Sayfa 1025/1312 İlkİlk ... 25525925975101510231024102510261027103510751125 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,193 - 8,200 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Bunun ustune bir de Kusadasi Cesme Ayvalik falan buralarin suyu soguk o yuzden benim gibi bir cok insan Agustos tan once denize giremiyor. O kadar para vericem senede 1 ay denize giricem sacmalik
    Kuşadası diyerek beni trollediğini biliyorum ama olsun Ahmet...

Şaka yapıyor olmalısın çünkü biraz evvel denizden çıktım. Kadınlar denizi plajında sezon çoktan açıldı.

Fedon denize düştü bile.. 15 Nisan-25 kasım arası yüzüyorum Kuşadasında

Ama çeşme ve yukarısı soğuk ve dalgalı o kısmına katılıyorum. Kuşadası en ideal nokta, aşağısı abdest suyu gibi ve küresel ısınmayla birlikte hava daha da ısınmaya başladı ve özellikle de antalyada yazın sokağa çıkmak imkansız
    Son düzenleme : vivatrader; 25-04-2023 saat: 18:43.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Uzun süreli kiralama dönemi son bir yılda zaten bitti.

Bu yasalardan sonra yazlık yerlerin dışında kimse evini kiraya vermez, Konutta yatırımlık bir tek Kuşadası-Bodrum Çeşme-Antalya vb turistik yerler kaldı. Bu bölgelerde airbnb vb dönemsel kiralık yaparak yatırım yapmak mümkün. Turistik yerlerdeki kiralar dövizle doğru orantıda artıyor.
    Tüm bunların ışığında büyük şehirler ile yazlık yerler arasında arbitraj yapmak isteyen birçok konut yatırımcısı olacaktır. Zaten Deprem korkusu üzerine bir de kiralamada yapılan bu narh bunu daha da tetikleyecektir diye düşünüyorum.

Bunlar pozisyonlarımdan dolayı değil gerçekten de objektif olarak düşüncelerimdir.

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Ege ve akdeniz kıyıları her zaman değerlidir. Ancak kuşadasın da dağlara yapılan çirkin apartmanları hiç beğenmedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ege ve akdeniz kıyıları her zaman değerlidir. Ancak kuşadasın da dağlara yapılan çirkin apartmanları hiç beğenmedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kuşadası her tarafı tepeliktir zaten o yüzden hangi tepelik alandan bahsediyorsunuz acaba?
    Tepelik olmasının güzel tarafı depremde koruyucu faktör sayılmaktadır. Prof Övgün Ahmet Ercan hocanın da dediği üzere Kuşadası anakara üzerindedir ve depremde güvenli bir zemine sahiptir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4. Yatırımcılar 1 milyon kruvaziyer gemi turistinin 5 milyon Rus turistten daha değerli olduğunu iyi bilirler...

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/kusa...fliyor/2873513

Çünkü cruise gemisi turisti sosyo-kültür olarak A plus seviyesinde kabul edilir ve normal turistten 5 kat daha fazla döviz bırakır geldiği şehre...

Rus turistler ise Antalya'dan uçaktan iner ve direk herşey dahil oteline gider ve sadece ülkesine döneceği gün otelden çıkar tüm gün herşey dahil otelinde ucuz içki tüketir. Bulunduğu şehrin ekonomisine pek katkı sağlamaz.

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Uzun süreli kiralama dönemi son bir yılda zaten bitti.

Bu yasalardan sonra yazlık yerlerin dışında kimse evini kiraya vermez, Konutta yatırımlık bir tek Kuşadası-Bodrum Çeşme-Antalya vb turistik yerler kaldı. Bu bölgelerde airbnb vb dönemsel kiralık yaparak yatırım yapmak mümkün. Turistik yerlerdeki kiralar dövizle doğru orantıda artıyor.
    Tüm bunların ışığında büyük şehirler ile yazlık yerler arasında arbitraj yapmak isteyen birçok konut yatırımcısı olacaktır. Zaten Deprem korkusu üzerine bir de kiralamada yapılan bu narh bunu daha da tetikleyecektir diye düşünüyorum.

Bunlar pozisyonlarımdan dolayı değil gerçekten de objektif olarak düşüncelerimdir.

----------
    Ama bazi yazlik bolgelerine hic yabanci turist gitmiyor. Mesela Kusadasi ve kuzeyinde yabanci turist nadir gorulur gorulse bile Romen Bulgar falan. Ha bir de gubetciler. Bu adamlarin alim gucu yuksek degil

Mesela Kusadasina bagli beldelerde hemen hemen hic yabanci turist gormezsiniz. O yuzden bu bolgelerde yabanci paranin etkisi bence yoktur

Kusadasinin guneyine dogru isler degisiyor Bodrum ve Antalya da Turkten cok yabancinin oldugu yerler var. Buda Bodrum ve Antalyadaki astronomik fiyat artislarinin sebebidir.

Ama yukarida arkadasin anlattiklari gercekten kafa karistirici. Gurbetci haric yabanci para girmedigi halde sirf Izmire yakin diye yazlik fiyatlarinin Bodruma yaklasmasida hakkaten enteresan.

Hem buyuk sehir yakin hem suyun sicak ve temiz hemde yabanci turistin bol oldugu yer ise Antalya. Favorim.

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ama bazi yazlik bolgelerine hic yabanci turist gitmiyor. Mesela Kusadasi ve kuzeyinde yabanci turist nadir gorulur gorulse bile Romen Bulgar falan. Ha bir de gubetciler. Bu adamlarin alim gucu yuksek degil

Mesela Kusadasina bagli beldelerde hemen hemen hic yabanci turist gormezsiniz. O yuzden bu bolgelerde yabanci paranin etkisi bence yoktur

Kusadasinin guneyine dogru isler degisiyor Bodrum ve Antalya da Turkten cok yabancinin oldugu yerler var. Buda Bodrum ve Antalyadaki astronomik fiyat artislarinin sebebidir.

Ama yukarida arkadasin anlattiklari gercekten kafa karistirici. Gurbetci haric yabanci para girmedigi halde sirf Izmire yakin diye yazlik fiyatlarinin Bodruma yaklasmasida hakkaten enteresan.

Hem buyuk sehir yakin hem suyun sicak ve temiz hemde yabanci turistin bol oldugu yer ise Antalya. Favorim.
    Sen Kuşadasını davutlar zannediyorsun belli ki...

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/kusa...fliyor/2873513

Güzel dezenformasyon yapıyorsun..Cruise gemi turistinin eğitim, sosyo kültür ve ekonomik yapısını araştır bence..

Bu arada Egenin en büyük marinalarından biri sayılan Kuşadası Setur marinayı Koç 2 kat büyütecek... ( https://www.aydinhedef.com.tr/kusada...cak-31318h.htm )

Hadi iyisin kaptın benden tüyoyu

------

7. Sn Westwind

Kuşadasında yaşayan çoğu kişi Uydukent bölgesindeki toplu komutlardan uzak durması gerektiğini iyi bilir. Oradaki evler çok ucuzdur. Neden ucuz olduğu ise Taaa Demirel zamanından beridir ruhsatsız yapılmıştır ve oradaki evlerin iskanı 20-30 yıl sonra (bazıları)anca alınabildiğinden dolayı sanki yeniymiş gibi pazarlar emlakçılar. Hatta belediyeden araştırmazsanız tapuda yeni gibi görünür ama o evler çok eskidir, Sakın kanmayın. Kuşadasına ilk gelen ucuz diye uydukent bölgesine gider hem şehre uzaktır hem de alt yapı sorunları çoktur. Pek kimse tercih etmez o yüzden.... Daha düne kadar elektrik ve suyu şamtiye olarak kullanırlardı ama Ömer Günel sorunlarını bir nebze olsun çözdü uydukentin ama dediğim gibi çok eskiler ve uzaklar ve bunların dışında birçok sorunlar da var Uydukent bölgesinde

https://v3.arkitera.com/v1/haberler/.../kahirkent.htm

-------

Sayfa 1025/1312 İlkİlk ... 25525925975101510231024102510261027103510751125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •