Sayfa 126/1312 İlkİlk ... 26761161241251261271281361762266261126 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yakın zamanda villa alıp tadilat yaptıran var mı?

300m2 net 5+1 villa için, natamam alıp tamamlamak 1 milyon civarı tutar diyebilir miyiz? Orta - orta üst kalite malzeme kullanılacak, hidrofor jeneratör dahil, mobilya ve bahçe düzenlemesi hariç.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam merhaba, natamam derken ne durumda inşaat? Ben şu an benzer bir projede yer alıyorum, bilgi vermede yardımcı olmaya çalışırım. Ama her halükarda 1mtl çok abartı geldi bana açıkçası.

2. Bilmediğim için sordum hocam. Ev oldukça bakımsız 12 yaşında her şeyi baştan yapılacak diyebilirim dış sıva mantolama zemin banyolar merdivenler duvar kırma cam balkon sundurma vs...
     Alıntı Originally Posted by naayi Yazıyı Oku
    Hocam merhaba, natamam derken ne durumda inşaat? Ben şu an benzer bir projede yer alıyorum, bilgi vermede yardımcı olmaya çalışırım. Ama her halükarda 1mtl çok abartı geldi bana açıkçası.

3. Evi bir ustaya göstermenizde fayda var ancak kara bina masrafı olmayacağı için 200bin lirayı geçmez diye tahmin ediyorum.
    İnce işler göreceli biraz.
    100 liralık batarya da var 5000liralık batarya da. O yüzden sizin seçimleriniz maliyette çok belirleyici olacaktır

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bilmediğim için sordum hocam. Ev oldukça bakımsız 12 yaşında her şeyi baştan yapılacak diyebilirim dış sıva mantolama zemin banyolar merdivenler duvar kırma cam balkon sundurma vs...

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bilmediğim için sordum hocam. Ev oldukça bakımsız 12 yaşında her şeyi baştan yapılacak diyebilirim dış sıva mantolama zemin banyolar merdivenler duvar kırma cam balkon sundurma vs...

İki sene önce, işin bizzat başında durduğum halde, 65 bin ödemiştim...20 m2 mutfak+hol+banyo+küçük tuvalet+iç kapılar (tesisatlar ve ışıklandırma da değişti+ilave 1-2 ufak iş).

İşçilik iki senede %50 arttıysa, 1. kalite malzeme genelde döviz bazlı olduğu için %100 artmıştır. Bu işlerin en büyük riski, olmuşken, hep biraz daha iyisi olsun dersin. Bu nedenle evdeki hesap çarşıya pek uymaz.

750 bin-1 milyon tl arası bir rakama patlar bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Bilen bilir şu sıralar yatırım amaçlı 2 ev almak için araştırma aşamasındaydım. Şu an itibarı ile vazgeçtim.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...dilar-6488290/

Haciz işlemi yapmaya çalışan avukatı yere yatırıp kafasına silah dayadılar
    İzmir Bayraklı'da haciz işlemi için iş yerine giden avukat saldırıya uğradı. Kafasına silah dayanan ve yere yatırılan avukatı güvenlik güçleri kurtardı. Hastaneye kaldırılan avukatın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,917
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Hep benim gibi pipirikliler yüzünden böyle oluyor. Uyanık müteahhit ve onları takip eden emlakçılar satamadıkça piyasayı yukarı çekiyorlar. Bu hacı ağa taktiği bu ülkede halen geçerli. Panikleyen sabit gelirli ev = mutluluk düşüncesindeki insanlar '' eyvah pahalı diye almadık , daha da pahalanıyor. Yok yok artık kaçırmamak lazım. '' diye piyasanın kurbanı oluyor.

Finansı bilenler ise şu anda ülkede alınacak en son şeyin konut olduğunu biliyorlar. Şimdi bazıları şiddetle karşı çıkacaktır. Elbette her görüşe değer veriyoruz. Lakin 2022 yazına sağ çıkarsak kim haklıymış göreceğiz. Oturduğum semtteki tüm siteleri emlakçı ilanlarından ezberledim . Satılamayan daireleri ertesi ay başka bir emlakçı başka site adıyla ve başka ( yani yalan ) katta göstererek ilana koyuyor. İnsanlar sirkülasyon var sanıyor. Tam 13 aydır fırsat konut arıyorum. Fiyatı düşenlerin konumu - cephesi- katı bana uymuyor ( ben en üst katı istiyorum. Güney veya batı cephe tercihim. ) Bana uyan 2 fırsatta ise dolara yeni girmiştim. Artan fiyatlara rağmen halen - iyi ki almamışım - diyorum. Dün burada satılan daireyi alan yeni kişiyle içindeki kiracı arasında tahliye tartışmasında kan aktı. İnsanlar artık çaresizliğin verdiği gözü karalık içerisinde. Alınacak dairenin boş olmasını tercih ederim.
    2020’de 1,5 milyon konut satıldı ama ev sahipliği oranı düştü

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...dustu-6488078/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. İstanbul Fatih- Şişli- Mecidiyeköy çevresinde Metro duraklarına en fazla 10 dk. yürüme mesafeli apart, yurt tek kişilik oda , 1+1 kiralık ev fiyatlarına sarı sitede bakıyorum . Çok çelişkili fiyatlar var. Erkek öğrenci yurtlarının tarikat - cemaat bağlantısı olmaması lazım. Uzaktan zor oluyor. Araştırıyorum. 15 temmuz dan sonra bizzat gezerek bakacağım. Tavsiyesi olan olursa sevinirim.

Özel şart ; Halkalı Mehmet Akif kalp hastanesi ile Sarıyer ( Maslak ) arasında her iki yöne eşit uzaklıkta olması.

8. Iki tane usta buldum biri buram buram Anadolu biri zengin ustası özel tasarım bilmemne.

Anadolu kokan ustamı gözüm daha çok tuttu zaten zengin ustasına gitsen o da isi muhtemelen öbürüne yaptıracak.

Ayni eve aynı iş için birisi 500 - 550 ustu kesinlikle olmaz dedi. Diğeri 1.1m altı kesinlikle olmaz dedi.

Hadi bakalım is kafama çok yatmadı sanırım hiç bulaşmayacağım
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Evi bir ustaya göstermenizde fayda var ancak kara bina masrafı olmayacağı için 200bin lirayı geçmez diye tahmin ediyorum.
    İnce işler göreceli biraz.
    100 liralık batarya da var 5000liralık batarya da. O yüzden sizin seçimleriniz maliyette çok belirleyici olacaktır

Sayfa 126/1312 İlkİlk ... 26761161241251261271281361762266261126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •