Sayfa 375/393 İlkİlk ... 275325365373374375376377385 ... SonSon
Arama sonucu : 3138 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: EndeksS

1. yelpaze analizinde 9825.xx boğa devam değerinin üstünde kapattık,..

benim beklentim, seçim öncesi kapanışında 9491.xx santral değerin altına geçilmeyeceği, 9825.xx üstüne çıkılmayacağı, 9658.xx civarı veya biraz üstü bir kapanıştı,..saklanma demiştik buna ancak piyasa saklanmadı,..bu sonuç, piyasanın seçim sonuçları için iyimser olduğunu gösteriyor olabilir,..T/A bize öyle söylüyor,..

neticede biz burada düşmeyeceğini bilmişiz ama kapanış değeri bizim değerimizden daha yukarıda daha iyi bir noktada gerçekleşmiş durumda
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. seçimden sonra 7L veya 8L long haftalar için

emniyet yerimiz ilk başlangıçta 9825.xx a/ü dür, ikinci yerimiz 9658.a/ü dür hadi çok soğuk kanlılarımız için 9491.xx tir,..bunlar LONG STOPLARIMIZ,..

piyasa seçim sonrası her herhangi bir nedenle 9825.xx altına gelirse,..9825.xx te olmasada 9658.xx de long stop edilmeli,..

grafik üstünde her değeri yeşil etiket kırmızı etiketli fark etmeksizin bu manada kullanabiliriz,...

3. 7L veya 8L nin hikayesi mesaj 2837, 2838, 2839, 2989 dur,..

mesaj 2839 2 numaralı madde Meclis Başkanı Numan Kurtuluş la mesaj 2989 olmuştur,..

4. burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    CHP yi tebrik ederim,..Demsiz günlerde, 6 ok tan Mustafa Kemal'den şaşmadan başarıların sürmesini devamını
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    iktidarı rahatlatmayacak kadar, ama yinede makul seyredecek, muhalefetide daha fazla çalışmaya sevk edecek kadar cesaret verici bir kambiyo rejimi bekliyorum bundan sonrasına,
    zamana yayılarak tatlı bir geçiş olacak düşüncesindeyim,..
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    bakmışsın iktidarın yapamadığını seçim yapmış, kur sakin veya bir süre sonra tekrar yükselmek üzere düşme eğiliminde,..
    yavaş geçiş olur,..kimse fırtına beklemesin,..seçim sonucuna baktığımızda halk hakketen çok gerilmiş, halkın tansiyonunu almak için kurun daha sonra press uygulamak üzere biraz biraz gerileyeceği bende hakim,..

bunu Türkiye ye dönük yazmıyorum ama buradaki görünen yüzünün bu şekilde olacağı, kurun bir süre sakinleşeceği daha mantıklı,..herkes bir süreliğinede olsa mutlu olmaya çağrılacak diye düşünüyorum,..

şimdi halk tercih yaptı, mutlu,
    muhalefet kazandı, mutlu,
    kaybeden iktidarında mutlu olması gerekiyor,..

Özgür Özelin konuşması zaten bu yönde,..
    Cumhur başkanı henüz konuşmadı sanırım, oradanda Tansiyon düşürücü bir konuşma beklerim şahsen,..
    her kesin bir sonraki hamlelerini planlayacak kadar bir süreye ihtiyacı olacak diye bir beklenti içindeyim,
    borsanın bu sürede bu sonucu ''kazan kazan'' olarak yorumlayacağını ve böyle başlayacağını düşünüyorum,..

eski devam ediyor, yeni bekleniyor,..
    sonuç tam olarak bu,..
    İstanbulda DEM adayı Beştaşın %2 oy alması neticesinde şapka düşünce kel kabak gibi ortaya çıkmıştı,..daha önce KK nın koruması altında türlü bahanelerle saklanabilen, elini sıcak sudan soğuk suya sokmayan ama bu haliyle her nasılsa bir türlü gündemden düşmeyen, Anaysaya dirençli önden cam kenarı DEM in İstanbul gibi bir metropelde bir hiç olduğu ortaya çıkınca,.. DEM adayı Beştaş olanca gücü ile İmamoğluna tepki gösterdi, ''biz olmasak seçilemezdin dedi'' yani mutsuzdu,...

sadede gelelim yukarıda mutlu olanlar kervanına DEM Van adayının mazbatasının verilmesi neticesinde DEM de katıldı, fırsat bu fırsat kargaşasını çıkarmaktanda geri durmadı,...

artık o da mutlu,..

1.madem bu adam elverişli değil YSK neden zamanında bu konuda karar alamaz?
    2.DEM neden mazbatası alınmayacak bir sürü adayı varken, her defasında seceresi hayli kabarık adamları ÖZELLİKLE kendine aday yapar?
    3.Cehepe bu adamlara mesafeyi ne zaman koyacak,..son seçimlerde görüldü ki cehepenin artık DEM ihtiyacı yok(daha öncede yoktu her defasında seçim kaybetme pahasına KK ısrar etti),..
    Buna rağmen CHP KK zamanında olduğu gibi mesafe koyamazsa ki Özgür Özelin tutum , söylev ve davranışlarından her defasında bu anlaşılıyor, öküzün altında Türkiyenin kısmetine öyle böyle değil irisinden bir buzağı aramak gerekir ki,

öyle
    Son düzenleme : indregandi; 03-04-2024 saat: 21:18.

6. borsa için analizlerim

mesaj 2991, 2992 ve 2993 ten devam eder,...

yeni bir şey yok, mesaj 2991 de belirrtiğim üzere seçim sonrasında long haftaların gelişmesini bekliyorum,

7, 8 hafta LONG demiştim,..seçim sonucu inşaatçılarada soğuk duş etkisi yaptı, çil yavarusu gibi dağıldılar alayı,... ancak kentsel dönüşüm için mecbur yine toparlanacaklar,..biraz zaman alacaktır,..

LONG hafta başlangıcı kalış manasında mesaj 2992 gereği 9825.xx alt/üsttür,..

defalarca bu böyle,..

stoplarıda aynı şekilde yazdım,..stop edebiliriz ama sonrasında fiyat döndü tekrar stop üstüne yükseldi, tekrar alabiliriz sakınca yok,..seviyeleri kovalayacağız yani,

stoplarımız zaten

9825.xx ve 9658.xx,..özellikle 9658.xx daha bir önemli,..seçimden sonra şu ana kadar bu gün ilk kez delindi, bu seviyeyi takip

7. coinleride göz ucu takip etmekte fayda var,..onları etkileyen etki her ne ise, bir ara DXY idi, o başağaı döndü, başka ne var dedim TNX te yükselme var o gerilememiş henüz,..

yai hedefleride görünce bunun ertesinde son FOMC dan kalma sıkıntıları tolera ediyrolar,..

bu etki geçince ki geçmesi lazım artık, bunlar tekrar kafayı yen hedeflere doğru kaldırdıklarında o etki buradada eş zamnlı bir yumuşama yapıp 9825.xx alt /üst üstünde kalabiliriz,

hani belki biz bu değer üstünde kalırsak coinlerde yeni hedeflere yürüyebilirler,..

sonuçta

emerging=coin

emerging, ayarlı = coin, ayarsız

8.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    zaman analizmde 1 nisan pazartesi gününden itibaren, 7L veya 8L başlar yani 7 veya 8 hafta boyunca yükseliş bekliyorum ki bunun rakamı,...9825.xx

formülü ise

c > 9825.xx,1,0 dır
    mesaj 2679, 2834, 2840, 2841, 2991 ve 2992 den devamla,...

7 L veya 8 L ibaresini

1 Nisandan itibaren 7 L olarak sabitledim, yani 7 hafta Long piyasalar,.

9825.xx başlangıçlı ama 9159.xx çıkışlı,..(bu gün bu seviyeyi 9159.xx i geçerek 9825.xx i artık rahatlattık).

Sayfa 375/393 İlkİlk ... 275325365373374375376377385 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •