Sayfa 819/1312 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,545 - 6,552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Seçilmiş projelerdeki 100bin sıfır konut için o kredi kampanyası şartları ne olacak görelim

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    tartışmalı bir konu maliye ev yapıldıktan sonra tapuya kayıt yapıldığından itibaren 5 yıl diyor
    ama mahkeme kararlarında arsa alındıktan sonra 5 yıl diyor.
    Yanıtınızı yeni gördüm,teşekkür ederim.Gerçekten tartışmalı,bir türlü çözemedim.Arsadan itibaren nasıl hesaplanır,evin kaça mal edildiği nasıl hesaplanır bilemiyorum.Ayhan bey peki istisnayı düşünce vergi çıkmayacaksa yine de vergi dairesine beyan etmek gerekir mi.

Alıntı Originally Posted by pavel Yazıyı Oku
    Yanıtınızı yeni gördüm,teşekkür ederim.Gerçekten tartışmalı,bir türlü çözemedim.Arsadan itibaren nasıl hesaplanır,evin kaça mal edildiği nasıl hesaplanır bilemiyorum.Ayhan bey peki istisnayı düşünce vergi çıkmayacaksa yine de vergi dairesine beyan etmek gerekir mi.
    İstisnanın altında kalıyorsa beyana gerek yok. Üstünde ise ertesi yılın mart ayında beyanname vereceksiniz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by pavel Yazıyı Oku
    Kooperatiften almışsanız yada arsanıza ev yapmışsanız 2-3 yıl tapuyu çıkarmadan ev olarak kullanmışsanız ve bunu elektrik su doğalgaz gibi faturalarla kanıtlıyorsanız kullanıma başlama tarihine kadar geri çekebiliyorsunuz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

1 ocaktan itibaren noterlere fark ödenerek satış işlemleri noterdende yapılabilecek. Tapuların iş yükü biraz düşebilir

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    İstisnanın altında kalıyorsa beyana gerek yok. Üstünde ise ertesi yılın mart ayında beyanname vereceksiniz.
    Ayhan bey bilgieriniz için teşekkür ederim.

7. bana beyan yap diye haber gelmiş..beyan edılecek bir gayrımenkul ve kıra gelırım yok...cok uzun yıllar once vardı..sisteme kaydettılermı senı bırakmıyorlar vesselam
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

8. 2013te 250bin tlye aldigim konutu sari sitede kontrol ettim fiyatlar yaklasik 2,5m yazmislar pazarlik payi da var.

Yaklasik 10 kat artmis, ne tesaduf ayni surede asgari ucret 774tlden 8500tlye yani 11 kat artmis.

Evet konutta balon var ama asgari ucrette??

Sayfa 819/1312 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •