Sayfa 28/87 İlkİlk ... 1826272829303878 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 217 - 224 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1. Bioende görüldüğü gibi sirketin karli olmasi borsada bisey ifade etmiyor. Spek ne isterse o a1 kafadan 2m lotu aciga satinca hissenin bütün dengesi bozuldu

Yarın beklenenin aksine aydem tavan acarsa herkeze büyük ve güzel bir supriz olur. En azından halka arza olusan negatif görüşler dağılır.

SM-N915F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by BabaKartal Yazıyı Oku
    Bioende görüldüğü gibi sirketin karli olmasi borsada bisey ifade etmiyor. Spek ne isterse o a1 kafadan 2m lotu aciga satinca hissenin bütün dengesi bozuldu

Yarın beklenenin aksine aydem tavan acarsa herkeze büyük ve güzel bir supriz olur. En azından halka arza olusan negatif görüşler dağılır.

2600 bioen istedim 121 verdiler
    İyikimi vermemişler seansı açılmış haberim yok oda tabana kadar yaklaşmış
    Bıoen sayfası bulamadım bulan varmı

3. ben ne talepde bulunduysam bir lot vermişler.

4. Yarın açılır açılmaz elimdeki 19 lotun 19 unu da tabana yazayım da manipülatörlere sürpriz olsun. Spk ve bist yöneticileri bir kere daha o koltuklara layık olmadıklarını kanıtladılar. Binlerce yeni yatırımcıyı açgözlü balinalara yem ettiler. Göstermelik bir iki ceza verirler kendilerince görevlerini yerine getirirler artık. Gelen binlerce küçük yatırımcı sonradan getirebileceği potansiyel sermaye ile borsayı sırtlayabilecekken şimdi hepsini ürküttüler. Demek ki tüm dertleri küçük yatırımcıyı kısa yoldan soymakmış. Yazık ki çok yazık.

5.  Alıntı Originally Posted by BabaKartal Yazıyı Oku
    Bioende görüldüğü gibi sirketin karli olmasi borsada bisey ifade etmiyor. Spek ne isterse o a1 kafadan 2m lotu aciga satinca hissenin bütün dengesi bozuldu

Biotrend çok yüksek fiyattan halka arz edildi. Aynı sektörde faaliyet gösteren Galata Wind 17 f/k oranı ile halka arz edilirken Biotrend 46 f/k oranı ile halka arz edilmiştir. Borsa yatırımı sadece almak ve satmak değildir. Hangi hisseyi neden ve hangi fiyatla aldığın ve sattığın önemlidir. Aksi takdirde aldığın şey hisse değil çöp de olabilir. Bu nedenle borsaya yeni giren yatırımcıların dikkatli olmasında yarar vardır.

6. 2019'da yalnızca faiz gideri 578 milyon lira, 2020'de ise 402 milyon lira olmuş bir firma.
    Kullanılan kısa ya da uzun vadeli yükümlülüklerin kredilerinin faizleri belli ki.

Bu faiz kaçağına halka arz ile kalıcı bir sibop koyacaklar diye düşünmekteyim. İki senede 1 milyar lira faiz ödemesi yapmışlar ki bu miktar şirketin faaliyet karlarıyla neredeyse eş değer demek. Açılış seansında ya da takip eden günlerde ne yapacak bilmiyorum ama bana nedense halka arz olduktan sonra bile yıllarca zarar açıklayan Amazon'u çağrıştırıyor.

Bekleyip göreceğiz nihayetinde.

7. Maalesef öyle bir dertleri yok. Çünkü 1 milyar lira sermaye artışı değil. Ortak satışı. Yani ortak 1 milyar liraya payını bize sattı ve gitti diye düşünün.
     Alıntı Originally Posted by omegaf Yazıyı Oku
    2019'da yalnızca faiz gideri 578 milyon lira, 2020'de ise 402 milyon lira olmuş bir firma.
    Kullanılan kısa ya da uzun vadeli yükümlülüklerin kredilerinin faizleri belli ki.

Bu faiz kaçağına halka arz ile kalıcı bir sibop koyacaklar diye düşünmekteyim. İki senede 1 milyar lira faiz ödemesi yapmışlar ki bu miktar şirketin faaliyet karlarıyla neredeyse eş değer demek. Açılış seansında ya da takip eden günlerde ne yapacak bilmiyorum ama bana nedense halka arz olduktan sonra bile yıllarca zarar açıklayan Amazon'u çağrıştırıyor.

Bekleyip göreceğiz nihayetinde.
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8. Bu halka arzlar 2 ay önce harikaydı şimdi tu kaka. Ya arkadaşlar başvuruya en iyi verilen yüzde 18 değilmi yani ky kacparalik başvuracakda dolandırılacak. Bsna göre 30 binden dahw fazla basvurabilen ky değildir. Onlarada burada yazacak zarar dokunmaz. Millet 10 bin başvurmuş 1800 liralik hisse gelmiş. Hepsi batsa ne olur. Zsten bunlarda 2 bilemedin 3 tavana tamah eden tipler edecekleri kar 500 lira . Satip gidecekler. Yani bu kadar felaket senaryasunun kişi başı karşılığı 500 lira kar ile 1000 lira zarar arası bir tutar. Spk niye izun vermismis. Adamlar buradan gelen para ile şirketi düzlüğe çıkarıp belkide gelecekte çok büyük bir enerji şirketi olacak. Ülkenin ihtiyaci olan bir alanda yapılmış yatırımı korumasi çok doğal. Sonuçta hisse sahipleride burada hisselerini satarak gelecekteki çok büyük kazançlardan vazgeçip bu hakkı hisse alanlara devretmiş olmuyorlarmi

Sayfa 28/87 İlkİlk ... 1826272829303878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •