Sayfa 135/1312 İlkİlk ... 35851251331341351361371451852356351135 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    arsa payı HARİÇ - orta-üst segment bir konutun MALİYETİ 6,500 - 7,000 TL/m2 mertebelerine geldi. 100 m2 bir evin - arsa payı hariç - 650 - 700K maliyeti var.
    20 gün önce, kentsel dönüşüm için bir kaç mütahitten teklif aldık. (İzmir Karşıyaka'da)
    80 metrekare için, ortalama 300.000 TL fiyat çıktı, vazgeçtik. (metrekare 3.750 TL)

6.500 7.000 maliyet iyiymiş. Malzemeler Beştepe sarayındaki gibi kusursuz olacak herhalde. (altın klozette isteriz)

2. Orta - üst ssgment demiş sn. İzmut. Sizin yapılacak olan inşaat hangi kalite idi?

Bu arada biz de 130m2 daire için kentsel dönüşümde 450 bin TL teklif aldık 1.5 ay önce. Kat yok.
     Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    20 gün önce, kentsel dönüşüm için bir kaç mütahitten teklif aldık. (İzmir Karşıyaka'da)
    80 metrekare için, ortalama 300.000 TL fiyat çıktı, vazgeçtik. (metrekare 3.750 TL)

6.500 7.000 maliyet iyiymiş. Malzemeler Beştepe sarayındaki gibi kusursuz olacak herhalde. (altın klozette isteriz)
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Orta - üst ssgment demiş sn. İzmut. Sizin yapılacak olan inşaat hangi kalite idi?
    B
    Teklif yapanlardan biri Kılıçoğlu inşaattı. Genelde kaliteli malzeme kullandığı ve iyi bir firma olduğu söyleniyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    Anlatmaya çalıştığım gibi bir "mükemmel fırtınanın" göbeğindeyiz. Bir yandan döviz kuru rekorlar kırarken diğer yandan girdi maliyetleri döviz bazında rekorlar kırıyor. Dünyada şöyle bir endişe var "pandemi ortadan kalktığında ertelenen talepler bir anda ortaya çıkacak ve bu talebe hammadde yetişmeyecek". Pandemi biter 1-2 sene geçer ortam sakinleşir, belki o zaman maliyetlerde bir gevşeme görürüz.

Anladim simdi. Bakalim pandemi sonrasi nasil gelisecek.

5. Alıcılarda para olmadıktan sonra maliyetler 1 milyon katına çıksa kaç yazar...

Kırmızı ile yeşil çizgi yine bir yerde buluşacak ama yeşil mi kırmızıya doğru yoksa kırmızı mı yeşile doğru gider onu bilemem.

6.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku

orta kaliteli bir yerde ortalama metrekare fiyatları bu şekilde sanırım bize de yakın fiyatlar söylendi?

7. Alıcılarda para olmadığını neden düşünüyorsunuz ki?
    Şuan bankada tasarrufu olan bir çok insan var.
    Yastık altını saymıyorum bile.
    Ekonomik krizin en berbat olduğu durumlarda bile konut satışları azalsa da devam ediyor.
    Benim düşünceme göre, eğer alacağı konutu şuan kredi ile alacak olan varsa ve %15 iskonto yakaladıysa alması çok mantıklı.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Alıcılarda para olmadıktan sonra maliyetler 1 milyon katına çıksa kaç yazar...

Kırmızı ile yeşil çizgi yine bir yerde buluşacak ama yeşil mi kırmızıya doğru yoksa kırmızı mı yeşile doğru gider onu bilemem.

8.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Alıcılarda para olmadığını neden düşünüyorsunuz ki?
    Şuan bankada tasarrufu olan bir çok insan var.
    Yastık altını saymıyorum bile.
    Ekonomik krizin en berbat olduğu durumlarda bile konut satışları azalsa da devam ediyor.
    Benim düşünceme göre, eğer alacağı konutu şuan kredi ile alacak olan varsa ve %15 iskonto yakaladıysa alması çok mantıklı.
    Ben demiyorum grafik diyor. Paylaştığım grafiğe göre insanların ev almaya pek iştahı yok. Bu grafik ABD için gerçi ama biz de küçük ABD olduğumuz için sonuçlar benzer çıkacaktır.

Şu an olan 5 senedir satılmayan eve satılmadığı her sene 2 kat zam yapmak gibi.

Alan olmadıktan sonra istersen 100 kat yap.

Sayfa 135/1312 İlkİlk ... 35851251331341351361371451852356351135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •