Sayfa 233/1312 İlkİlk ... 1331832232312322332342352432833337331233 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Sizin kar payı sugoasuyuda geçti o 3 senede 40 binden 220 bin dolar yaptı siz 3 ayda 70 bin dolar.kar ..neden olmasın sizinde sugosu gibi bir hikayeniz
     Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Biri Tuborgla fotoğraf atıyor, diğeri Beylikdüzü'nü İstanbul'un en elit 2-3 semtinden biri ilan ediyor. Fakirlerin kavgası da hiç çekilmiyor.

Konuya dönersek, bence piyasa Dolar bazında doydu. Bir 5 sene konut fiyatlarında artış olacağını düşünmüyorum. Bunu derken en önemli düşüncem Fed'in enflasyonu durdurmak için faiz arttıracağı varsayımı; aksi durumda dünya ekonomisi ne olur hiç bilmiyorum zaten. Yaz başında yeterince prim yaptığını düşünerek sattığım bir daire vardı. Şimdi yerine aynı dönemden bu yana satılık olan başka bir daireyi almak istiyorum, eğer ev sahibi yüzde 15 düşerse 2 işlem ile 70 bin Dolar kar yapmış olacağım.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Gerçekten elini vicdanına koyup doğruyu söylemeni istiyorum

Evini 100 metre çembere al

Migros
    Çağrı market
    Evinin altında 1500 m2 biçen market
    3 tane lux fırın,( mahalle arası kurabiye bile olmayan sadece ekmek fırınlarından değil,pasta cafe fırın tarzı)
    Happy moons
    Starbucks
    2 tane 3.Wave kahveci
    10 tane kuaför ( ayıptır söylemesi tr kuaför milli takımı kaptanı evin altında ) adem yılmaz aratırsın
    5-6 kuru temizleme
    7-8 kebapçı
    Balık restaurantları
    Üst sınıf dondurmacılar ,gelatocular.
    3 tane üst sınıf steak house
    Evin 50 metre yanında ilk okul
    Evin 10 metre yanında anaokulu
    Evin 10 metre yanında orta okul
    Evin 50 metre çevresinde little cesars, mc donalds, burger king
    Evin 50 metre yanında kahve dünyası
    Birçok kırtasiye, kitap evi. Kırtasıyelerde öyle 20 m2 liklerden değil, gittiğin en büyük d&r ı düşün. Hah öyle birşey.

Var mı bu imkanların? Sadece ayak üstü aklıma gelenler.

Bak tekrar diyorum 100 metre çember. Öyle 300-500 demiyorum.

8 bina ötede ki fırın diyorsun. Bugün 1 bina 50-60 m2 oturumlu o da en ufak. Ki aralarında sokaklarda var bu binaların.en en az 700-800 metre diyorsun ben 100 metre diyorum.
    Evinizden çıkıp aracınıza gidene dek ben fırına gidiyorum diyorsun, ev ile asansör 5 metre, -2 ye basıyorum ve 2 tane numaları tarafıma ait otopark ve sadece asansörden inince 1 kapı açıyorum aracım karşımda. Yani evden çıkıp araca binmek 1 dk.
    Yalnız bu saydığınız şeyler mutlak güzel şeyler değil ki? Ben böyle bir yerde asla oturmak istemem mesela.
    Sürekli bi gürültü olur, karmaşa olur, otopark sorun olur, güvenlik riski yüksek olur falan...
    Apartmanın altında migros var ve ben rahatsızım mesela..

Ben 100 mt çember çizdiğimde belediyenin 7 tane parkı, spor alanları falan geliyor şu an oturduğum yerde...

bir fakir benmisim yahu

evden 10 20 mt de bahçemizden ancak çıkabiliyorum.

4. İzmir'de kira çarpanı 16-18 yıl olan, yeni (max 3 yıllık) 1+1 - 2+1 daire arıyorum.

Site içerisinde ve yeni olması önceliklerim.

5.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    iZMİR'DE 545K TL'ye 2020 kasım ayında, daire almıştık (1+1), şu anda 750-800K TL bandında.. Geçen sene 2600TL'ye kiraya vermiştik. Şimdi kiracı çıksa 3500 TL diyeceğiz, kiracı kalırsa 3000-3100 TL bandında olur.

Gayrimenkul hala en çok kazandıran yatırım aracı (Döviz-Altın-Hisse-Bes-Gayrimenkul) sepet yapan birisi olarak söylüyorum.

Yeter ki araştırıp alın, alırken biraz uyguna alın...
    Sevgili varsayım bana da geçtiğimiz aylarda tavsiyelerinizle çok yardımcı olmuştunuz, bu fırsat ile tekrar teşekkür edeyim. Diğer arkadaşları da bilgilendirmek adına paylaşıyorum, aynı sitede ben de yatırımlık aynı tip daireden arıyordum, Mayıs ayında 650Kye çıkmama rağmen bulamadım.

6. Yabancıya, Türkiye de ikamet etmeyene, gerekçesi olmadan 2., 3. 5. evini alanlara 5 yıl yasak uygulanmalı ya da şartlar zorlaştırilmalıdir Yoksa bu döngüde hicbir şekilde fiyatların önüne geçemezsiniz. Barınma ihtiyacı en temel haktır ve bu çözülmezse sosyal felaket çok yakındır.

7.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Yabancıya, Türkiye de ikamet etmeyene, gerekçesi olmadan 2., 3. 5. evini alanlara 5 yıl yasak uygulanmalı ya da şartlar zorlaştırilmalıdir Yoksa bu döngüde hicbir şekilde fiyatların önüne geçemezsiniz. Barınma ihtiyacı en temel haktır ve bu çözülmezse sosyal felaket çok yakındır.
    Herkes merkezde ourmak istiyor, ama ucuza istiyor.
    Herkesin istediği fakat "miktarı sınırlı" olan bir şeyi suni yöntemlerle ucuzlatmaya çalışırsanız, bir süre sonra piyasada satılık mal bulamazsınız

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Herkes merkezde ourmak istiyor, ama ucuza istiyor.
    Herkesin istediği fakat "miktarı sınırlı" olan bir şeyi suni yöntemlerle ucuzlatmaya çalışırsanız, bir süre sonra piyasada satılık mal bulamazsınız
    İstanbul özelinde konuşuyorsak artık taşra denecek bir alan kalmadı. Batı'da Beylikdüzü, Esenyurt doğu da ise Tuzla, Kurtköy gibi yerlerde satılıklar milyonu, kiralar 4-5 bini bulduysa daha fazla kent çeperi aramamak gerek. Memleketin %60'dan fazlası asgari ücretli. Bu kiraların sürdürülmesi mümkün değil.

Ayrıca iş hayatında olanların %80'i merkezde çalışıyor. Ben Maltepe'de oturuyorum Levent'e gitmek için sabah 6.,30 da kalıkıyor saat 9 da işyerinde oluyorum. Eve dönüşüm ise saat 8.30 u buluyor.

Merkez dışında oturmak çözüm değil. sınırlar belli. Daha radikal çözümler gerekli.

Not: Diğer bir çözüm önerim ise; Levent, Maslak, Şişli gibi akslardaki ofisleri kent dışına taşımak. Bu da uzaktan çalışma yöntemiyle olur.

Devlet/kurumlar uzaktan çalışmayı, hatta istediğin yerden çalışmayı sürekli hale getirmek için ciddi çalışma başlatmalı.

Sayfa 233/1312 İlkİlk ... 1331832232312322332342352432833337331233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •