Sayfa 510/1312 İlkİlk ... 104104605005085095105115125205606101010 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Dünya hisse piyasalarında devasa düşüşler var. Şimdi herkes fiyatlar kalıcı mı yoksa geçici bir durum mu diye bekliyor. Eğer mevcut hisse fiyatları kalıcı bir şekilde böyle düşük kalırsa gayrımenkul alanında da devasa düşüşler olacaktır. Ve yegane tavsiyem, düşen bıçağı yakalamaya çalışmayın.

Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Dünya hisse piyasalarında devasa düşüşler var. Şimdi herkes fiyatlar kalıcı mı yoksa geçici bir durum mu diye bekliyor. Eğer mevcut hisse fiyatları kalıcı bir şekilde böyle düşük kalırsa gayrımenkul alanında da devasa düşüşler olacaktır. Ve yegane tavsiyem, düşen bıçağı yakalamaya çalışmayın.
    FED'in tapering ve faiz arttırma hamleleri bir Mart 2020 çöküşü yaratır mı? Yaratırsa bodoslama altın, gümüş, hisse ve coinlere dalınır mı? Bakalım göreceğiz ama bu borsalara bir düzeltme gelmesi gerekiyor mu, bence mutlaka gerekiyor.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    FED'in tapering ve faiz arttırma hamleleri bir Mart 2020 çöküşü yaratır mı? Yaratırsa bodoslama altın, gümüş, hisse ve coinlere dalınır mı? Bakalım göreceğiz ama bu borsalara bir düzeltme gelmesi gerekiyor mu, bence mutlaka gerekiyor.
    Hayir yaratmaz piyasa coktaaaaan faiz artislarini fiyatlandirdi bile

5.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Hayir yaratmaz piyasa coktaaaaan faiz artislarini fiyatlandirdi bile
    Fiyatlanan tek şey iyimserlik.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Dünya hisse piyasalarında devasa düşüşler var. Şimdi herkes fiyatlar kalıcı mı yoksa geçici bir durum mu diye bekliyor. Eğer mevcut hisse fiyatları kalıcı bir şekilde böyle düşük kalırsa gayrımenkul alanında da devasa düşüşler olacaktır. Ve yegane tavsiyem, düşen bıçağı yakalamaya çalışmayın.
    Gayrimenkul rallisinin ana motoru enflasyon ve negatif faiz.
    Kendi adıma pozitif reel faizi kısa vade de olası görmüyorum.

7. En sonunda ben bile gidip konut aldım
    TL bazında çok artmış görünen ama dolar bazında 10 yıldır yerinde sayan bir evdi. Eskiden beri bildiğim muhitte. İzmirde böyle evler de çok. Yazlık olan yerleri hariç. Pandeminin başından itibaren uçuşta oralar. Yıllık yüzde 16 maliyetle kredi çekmek, bu enflasyon ortamında nimet sayılır. 700 bin çekebildim. Daha çok verseler daha çok çekerdim. Evden dolar bazında kar beklemiyorum. Sadece kredi kısmı kar olacak gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by Güneydenizi Yazıyı Oku
    En sonunda ben bile gidip konut aldım
    TL bazında çok artmış görünen ama dolar bazında 10 yıldır yerinde sayan bir evdi. Eskiden beri bildiğim muhitte. İzmirde böyle evler de çok. Yazlık olan yerleri hariç. Pandeminin başından itibaren uçuşta oralar. Yıllık yüzde 16 maliyetle kredi çekmek, bu enflasyon ortamında nimet sayılır. 700 bin çekebildim. Daha çok verseler daha çok çekerdim. Evden dolar bazında kar beklemiyorum. Sadece kredi kısmı kar olacak gibi.
    İzmir’de hangi semtten aldınız acaba?

Sayfa 510/1312 İlkİlk ... 104104605005085095105115125205606101010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •