Sayfa 779/1312 İlkİlk ... 2796797297697777787797807817898298791279 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. 4+1, 3+1 evleri geçelim 2+1 bile artık alınmaz. 1+1 daire, site içerisinde olursa daha iyi Ataması olan geçiçi olarak gelen memur veya öğrencilere kiraya verilebilir. En fazla 3-4 yıl sonra yormadan çıkıp gider. Özellikle büyük evlere girenler uzun yıllar oturuyor ve çevreye de alıştığı için bırakmak istemiyor, üstelik ucuz da olunca ballı kaymak.

2. Kiracı olayı benim için bitti diyen arkadaşlar eminim bir yandan da "evim kaçtan kiracı bulur/ evim kaçtan alıcı bulur" muhasebesine ve araştırmasına girmişlerdir ve ikinci şık aşırı balon fiyatları içerdiğinden zihinde ve fiiliyatta galip geldiği için de harıl harıl evi kilitleyecek bi keriz veya geri zekalı arayışına sevketmiştir. Bulursanız haber verin bari.

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun sayın Caliagra.
    Bende de var bir tane tatlı su kurnazı.
    Sözleşme bitiminden 6 ay önce ihtarname çektim "çık, ev bana lazım" diye.
    "% 25 zam yapar otururum" gibi bir cümle içeren "karşı ihtarname" çekmiş bana. (5. yılı nisanda dolacak)
    Nisan ayı yaklaşsın onunla çeliktepe üslubuyla bir konuşma yapacağım gibi görünüyor.
    5. yılını dolduran kiracıya hiç bir şey yapamazsın. Ayrıca, bu 5 yıl hesabı 6. yıla başlamayı baz alıyor. %25 zam yapıp oturabilir.
    Boşalt burayı bana lazım da diyemezsiniz. Nedenini nasılını gerekçelendirmelisiniz.
    6. yıla girerken muhitteki güncel kira bedellerinin %20 altına ikna edip anlaşma yoluna gitmelisiniz.
    Kiracıyla inatlaşırsanız 12-13 yıl evinizde oldukça ucuza oturabilir. Siz de hiç bir şey yapamazsınız...

Ev alıp kira getirisi beklemek o kadar yanlış ki... Bunu elinde ekonomik bir gücü olan insan niye neden yapar hala anlamıyorum.
    Vehbi Koç'un bu konuyla ilgili çok güzel bir lafı var.

4.  Alıntı Originally Posted by kaiserx Yazıyı Oku
    5. yılını dolduran kiracıya hiç bir şey yapamazsın. Ayrıca, bu 5 yıl hesabı 6. yıla başlamayı baz alıyor. %25 zam yapıp oturabilir.
    Boşalt burayı bana lazım da diyemezsiniz. Nedenini nasılını gerekçelendirmelisiniz.
    6. yıla girerken muhitteki güncel kira bedellerinin %20 altına ikna edip anlaşma yoluna gitmelisiniz.
    Kiracıyla inatlaşırsanız 12-13 yıl evinizde oldukça ucuza oturabilir. Siz de hiç bir şey yapamazsınız...

Ev alıp kira getirisi beklemek o kadar yanlış ki... Bunu elinde ekonomik bir gücü olan insan niye neden yapar hala anlamıyorum.
    Vehbi Koç'un bu konuyla ilgili çok güzel bir lafı var.
    5 yılı dolduran kiracı 6. yıl için % 25 yapıp oturamaz.
    %25 uygulaması diğer yıllar için geçerli olan TÜFE uygulamasının yerine geldi, 6. yıldaki güncellemeyi kapsamıyor.
    10 yılı dolduran kiracı da gerekçesiz çıkartılabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    5 yılı dolduran kiracı 6. yıl için % 25 yapıp oturamaz.
    %25 uygulaması diğer yıllar için geçerli olan TÜFE uygulamasının yerine geldi, 6. yıldaki güncellemeyi kapsamıyor.
    10 yılı dolduran kiracı da gerekçesiz çıkartılabilir.
    10 yılını dolduran kiracıyı çıkartana kadar dava aç dava bitsin kesinleşsin derken o süre zaten 12-13 yılı buluyor. Arkadaş da bunu kastetmiş zaten.

6.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    10 yılını dolduran kiracıyı çıkartana kadar dava aç dava bitsin kesinleşsin derken o süre zaten 12-13 yılı buluyor. Arkadaş da bunu kastetmiş zaten.
    Arkadaşın bilmediği çok şey var.

Mesela insanların neden ev alıp kiraya verdiğini anlayamıyor,
    ama öte yandan aynı zümrenin neden her gün daha fazla eve sahip olduğunu, yani onca evi alacak parayı nereden bulduğunu da anlayamıyordur büyük ihtimalle.
    "Kiradan" desek inanmayacak. Çünkü ev kiraya vermenin kazançsız olduğuna şartlanmıştır muhtemelen.

Yeri gelince kiracıların kanını emen "zalim zenginleriz",
    yeri gelince yanlış yatırım yapan "cahil enayileriz" toplumun gözünde.

Bu iki iddia da genelde kiracıların ağzından çıkıyor.
    Çok bilenler hala kiracı.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Arkadaşın bilmediği çok şey var.

Mesela insanların neden ev alıp kiraya verdiğini anlayamıyor,
    ama öte yandan aynı zümrenin neden her gün daha fazla eve sahip olduğunu, yani onca evi alacak parayı nereden bulduğunu da anlayamıyordur büyük ihtimalle.
    "Kiradan" desek inanmayacak. Çünkü ev kiraya vermenin kazançsız olduğuna şartlanmıştır muhtemelen.

Yeri gelince kiracıların kanını emen "zalim zenginleriz",
    yeri gelince yanlış yatırım yapan "cahil enayileriz" toplumun gözünde.

Bu iki iddia da genelde kiracıların ağzından çıkıyor.
    Çok bilenler hala kiracı.
    Sanırım yazınızın muhatabı ben değilim sayın djoz, beni alıntıladınız ama kızım sana söylüyorum gelinim sen anla gibi olmuş herhalde. Benim tek söyleyebileceğim Allah evlerinizi hayırlı etsin olur.

8. https://twitter.com/ArtiTV_/status/1...Cs7_gdlmvIIxpg
    "Seçime kadar enflasyonun bir parça gerisinde konut fiyatı artışı bekliyorum."

İstanbul Kadıköy bölgesi ortalama m2 fyat ort.55bin
    sıfır daire 65-70bin civarı,
    seçime kadar 75-85bin olurmu ?
    asla olamaz diyen sayısı olur diyenden daha az olduğu aşikar

Sayfa 779/1312 İlkİlk ... 2796797297697777787797807817898298791279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz