Sayfa 945/1312 İlkİlk ... 4458458959359439449459469479559951045 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,553 - 7,560 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Trakya'da fiyatlar 3 katına çıktı: Bölge tarihinin en büyük emlak hareketliliği

İstanbul’da deprem riski olan bölgelerde oturanlar çevre illere taşınmaya başladı. Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da depremden sonra 53 binin üzerine konutta kiralama veya satış işlemi gerçekleşti. Bu bölgelerde fiyatlar üç katına çıktı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bir arsam var sahibinden e koyduk satmaya kalktik bir suru arayan oldu

Ya kardes bir tane nakit parasi olan yok. Abi 1 hafta bekle arabalari satayim 2 hafta bekle dairemi satayim

1-2 kisi nakitim var diyor ama cok dusuk oneriyorlar. Acaip bir piyasa

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Bir arsam var sahibinden e koyduk satmaya kalktik bir suru arayan oldu

Ya kardes bir tane nakit parasi olan yok. Abi 1 hafta bekle arabalari satayim 2 hafta bekle dairemi satayim

Belki takas yaparsınız da ellerindekini size yüksek rakama kitlerler diye olta atıyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

Sizin arsayı satmaya niyetiniz yok !! Ciddi satıcıysanız 10 da 1 peşinatla 120 ay vade yaparsınız. Bakın toki de mal kalıyor mu ?

5. "Ele verir talkını, kendi yutar salkımı" diye bir söz vardır.
    Başkalarına verdiği nasihatin tam tersini yapanlar için söylenir.

İstanbul'u boşaltın diye bas bas bağıran proflardan celal şengör'ün gevşek zeminli yeşilköy'de, naci görür'ün ise sağlam zeminde fakat eski binada oturması buna en güzel örnek.

https://www.odatv4.com/guncel/istanb...turuyor-273450
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

Ben de arabayı satıncaya kadar canım çıktı. Bağ, bahçe, başka ne olduğu belli olmayan araç bir sürü saçma sapan şey önerdiler. O kadar da yazdım takas yok diye. Takas önerene cevap vermiyorum diye...

Sonra gittim galericinin birine verdim gitti.

Geçen birisi ekşide yazmış. Sahibi olduğum evi sahibindene koydum bilmemkaç aydır satamıyorum diye. Sonra emlakçının biri demiş ki bu evi ver bana koyduğun fiyatın 100bin tl üzerine akşama kadar satarım diye. Ev aynen böyle satılmış. O geldi şimdi aklıma

7. Şimdi meraktan baktım, sattığım araba sahibindende benden alan galerici tarafından satışa koyulmuş 1 aydır duruyor ilanı. Benden aldığı fiyatın üzerine de epey bindirmiş.

Ben şimdi koyduğu fiyatın baya altına ilana koyduğumda ne arayan vardı ne soran. Bakalım satabilecek mi...

8. Deprem korkuttu, Yalı sahipleri Boğaz'dan tek tek ayrılıyor

İstanbul'da iç göçün yanı sıra depremde daha güvenli sayılabilecek bölgelere taşınmalar arttı. İstanbul depremi korkusu yalı sahiplerini de harekete geçirdi. Yasak olduğu için yenileme ve tadilat yapılmayan Boğaziçi'ndeki yalı sahipleri yeni ev arayışına geçti.

İstanbul’da beklenen deprem Boğaziçi İmar Kanunu’na tabi bölgelerdeki konut sahiplerini korkuttu. Avrupa Yakası’nda Ortaköy’den başlayıp, Rumeli Feneri’ne, Anadolu Yakası’nda ise Paşa Limanı’ndan başlayıp Anadolu Feneri’ne uzanan bölgede 1983 tarihinde çıkan 2960 sayılı, “Boğaziçi Kanunu†gereği, yeni yapma ve yenileme hakkı yasağı var. Dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren döneminde alınan kararla bölgedeki nüfus yoğunluğunun azaltılması amaçlanmıştı. Ancak yasak nedeniyle çoğunlukla 80 öncesi yapılan bu binaların olduğu Arnavutköy, Bebek, Yeniköy, Anadolu Hisarı, Kavacık öngörü alanı, Çengelköy, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Paşabahçe gibi tarihi semtlerin depremde büyük risk altında kaldığı belirtiliyor.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 945/1312 İlkİlk ... 4458458959359439449459469479559951045 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •