Sayfa 1218/1312 İlkİlk ... 2187181118116812081216121712181219122012281268 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,737 - 9,744 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Ondan sonra gelip buraya ağlarlar.
    Ev kiraları çok arttı.
    Ev kirası verenler insan değil mi ?
    Deprem oldu, ev sahipleri fırsatçılık yaptı.

Böyle yorum yapan, her bir bireyi görünce, delleniyorum, ohhhhhhhhhhhhhh diyorum.
    Güya hümanistler.
    Yerim sizin insan sevginizi.

2. Burda mevzu ; politikacıların , pamuklarla koruduğu bir sektöre dokunup dokunmayacaklarıdır.

Sanmam ...

Korumak ne kelime , fişeklediği sektör.

TR ekonomisinin anası bellenir , bu sektöre dokunulmaz.
    Son düzenleme : british; 11-08-2023 saat: 19:33.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Tweet atan arkadaşlar, Bu tweet linkleri açılmıyor.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

bende linkler açlıyor..
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Yukarıdaki yazıyı neden yazdım? Bugün konut yatırımcısına hangi korku haberi yaymaya çalışıyorlar? acaba diye sosyal medyayı tarayayım dedim.

Tapu devri işleri için zorunlu ekspertiz dönemi başlayacağını tapuda düşük gösterme devrinin biteceğini bla..bla bla.. yazmışlar. Böyle bir yasa gelse bile satan adam "Acil paraya sıkıştım, ekspertizin belirlediği değerin altında sattım" derse kim ne diyebilir ki?

Böyle bir yasa çıkarsa zaten arabadaki ötv gibi ev fiyatlarını çok ciddi anlamda yükseltir..

Böyle kaynaksız, sosyal medya fenomen hesaplarıyla korku salma haberleri son zamanda moda oldu. Boş ev vergisi muhabbetleri gibi...

Birileri kasıtlı olarak konut arzının durmasını istiyor... Bunlarla konut yatırımcısını korkutacaklarını zannedecekleri kadar saf değillerdir herhalde...

-----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir

Yabancıya ev satışı yasaklansa zaten konut fiyatları normal olması gereken değerine döner.

Konutunu satan herkes borsacı oldu son 3 aydır. Konuttan çıkan para borsaya girdi. Borsanın da gidişatı çok kötü. Tekrar 1.5 dolara düşecek endeks. Bizim 3 dolar değerinde bir ekonomimiz yok henüz.

FED dolara dolar kemiksiz löp et 30 yıllık %5 faiz veriyor. Sıfır risk. Akıllı yatırımcılar buraya gidiyor bu sebeple ABD borsası düşmeye başladı. FED faiz indirimezse bu getiri daha da cazip hale gelirse dünyadaki doların çoğu yuvasına geri döner ve her türlü alternatif yatırım ev konut borsa tokat yer.

Henüz bizim andaval minik yatırımcılar FED in 30 yıllık faizinin yıllık net %5 getiri verdiğini farketmedi. %6 -%7 getiri verirse ebesini öper piyasaların

https://www.cnbc.com/quotes/US30Y

6. Erkin Koray; ileride yabancılardan izin almadan denize bile giremeyeceğiz.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    2014 yılında 250 bin liraya aldığım bir daire var.
    2015 yılında 1350 liraya kiraya verdim, asgari ücret 950 liraydı.
    Şu an ben sadece 5000 alıyorum ama piyasası 15.000, asgari ücret ise 11.400

2015 yılında asgari ücretin 1,42 katına kiraya vermişim
    Şimdi aynı eve 15.000 lira bile istesem asgari ücretin 1,31 katı yapıyor.

Hani deprem fırsatçılığı nerede?
    Hesap ortada.
    Sende azıcık utanma arlanma varsa bu hesabı görünce susman lazım zaten.
    Sizin vicdanınız kurumus
    size bir laf anlatılmaz.
    milleti salak yerine koyuyorsunuz. En son kira patlaması deprem nedeniyle oldu.
    afiyet ye kiranı boğazından geçiyorsa

8. Konutta balon var diye propaganda yapan twitter temettü höstadlarının profil sayfalarını dün akşam bir inceleyeyim dedim son paylaşımında kontrolmatik diye bir hisse övmüşler.

Kontrolmatik hissesinin fiyatı ne kadar yükselmiş diye grafiğine bir bakayım dedim, Sadece 2 buçuk yılda %12.862 yazıyla (yüzde ON İKİ BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ İKİ) fiyatı yükselmiş

Sorarım size hanginizin evi son 2 buçuk yılda % 12 bin 862 yükseldi?

Ama Konutta balon varmış.. hımmm peki...

Ayrıca bu temettü höstadları ile fon yönetim şirketlerinin sahipleri ile "merhaba hocam, nasılsın hocam, bravo hocam" diye birbiriyle açıkça etkileşim içindeler.. Temettü ve borsa höstadları bildiğin tarikat gibi olmuşlar o ayrı konu da.. spk nın denetlediği fon yönetim şirketleri ile olan bu ilişkileri ne alaka?

Gelişmiş ülklerede olsak bu fonların her türlü para akışı, influencer ile olan alışverişleri incelenirdi ama burası Türkiye...

Aklıma bitcoin 69 bin deyken kartaldaki evini satıp bitcoine parasını yatıran kişi geldi. Haberlere çıkmıştı sanırım. Şimdi o arkadaş evinin kapı penceresini bile alamıyordur. belki de intihar etmiştir.. Neyse evini satıp borsayı önerenlerden uzak durun.. hele hele BİSTCOIN olan denetimsiz borsadan kesinlikle uzak durun. Borsada olacaksanız da çerez parasına olun. tamamını kaybetseniz de sizi üzmeyecek paralarla borsada olun. Evini arabanı satıp borsaya asla girmeyin

----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 1218/1312 İlkİlk ... 2187181118116812081216121712181219122012281268 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •