Sayfa 484/612 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584 ... SonSon
Arama sonucu : 4893 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by sokullu Yazıyı Oku
    Polho hissesinin ne zaman halka arz edildiğini hatırlamıyorum. Ancak ekranımdaki grafikte baktığımda bende en son 8 Haziran 2012 görünüyor. O tarihteki dolar bazlı grafikte 0.53 sent (dolar) görünüyor. Bugün ise kapanış 0,36 dolar. Geçenlerde yazan arkadaşlardan biri polhonun halka arz edildiğinde 758 milyon dolar ile halka arz edildiğini yazmıştı. Eğer bu doğru ise o günden bugüne yapılan yatırımlar, kapasite artırımları ve en son geçen imar durumu ile Pendik arazisi ile oluşan değerlemeler hariç şuan da yaklaşık halka arz değerinin üçte birinde işlem görüyor demektir. Yaklaşık 2 yıldır bu sayfayı izliyorum. Yazmayı sevmem ancak çok değerli bilgiler veren arkadaşlar da var ancak bazen ketum davranıyorlar gibime geliyor.. Bu da benim gibi belki de ihtiyatlı olmalarından kaynaklanıyor olabilir. Yalnız ben şunu da söyleyeyim. Bizim ispahi denen bir yer var Tarihi Ulu caminin yanında . Bunu bilen bilir nereyi kastediyorum. Burası çarşı olmakla birlikte burada ikinci el eskiler de satılır. Bu kağıdı yatırımlarından ve iştiraklerinden hareketle bu ispahide gerçek değerinde satsan zannederim kağıdın değeri şu anki fiyatın en az iki katından daha fazla üzerinde olur. Ancak gel gör ki burası borsa çok farklı oyunlar oynanıyor. Malesef ülkemin yatırım yeri olması gereken yer spekülasyon ve manipülasyonların yeri diye borsadan bahsedince herkes bunu bir oyun olarak görüyor. Ne diyelim kağıdı bu hale getirenlerin üzerinde bu eğer spek veya tahtacı veya patron her ne derseniz deyin çok insanın ahı vardır. Aslında spekülasyon bir öngörüdür ve ederinin altında veya dğer kazanılacağına inanılan bir hisse veya emtiayı veya malı almaktır. Ancak gördüğüm kadarıyla bu böyle olmuyor. Kağıdı veya hisseyi milletin elinden almak için her türlü oyun mubah sayılıyor. İşte bu nedenledir ki küçük yatırımcı varlığını korumak için altın veya dövize yöneliyor. Oysa bir büfeye bile kolay kolay ortak olamazken devasa iştirakleri olan bir holdinge cüzi miktarlarda bile olsa yatırım yapılabiliyor. Örneğin bir lot hisse alarak da ortak olunabiliyor. Ben faize girmeyeyim diye 1994 yılında borsa düzeniyle tanıştım. Uzun vade sağlam denilebilecek hisselerde duramadım. O günün bilgisiyle antin kuntin hisselerde işlem yaptım. Ancak geldiğim noktada sağlam diye aldığım kağıtlarda da maalesef aynı baskı ve madrabazlıklarla karşılaştım. Hele yazılım denen bu robotlar çıktıktan sonra özellikle bu gibi kağıtlarda iş tamamen zıvanadan çıktı. Bize de nasip buymuş der geçeriz. Sağlam diye aldığım 2 kağıt ki ikisine de inanıyorum. Bunlardan biri polho diğeri vestel gel gör ki al birini vur ötekine. Olsun biz de yatırdık toprağa bakalım ne zaman yeşerecek. Adı yatırım ya haydi hayırlısı diyelim Mevla bakalım neyler neylerse güzel eyler. Bu arada bilgiyi paylaşan arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim. Tanımasam da. Yazdıklarım asla Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Iyi olacak inşallah. Pendikte polhonun arsasi 165 dönüm civari. Geçenlerde satis müdürü 2000 konut 200 dönüm gibi bi açıklama yaptı. Yakında proje açıklansın gelecek paranın hesabı yapılsın yazılımın yeni sürümüne ihtiyacı olabilir tahtadakilerin. Hayirli bol kazanclar
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

2. Selamlar bende fark ettiğim bir detayı paylaşmak istiyorum. Geçen hafta boyu Samsun dan Rize ye kadar, oradan Tokat,Amasya, Sivas tan Gaziantep e kadar gittiğim ve gördüğüm tüm yerlerde daha önce olmadığı kadar Polisan ürünleri satan Reklam ve tabelalar gördüm. Demem o ki daha önce bu kadar göze çarpmıyordu. Sanki bir uyanış sözkonusu gibi.

3. https://argemip.org/uye/polisan-kimya-san-ve-tic-as
    Yukarıdaki bahsi geçen linkte bahsedilen yapı kimyasalları nın son yıldaki fiyat artış oranıları devasa boyutlara ulaştı.
    Bu tür konuları paylaşmadaki kastım Tüm dikkatin gayrimenkul de olduğu bir ortamda; Aslında diğer iş kollarında da işlerin çok iyi durumda olduğunu belirtmek istedim.

4. Polho için "Pendik Dap Yapı" olayı sadece bir baslangiç bir bitiş değil polho nun Sasa olma yolunda ki ilk adım gibi düşünün. Bakmayın benim yada bazı arkadaşların burada sadece Pendik arazisinden bahsettiklerine bazı seyleri sadece işaret fişeği olarak görmek lazım. Daha peş peşe peş peşe ne haberler gelecek aklınız almayacak belkide

2023 hazirana kadar eğer seçimlerde yada ülkede bir sorun olmazsa polho da yazacak rakamlara hiç biriniz inanmayacaksınız. Tabi tekrar ediyorum 2023 te ülke bazında büyük bir sıkıntı olmaz ise, beni bilen bilir burada boş muhabbet yapmam. Millet başka başlıklarda polho yu konuşacak diğer boya hissesi sahipleri yada holding hissesi sahipleri polho yu konuşacak.

100 kere yazdım 1000 kere daha yazacağım bu yola inandirilmislarla çıkılmaz inanmislarla çıkılır diye işte bu inanmislar bir avuç kişi olarak kalacak.

Benim burada en küçük olumsuzluk kırıntısı ile yazan hiç bir inandirilmişa ihtiyacım yok neden biliyor musunuz? Çünkü inandirilmis adam arastirmaz inandığı kişiye güvenir arkasına yaslanir inanmış adam her gün araştırır.

***YAĞIZ AT ŞAHLANDIMI DURAK DİNLEMEZ***

5.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Polho için "Pendik Dap Yapı" olayı sadece bir baslangiç bir bitiş değil polho nun Sasa olma yolunda ki ilk adım gibi düşünün. Bakmayın benim yada bazı arkadaşların burada sadece Pendik arazisinden bahsettiklerine bazı seyleri sadece işaret fişeği olarak görmek lazım. Daha peş peşe peş peşe ne haberler gelecek aklınız almayacak belkide

2023 hazirana kadar eğer seçimlerde yada ülkede bir sorun olmazsa polho da yazacak rakamlara hiç biriniz inanmayacaksınız. Tabi tekrar ediyorum 2023 te ülke bazında büyük bir sıkıntı olmaz ise, beni bilen bilir burada boş muhabbet yapmam. Millet başka başlıklarda polho yu konuşacak diğer boya hissesi sahipleri yada holding hissesi sahipleri polho yu konuşacak.

100 kere yazdım 1000 kere daha yazacağım bu yola inandirilmislarla çıkılmaz inanmislarla çıkılır diye işte bu inanmislar bir avuç kişi olarak kalacak.

Benim burada en küçük olumsuzluk kırıntısı ile yazan hiç bir inandirilmişa ihtiyacım yok neden biliyor musunuz? Çünkü inandirilmis adam arastirmaz inandığı kişiye güvenir arkasına yaslanir inanmış adam her gün araştırır.

Kalemine sağlık ortak. Gün gelecek inşallah POLHO da değerini bulacak.

HRY-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Polho için "Pendik Dap Yapı" olayı sadece bir baslangiç bir bitiş değil polho nun Sasa olma yolunda ki ilk adım gibi düşünün. Bakmayın benim yada bazı arkadaşların burada sadece Pendik arazisinden bahsettiklerine bazı seyleri sadece işaret fişeği olarak görmek lazım. Daha peş peşe peş peşe ne haberler gelecek aklınız almayacak belkide

Şirketten eminiz de seçim sonrası kim gelirse gelsin piyasa yıkılır Arjantin örnek. Dolayısıyla 2023 tc için kriz yılı olur. Yatırum tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Mi16 Yazıyı Oku
    Şirketten eminiz de seçim sonrası kim gelirse gelsin piyasa yıkılır Arjantin örnek. Dolayısıyla 2023 tc için kriz yılı olur. Yatırum tavsiyesi değildir.
    Arjantin ne alaka ? Coğrafya farklı bir kere.Ayrica Türkiye olmasa tahıl koridoru yoktu şuanda.bu arada bende hisse yok takibim de o ayrı konu.

Borsada dolar bazında bak bence ben böyle düşünüyorum

Sayfa 484/612 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •