Sayfa 178/361 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. Bir sen, bir de o yetim hakkı yiyen arsız hırsızların ülkenin kurucusu hakkındaki felsefesine alenen destek veren meczup.

Yazmak için enerji bırakmadınız şu başlıkta !

Genel kurul toplantı sonucuna kadar yokum. Belki de hiç yazmam, bilmiyorum.

Herkese bol kazançlar...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Bizim toplumumuzda niyet okuma gibi bir hastalik var. Hemen hemen her konuda, birinin ne dedigi degil, neden dedigi ile ilgili spekulasyon yapiliyor hep. Somut doneler uzerine konusmak yerine, niyet okuyouz.

Dogrudur belki de okunan niyet ama buna gore karar almamak gerek. Alacagimiz karar, somut doneler uzerine, olasilikla yapilmalidir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/415653

--yaklaşık 9 sene geçti...bu sahadan hiç kömür satış oldu mu?...FAVÖK ü hiç sormaya gerek yok ...

--2022 yılı sonunda yasal kayıtlara göre geçmiş yıl zararı=981.471.551 TL; EPİAŞ ın el koyduğu yaklaşık 1 MİLYAR 500 milyonu eklediğimizde geçmiş yıl zararı 2.5 milyarı buluyor?..ocak yerine aralıkda da el koyabilirdi...

Son düzenleme : ft-2; 03-12-2023 saat: 15:06.

4. Õzetle küçük yatırımcıya şemsiyenin açılmama durumunun ampirik çalışması mı kaldı ağalar...selâmlar

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

--DİP NOTLARDA AYRINTI ÇOK; GÖRMEK İSTEYENE...

--elektrik satışlarının hepsi devlete gözüküyor...devlet PTF nın epey üzerinden satın almış.

--3. çeyrekte brim elektrik üretiminin maliyetini 7.47 cent/kwh olarak hesapladım...epiaş da 3. çeyrekte piyasa takas fiyatının ortalaması 7.774
    https://seffaflik.epias.com.tr/trans.../gop/ptf.xhtml

--İZDEMİR kurulu güç 370 MWh;
    -ÇAN-2 de kurlulu güç 330 MWh
    fark %12; ama üretim farkı %54
    --izdemir de birim elektrik maliiyeti= 5.450 cent

--4. çeyrekte (1ekim 2 aralık arası) epiaşın sitesinde 7.64 cent....

--üretim maliyetlerinin düşme ihtimali var mı dır?
    ÇATALPINAR ENERJİ (cates)

2023/2.ÇEYREK (6 aylık
    Toplam Üretim: 853.812,01 MWh; ciro 1.817 milyar..

1. ocak 30 haziran arası PTF ortalaması=2.274.765

CATES; elektriği 1 MW ı 2.128.103 ortalama ile satmış...

AYDEM enerjiye kıyak geçmemişler mi?, devlete satışı yok mu?...

not:2022 yılında devlete satışı olmamış, 2023 yılında bir bilgi yok, 2023 de kapasite mekanizması geliri yok (ithal kömür kullandığı için)...brüt kar marjı %16; (yüksek amortisman ayırmış o nedenle)
    Son düzenleme : ft-2; 03-12-2023 saat: 16:20.

6. Hisse senedi piyasaları beklentiyi önceden fiyatlar.Bu durumunfiyatlanmayacağını düşünen ya malını kaptırmıştır ya da Tecrübesiz bir acemidir.Venezuella meselesi birilerinin çok önceden bildiği, bizim gibi KY nin ise habere şaşırdığı bir durumdur. 150-200 milyon lotu alan grubun, kişinin bunu bilmediğini düşünmek abesle iştigaldir.Belli ki büyük bir hesap var ortada.Aykardır enerji hisselerinin yükselişine seyirci kanan hisse bu habere sağlam tepki verir .İzleyerek göreceğiz .YTD

7. Özalların odaş enerji sahiplerinin turk milletine ve borsa yatirimcilarina kaç kuruşlul hayri olmuş...??? Venezualada çikan petrol ve gazlarin venezuala halkima kaç pezotoluk bir hayir dokunmuşki cantedeki kap ve alda kadapralarin faydasi dokunur...muhafakazar şirket ve anlayislarinin neyi muhafaza ettiklerini hep tecrube ile ogrenmi olduk..vatan ahyr olsun))
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

8.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Açık söylemek gerekirse, ben mahşerin yani piyasanın 4 atlısı olarak bilinen (B & M & E & N) taraftan altın ile ilgili haberler bekliyordum ve hatta bir kaç yerden buna ilişkin kar suyu da kaçırılmıştı kulağıma...Açıklamalardan anladığımız kadarıyla konuyla ilgili süreç ABD'nin ambargo kararının hemen arkasından başlatılmış yani yaklaşık 1,5 aydır bugüne kadar hiç bir sızıntı olmadan...Hiç bir yerde konuşulmadı, yazışılmadı, birilerinin kulağına üflenilmedi...

Hassaten tebrik ederim hem sayın yönetimi hem de malum 4 lüyü...Tertemiz iş.
    Kesinlikle doğru.

Burası borsa her ihtimale açık olmak gerekir ancak şu gerçeği şuraya eklemek lazım;

Bu arada bu haber; Gübre Fabrikalarını 300 TL'nin üzerine taşıyan "altın" haberinden en az 10 kat daha büyük bir haberdir !

Eğer bu Venezual'la olayı gerçekleşirse; bu şirket Türkiye'nin en büyük şirketleri arasına girer ve sadece petrolle de kalmaz...

Adamların 2024 gibi zor geçecek bir sene öncesi; Mayıs ayında % 70'i bulacak enfslayon ve dolar kuru beklentilerine rağmen apar topar 3 milyar TL'yi tahsisli sermaye artışına gitmeleri niyetlerini gösterdiğini düşünüyorum....

----
    YTD DEĞİLDİR.. YORUMLARIMA BAKIP HAREKET ETMEYİN. SADECE ŞAHSİ GÖRÜŞÜM VE BEKLENTİMDİR. BU İŞLERDEN ANLAMAM
    Son düzenleme : ertunga77; 03-12-2023 saat: 22:36.

Sayfa 178/361 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •