Sayfa 891/1312 İlkİlk ... 391791841881889890891892893901941991 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,121 - 7,128 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. KYK yurtlarından, otellere kadar insanlar bu soğukta yardımcı olmak için uğraşılırken boş daire tutmak ... ALLAH büyüktür. Bir gün olur aynı kaderi paylaşırsınız. Kimin kime muhtaç olacağı belli olmaz. Dairenizi bağışlayın diyen yok. Sadece geçici ( en azından yaza kadar ) insanları misafir edin. Her şey para değil.

2. Bir de depremden sonra elindeki gayrimenkulleri satmaya karar vermiş.
    Şimdiye kadar neyi bekledin paşam?
    Deprem olup fiyatların yükselmesini mi?

Çok vicdanlıysan elindeki gayrimenkulleri satmak yerine depremzedelere açsana.
    Bana söylediğin şeyi kendin yap.

Sanalda böyle boş atıp dolu tutmaya çalışan çok kişi var.
    Herkes bu kadar iyiyse bizi kazıklamaya çalışan kötüler kim?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,134
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Bazı apartmanların girişlerinde - MÜLK ALLAHINDIR - yazısını okurdum. Gençlik zamanımda Hatta bazı hacı amcalarla '' madem ALLAHIN, bir dairesinde ben oturayım, hepsi sana düşüyor mu. '' diye dalga geçerdim.
    O takım genellikle "Dünyada mekan, ahirette iman"ın ilk şartına daha çok biat eder

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bir de depremden sonra elindeki gayrimenkulleri satmaya karar vermiş.
    Şimdiye kadar neyi bekledin paşam?
    Deprem olup fiyatların yükselmesini mi?

Çok vicdanlıysan elindeki gayrimenkulleri satmak yerine depremzedelere açsana.
    Bana söylediğin şeyi kendin yap.

Sanalda böyle boş atıp dolu tutmaya çalışan çok kişi var.
    Herkes bu kadar iyiyse bizi kazıklamaya çalışan kötüler kim?
    Burayı karşılıklı atışma yeri yapmak istemiyorum. Sen benim satacağım dairenin fiyatını biliyormusun ki konuşuyorsun. Bırak yükseltmeyi tam tersi düştü. Ayrıca dairelerde kiracı oturuyor . Ama yardım etmek için bahaneye yer yok. Boş evi olan açar, olmayan gücü yettiği kadar destek olur. Bir ailenin 3-5 aylık iaşesi, kirası veya okuyan çocuğunun masrafı vb. karşılar. yol çok. Yeterki niyet olsun.

Bu konuyu burada noktalıyorum.

5. belki 10 yıldır uzun süredir bu konuyu takip ederim, bugün ilk defa ağzım açık okudum yazılan çoğu şeyi.

tek tek isim veya örnek vermek istemiyorum ama tek diyebileceğim Allah sonumuzu hayretsin.

akıl mantık vicdan aklına gelen gelmeyen her şey kaybolmuş, herkes kendi pozisyonunu haklı çıkarmak için tüm kavramlarının sınırını zorluyor.

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    belki 10 yıldır uzun süredir bu konuyu takip ederim, bugün ilk defa ağzım açık okudum yazılan çoğu şeyi.

tek tek isim veya örnek vermek istemiyorum ama tek diyebileceğim Allah sonumuzu hayretsin.

akıl mantık vicdan aklına gelen gelmeyen her şey kaybolmuş, herkes kendi pozisyonunu haklı çıkarmak için tüm kavramlarının sınırını zorluyor.
    Beni kastediyorsanız ben iki yılın birikmiş öfkesini kustum bugün.
    Ev sahiplerine 7/24 kin güden kiracılar, burada olduğu gibi twitterda da yine ev sahiplerine yüklenmişler.
    Sanki yıkılan binaları müteahhit değil ev sahibi yapmış.
    Yahu ev sahipleri de kiracılarıyla birlikte öldü be.
    Ama kafalar bir acayip. Ev sahibine çemkirmeye programlanmışlar.
    Gökten çatıya meteor düşse, "çatı niye kırıldı ve çatısı kırılan bu eve niye şu kadar kira istiyosun" diyecek bir kitle var.

Ömrüm boyunca böyle bir delilik dönemi görmedim ben.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Burayı karşılıklı atışma yeri yapmak istemiyorum.

Bu konuyu burada noktalıyorum.
    Huyunu bilirim, noktaladım deyip yine rahat durmazsın da hadi neyse.

8. Ev sahipleri küfür yemekten bu kadar rahatsız iseler neden evlerini satıp başka işle meşgul olmuyorlar?

Beni ev alıp kiraya vermekten caydıran en büyük olay evlerin fiyatından çok bu geyikler.

Temettü, eurobond gibisi var mı be.

ytd

Sayfa 891/1312 İlkİlk ... 391791841881889890891892893901941991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •