Sayfa 829/1312 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,625 - 6,632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. 2'den fazla evi olanlara ek vergi gelmediği müddetçe garibanlar konut sahibi olamaz.
    Konutu bir yatırım aracı olmaktan çıkarmaları gerekiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    evi olanlar kredi alabilecek mi ondan bahsedin. Bana yaramayan kampanyayı ben ne yapayım. Kampanya olacaksa toplumun her kesimi kredi çeksin alsın evini
    Efendim , zaten bu kampanya adrese teslim bir proje !! Kendi adamlarına seçim öncesi hediyenin kılıfına uydurulmuş hali.
    Bahse konu kredi resmen bedava.... Ama liste dışı adamlara gitmesin diye komisyon falan kuruluyor. Yani mülakat gibi.

Seçimi kaybederek gideceklerini anladıklarından sömürülmeyen hiç bir kuruş bırakmayacaklar sanırım. Altılı masaya kızıyorlar falan ama ben olsam iktidar olmayı bu şartlarda hayatta istemem. Çünkü ; bu millet Vahdettinin kaçarken hazineyi götürdüğüne inanmadıktan sonra şimdi yeni gelenlerin - hazine tamtakır kuru bakır, üstüne de şu kadar borç var- dediklerinde - bana ne , ben her şeyi talep ederim- diyecek kapasitede.

3. 2 yıl önce aldıgımız evi bazı proplemlerden dolayı satmayı düşünüyorruz. O şüreçte ev fiyatı 5 kat arttı. Gayrimenkul değer artış vergisi varmış 5 yıl önce satış yapılınca . Hesap kurdunda hesaplama aracında hesapladım 2 yıllık eve ödenen faizler, masraflar ve enflasyon degerlemesi düşünce evin şuanki piyasa değerinin yaklaşık % 15 kadar vergi çıkıyor.

Oturduğumuz ev, herhangi bir yatırım felan değil. İnsanın kendi evinde huzurla oturamayacagı durumlar ortaya çıkınca mecbur kalıyor.

Evi düşük göstersem diyecegim , fakat exper zorunlu tutuldu biliyorum. Bu konuda yol gösterici yazacak biri varmıdır.

4.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    nebati:Vatandaş yeni uygulamayla 1 milyon TL konut kredisi çektiğinde aylık taksit ilk yıl 4.410 TL olacak.
    İkinci yıl 5.400 TL, üçüncü yıl 6.480 TL olacak. Üç yıl Hazine desteği var...

verdikleri örneğe bak 1 milyon üzerinden...
    Dördüncü yıldan sonraki Normal taksitleri de söyleyelim mi acaba?

9.719 TL sanırsam.

İlk 3 yılın indirimleri ayrıca kredi çekene bindirilecek.
    Hibe değil yani.

5. Sarı sitedeki ellerini ovuşturan ilan sahipleri bugün avucunu yaladı. Bu kampanya 2. el konut fiyatlarını düşürür.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    evi olanlar kredi alabilecek mi ondan bahsedin. Bana yaramayan kampanyayı ben ne yapayım. Kampanya olacaksa toplumun her kesimi kredi çeksin alsın evini
    evi olanin kampanyaya ihtiyaci olmaz

Evi olmayanin kampanyaya ihtiyaci olur

kafa karisikligi olmus

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Dördüncü yıldan sonraki Normal taksitleri de söyleyelim mi acaba?

9.719 TL sanırsam.

İlk 3 yılın indirimleri ayrıca kredi çekene bindirilecek.
    Hibe değil yani.
    bu rakamlari nereden goruyorsunuz kaynak varmi?

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    bu rakamlari nereden goruyorsunuz kaynak varmi?
    Konut kredisi hesaplama yaz .
    Google amcaya sor.

https://www.hangikredi.com/kredi/hes...=interest_rate

Sayfa 829/1312 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •