş üstü muaf tutuldu). Varislerde anlamı kalmadığı için arsa fiyatına satacak. Alacak olanlar da özel kişiler olmayacak büyük olasılıkla. Arsayı alanlar da yeni modern bina yapıp yüksek fiyattan kiraya verecek. O zamana kadar mülkiyetsiz olma modası/mecburiyeti devreye girmiş olur.

Dijitalleştirmeyi de insan hayatını tek tuş ile yok edebilme seviyesine geldikleri anda hayata geçirirler bu sistemi. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde normal şartlarda en az 10 yılda gelebilecekleri yol kat ettiler.

Kölelik sistemi insan tarihinde getirisi en yüksek yatırım olmuş. Sayın Vivatrader'in yazdığı gibi de en güzel kölelik sistemi insanların bunu gönüllü olarak kabul ettiğidir.

Kısaca kendi isteğimizle bizi kümese sokmak istiyorlar ve başaracaklar da. Ne zaman olur ayrı.
    Bu kölelik konusu da hep yanlış değerlendiriliyor. ''Bizi köle gibi çalıştırıyorlar'' ya da ''Biz köle miyiz kardeşim'' gibi lafları sıkça duyarız.

Şimdi size soruyorum, eğer patron olsaydınız ve size seçenek sunulsaydı, köle mi çalıştırmak isterdiniz yoksa işçi mi?

Size bir tüyo vereyim: Köle çalıştırmak isterseniz, barınma, yakıt, yemek, elektrik, su, sağlık, giyim, eğitim, ulaşım tüm masrafları karşılamak zorundasınız Ha önemli noktayı unutmuşum; köleye sahip olmak için bir de bonservis ödemeniz gerekiyor.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Forumdaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var,

6 yılını doldurmuş bir kiracımın kirayı güncel değerlere göre arttırmasını talep ettim. kendisi bunu yeni sözleşme yapmak ve rayiç bedelin %50 düşük oranında ödemeyi teklif etti.

yeni sözleşme yaptığımızda kira süresi 10 yıl daha uzar mı? yoksa ilk sözleme tarihi mi baz alınır?

bu konuda nasıl ilerlemek gerekir. bilgisi olan yanıtlarsa çok sevinirim

6. Kiraciniz cakalmis.

Evet yeni sozlesme = yeni 10 yil.
    Ayrica rayicin %50si az

Mahkemeye gitseniz rayicin %70 civarini alabilirsiniz.

Rayicin %70 + mevcut sozlesme onerin, yoksa mahkemeye gidin.

Benim de kiracılardan biri dükkan . Dükkanı özel sebeplerden ötürü yeğeni üzerine geçirecek , son bi kaç aydır bana söylüyor , abi yeni kira sözleşmesi yapalım diye. Şimdilik sallıyorum ama sözleşmeyi yenilersem , bu sizin dediğiniz sıkıntıyı bertaraf etmek adına , yeni kira sözleşmesinde ki en sonda yer alan , kendi el yazınız ile bu kira sözleşmesi , şu şu tarihli kira sözleşmesi yerine yenilenmiştir şekilde bir atıf maddesi ekleyeceğim. Sanki yeni kiracı olup yeni bir süre kazanmaması adına ki yaptığımın dürüstçe olduğunu düşünüyorum . Kimsenin hakkı kimseye geçmesin , ne yapmış isek onu sözleşme metnine geçirmek niyetim.
    Bu durum , ileride itilaflı bir durum olduğunda hukuken beni korur mu tam bilemiyorum , bi avukat arkadaş var ise yanıtlarsa memnun olurum.
    Siz de , böyle bir atıf maddesi ekleyebilirsiniz diye naçizane bi öneri sunayım sayın forumdaş.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Burasi iyice facebooktaki komple teorileri kasan dayilarin yeri gibi olmus.
    Komple derken))))))) 32 kısım tekmili birden gibi mi

Sayfa 1001/1312 İlkİlk ... 5019019519919991000100110021003101110511101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •