Sayfa 859/997 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 6,865 - 6,872 arası.

Konu: Viop XXXIII

burası viop topiği. günlük kamyonla kar zarar yazılıyor. ülkedeki seçim dahil her ihtimal de konuşuluyor.

efendilik isteyen ford topiğine gitsin.

ama şimdi orda da terse gelseniz benden bilirsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    en azından düşünüyorlar. bu bile yeter.

20 yaşındaki askerlikten sonra köyünden çıkmamış ama her şeyi çözdüğünü düşünen kasaba kurnazlarından çok daha iyidir.
    düşünüyorlar mi ne düşünüyorlar?

iyi bir eğitimden geçmediler fakat iyi bir yasam istiyorlar. bu denklemi hicbir iktidar cozemez.

isleri zor.

bizim artik x y z q w kusaklari olarak hepimizin oggrenmesi gereken bir konu var.

g.tu ne kadar sikarsan o kadar yasarsin.

kibarlasirsam ne ka ekmek o ka kofte.

tabi bunnar benim fkkriyat

3. Nüfusları az. Bütün yaşlı nufusu taşımaları gerekecek ve buna istekli değiller. Emeklilik diye bir kavramları yok ve onlar da çocuk yapmadığı için muhtemelen hiç olmayacak. e çalışınca da tatmin edici gelir elde etme ev araba alma ihtimalleri dahi yok yüz binde birlik kesim hariç. Aslında farkındalar ve isyan etme şekilleri de bu bosvermislik bence.

Cauti ağabeyin beyaz yaka başlığına bakabilirsiniz mesela. Maaşla herhangi bir şeye sahip olma imkanı sıfıra yakın. En iyi yerlerde bile böyle. Ama çok kolay hayatları çok kolay paraları da tüm gün göre göre büyüyorlar. Nasıl olacak? Bu arada bu konu sadece bizim değil pek çok ülkenin ortak sorunu. Almanya neden mesela milyonlarca Türk aldı? Şimdi de suriyeli alıyor. Çünkü oranın da yerlisi basamağın altını kabul etmiyor e en alt da boş olamıyor ortaya bu durumlar çıkıyor işte. Çözüm çok çocuk ve iyi eğitim ama o da söylemekle olmuyor. Nüfus azalması, yaşlanması ve özellikle nüfusun niteliğinin artması ( turkiyede üniversite mezunu sayısı 5 e filan katladı) çok ciddi sorunlara gebe ve bence yeterince üzerinde düşünülmüyor / konuşulmuyor.
     Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    düşünüyorlar mi ne düşünüyorlar?

iyi bir eğitimden geçmediler fakat iyi bir yasam istiyorlar. bu denklemi hicbir iktidar cozemez.

isleri zor.

bizim artik x y z q w kusaklari olarak hepimizin oggrenmesi gereken bir konu var.

g.tu ne kadar sikarsan o kadar yasarsin.

kibarlasirsam ne ka ekmek o ka kofte.

tabi bunnar benim fkkriyat
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Üzülüyorum z kuşağına
    Asgari ücretle çalışıp devletin borcunu ödeyecekler.
    Üstelikte yaşlı nesile bakacaklar.....
    Şimdi ki halleri bahar esintisi..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Üzülüyorum z kuşağına
    Asgari ücretle çalışıp devletin borcunu ödeyecekler.
    Üstelikte yaşlı nesile bakacaklar.....
    Şimdi ki halleri bahar esintisi..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bir yolu bulunacaktır, kaçınılmaz :

ben bu konuları BES topiğinde de zamanında işlemiştim.. emeklilik isteğe bağlı olacak..yani gençliğinde ödersen emeklilikte kendi paranı geri alacaksın.. sadece sağlık sigortası zorunlu olacak (bir tane, özel veya kamudan).. kamu harcamaları azaltılacak.. genç nesilde geçmiş nesillerin günahları için ödeme yapmak zorunda kalmayacak..ama onlarda ilerde emeklilik için kendi paralarını ödeyecekler emekli olmak istiyorlarsa..

emeklilik kavramı bu arada bence gereksiz bir kavram.. her insan sorumluluğunu bilerek harcamalarını yapsın.. 20-30 yıl bir yerde çalışmak sonrasında boş beleş yatmak anlamına gelmemeli..

mevcut durumda kamu senin ödediğin primleri kafasına göre harcıyor, "gelecekte geri ödeme vakti geldiğinde halledilir bir şekilde" diyor.... yani zaten senin geleceğini düşünmüyor.. kesinlikle yanlış bir sistem..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    abi ne gömdün be...

ama sonuna kadar haklısın...

biraz sallayınca boş varil sesi geliyor içlerinden...

tüm dünyayı dijitallikten sanan bir topluluk hayatı internet üzerine oturmuşlar...

interneti ellerinden alınca sudan çıkmış balığa dönüyorlar...
    az bile gömdüm.. dur tam gömim..

yata yata geze geze anca dating yaparak geçirdikleri yıllardan sonra apartman üni lerinden çıkıp kendilerini üni mezunu sanıyorlar..
    bilgi dendi mi akıllarına google geliyor..
    en fazla 2 tık la ulaşabilirlerse bilgiye ne ala daha ötede ise ulaşmıyorlar..
    Kitap okumuyorlar ve bunu gereksiz görüyorlar..
    Kendilerini ifade etme güçleri hiç yok..Ya şiddete başvuruyorlar ya kendi içlerine kapanıyorlar..
    Problem çözme kapasiteleri hiç yok..
    Yokluk hiç görmemişler..Böyle bişiyin olabileceğini bile düşünemiyorlar..
    İnsan ilişkileri aşırı zayıf..Kendileri dışında herkes touch and go modunda..
    Ben yaptım oldu cu lar..
    Kural tanımıyorlar..
    Hatalı olduklarını asla kabul etmeyip karşıdakine saldırıyorlar..
    İsbat ettiğin an senden ve senin her türlü inancın dan (din , tuttuğun takım hatta kökenin) komple nefret etmeye başlıyorlar..
    Manipülasyona çok açıklar..ekşi de forumlarda twitter de yazan herşey tartışılmaz doğru onlar için..
    Herşeyi bildiklerini düşünüyorlar ve kendilerine aşırı güveniyorlar..Fakat donanımları yetersiz..Çuvallıyorlar..
    Başarısız olduklarında asla dönüp neyi yanlış yaptım derdin de değiller..Hata asla onlarda değil.
    Para çok önemli bir mevzu..Hemen hızla paraya kavuşmak derdindeler..Bu yüzden yanlış yollara sapmaya çok müsaitler..(kadınları tamamen para odaklı bir yaşamları var)
    Aile mefhumu kalmamış anane gelenek görenek adabı muaşeret genel ahlak toplumsal kurallar ahlak hemen hemen sıfır..
    Mesela çok rahat anne baba gerizekalı gerikafalı olabiliyor küfür bile edilebiliyor..Çok rahat saygısızlık yapılıyor (herkese) ve bunun çok doğal bir hakları olduğunu düşünüyorlar..
    Dinleme diye birşey kalmamış..Hep kendileri konuşacak..Biraz uzun bişiler anlattın mı (değerli bilgi bile olsa) sıkılıp atar gider yapıp uzaklaşıyor ve dalga geçiyorlar..
    Nette duygusal toplumsal söylemleri olsa da gerçek böyle değil..ACIMASIZLAR..Anne baba arkadaş koca sevgili nişanlı yolda önünde yürüyen..Mümkün olsa bi kaşık suda boğacaklar..
    Unutkanlar..Anlık yaşıyorlar..
    Bir çoğunda çok ciddi ruhsal rahatsızlık var ama farkında değiller..
    Sağlıklı beslenmediklerinden ötürü genç yaşta rahatsızlık ları var..

Z kuşağı bu işte..

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    az bile gömdüm.. dur tam gömim..

yata yata geze geze anca dating yaparak geçirdikleri yıllardan sonra apartman üni lerinden çıkıp kendilerini üni mezunu sanıyorlar..
    bilgi dendi mi akıllarına google geliyor..
    en fazla 2 tık la ulaşabilirlerse bilgiye ne ala daha ötede ise ulaşmıyorlar..
    Kitap okumuyorlar ve bunu gereksiz görüyorlar..
    Kendilerini ifade etme güçleri hiç yok..Ya şiddete başvuruyorlar ya kendi içlerine kapanıyorlar..
    Problem çözme kapasiteleri hiç yok..
    Yokluk hiç görmemişler..Böyle bişiyin olabileceğini bile düşünemiyorlar..
    İnsan ilişkileri aşırı zayıf..Kendileri dışında herkes touch and go modunda..
    Ben yaptım oldu cu lar..
    Kural tanımıyorlar..
    Hatalı olduklarını asla kabul etmeyip karşıdakine saldırıyorlar..
    İsbat ettiğin an senden ve senin her türlü inancın dan (din , tuttuğun takım hatta kökenin) komple nefret etmeye başlıyorlar..
    Manipülasyona çok açıklar..ekşi de forumlarda twitter de yazan herşey tartışılmaz doğru onlar için..
    Herşeyi bildiklerini düşünüyorlar ve kendilerine aşırı güveniyorlar..Fakat donanımları yetersiz..Çuvallıyorlar..
    Başarısız olduklarında asla dönüp neyi yanlış yaptım derdin de değiller..Hata asla onlarda değil.
    Para çok önemli bir mevzu..Hemen hızla paraya kavuşmak derdindeler..Bu yüzden yanlış yollara sapmaya çok müsaitler..(kadınları tamamen para odaklı bir yaşamları var)
    Aile mefhumu kalmamış anane gelenek görenek adabı muaşeret genel ahlak toplumsal kurallar ahlak hemen hemen sıfır..
    Mesela çok rahat anne baba gerizekalı gerikafalı olabiliyor küfür bile edilebiliyor..Çok rahat saygısızlık yapılıyor (herkese) ve bunun çok doğal bir hakları olduğunu düşünüyorlar..
    Dinleme diye birşey kalmamış..Hep kendileri konuşacak..Biraz uzun bişiler anlattın mı (değerli bilgi bile olsa) sıkılıp atar gider yapıp uzaklaşıyor ve dalga geçiyorlar..
    Nette duygusal toplumsal söylemleri olsa da gerçek böyle değil..ACIMASIZLAR..Anne baba arkadaş koca sevgili nişanlı yolda önünde yürüyen..Mümkün olsa bi kaşık suda boğacaklar..
    Unutkanlar..Anlık yaşıyorlar..
    Bir çoğunda çok ciddi ruhsal rahatsızlık var ama farkında değiller..

Z kuşağı bu işte..
    18 yaşında kızım var. yazdığınız bir çok özelliği taşıyor. MAALESEF...........

8. Peki Z kusagi cocuklarimizin gelecegi icin hangi yatirim seceneklerini oneriyorsunuz arkadaslar ?..

BES mi, Hisse mi Gayri menkulmu ?..Bunlarin karisimi bir seymi ?

Valla Z kusagina bende uzuluyorum. Asosyal, hayat pratikleri zayif, uslup ve konusmalar gorguden uzak, komsuluk, akrabalik, aile gibi degerler zayif. Yardim, sadaka, zekat gibi insani duygularida zayif. Ayrica okuma kulturleride onceki kusaklara gore zayif.

Cogumuz gecmiste yokluk icinde dogup buyumus ve varliga sonradan kavusmus kusaklariz. Z kusagi ise tersi sartlarda yasama baslamis.

Allah korusun bu kusak agir bir zorluk ve yoklukl sartlari ile karsilasirlarsa nasil ayakta kalabilecekler acaba ?

Sayfa 859/997 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •