Sayfa 187/359 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon
Arama sonucu : 2866 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. Şirketimizin bağlı ortaklığı olan ATP
    Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ("Bağlı Ortaklık") Yönetim Kurulu'nun
    almış olduğu 10.11.2023 tarih ve 2023/8 sayılı karar uyarınca,

Bağlı Ortaklığın su¨rdu¨ru¨lebilir büyümeyi sağlamak, sermaye ve likit yapısını güçlendirmek,
    yurt içinde ve yurt dışında yapılacak olan yeni girişim sermayesi yatırımlarına
    finansman sağlamak ve 12.05.2022 tarihinde %1'ini
    satın aldığı ve eş zamanlı olarak kalan
    %99 payı satın almak için opsiyon edindiği Ata Express Elektronik
    İletişim Tanıtım Pazarlama Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin söz konusu
    opsiyon hakkını kullanmak amacıyla 25.000.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin 125.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde nitelikli yatırımcıya satış kapsamında 52.000.000.-TL'ye çıkarılmasına;
    Mevcut ortak ATP
    Yazılım ve Teknoloji A.Ş. açısından, yeni pay alma hakkının tamamen nitelikli yatırımcıya satış amacıyla usulüne
    uygun olarak kısıtlanmasına,
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun ihraç belgesi başvurusunu onaylaması halinde;
    sermaye artırımı dolayısıyla çıkarılacak beheri 1.-TL (Bir Türk Lirası) nominal
    değerli 27.000.000 adet (B) grubu payın nitelikli yatırımcıya satılmasına,
    nitelikli yatırımcının yapacağı 956.291.684.-TL'lik ödemenin 27.000.000.-TL'lik
    kısmının Sermaye Payı olarak, 929.291.684.-TL'lik kısmının da Emisyon Primi
    olarak Şirket hesaplarına aktarılmasına,
    Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmasına ve ilgili iş
    ve işlemlerin gereği gibi ifa edilmesine
    karar verilmiştir.

Bağlı Ortaklık'ın Sermaye Piyasası Kurulu'na yapacağı başvuru sürecindeki
    gelişmeler ile ilgili olarak yatırımcılarımızı bilgilendirmeye devam
    edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

2. Şirketimizin bağlı ortaklığı
    olan ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ("Bağlı
    Ortaklık")'nin, kamuya 12.05.2022 tarihinde duyurulmuş olan yatırım kararı
    ile ilgili olarak Bağlı Ortaklık Yönetim Kurulu'nun almış olduğu 10.11.2023
    tarih ve 2023/8 sayılı karar uyarınca;

Bağlı ortaklık 12.05.2022
    tarihinde; www.tiklagelsin.com internet sitesi ve mobil platformlar üzerinden müşterilere
    hizmet vermekte olan online yemek sipariş platformunun ve bu platforma ilişkin
    uygulamalar (applications) da dahil her türlü gayri maddi hakkın sahibi olan Ata Express Elektronik İletişim Tanıtım
    Pazarlama Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Ata Express")'nin %1'lik payını TFI
    Tab Gıda Yatırımları Anonim Şirketi ("TFI Tab Gıda")'nden 7.130.000.-TL
    bedelle satın almış ve 10.000.000.TL bedel karşılığında 18 ay boyunca geçerli
    olacak şekilde geri kalan %99 oranındaki payı da 705.870.000.TL bedelle almak üzere
    opsiyon hakkı edinmiş idi.

Bu doğrultuda Bağlı Ortaklık Yönetim
    Kurulu, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yetkilendirilen kuruluşlardan birisi
    olan SGD Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.'den temin edilen değerleme raporu
    uyarınca Ata Express'in 30 Eylül 2023 itibarıyla adil ve makul yaklaşık piyasa
    değerinin 1.563.515.173.-TL olarak hesaplandığı bilgisine ulaşmıştır.

Yapılan değerlendirmeler
    sonucunda Ata Express'in piyasa değerinin opsiyon hakkının edinildiği
    tarihden bu yana 850.515.173 TL arttığı, diğer bir deyişle Ata Express'in değer
    kazandığı ve opsiyon hakkının daha önce kararlaştırılmış olan çerçevede
    kullanılmasının Bağlı Ortaklık menfaatine olacağı görülmüş olup, bu doğrultuda
    geri kalan paylar için opsiyon hakkının kullanılmasına
    karar verilmiştir.

Opsiyon hakkı
    kapsamında satın alma bedeli; 705.870.000.-TL olup, daha önce ödenmiş olan 10.000.000.-TL opsiyon bedelinin mahsup
    edilmesi neticesinde bakiye olan 695.870.000.-TL'lik tutar TFI Tab Gıda'ya
    satın alım aşamasında ödenecektir. Bu satın alma işlemi neticesinde Bağlı Ortaklık, Ata Express paylarının %100'üne tek başına sahip
    olacaktır.

Değerlemede kullanılan
    varsayımlar ile değerleme sonuçlarını içeren değerleme raporunun sonuç bölümü ekte
    yer almaktadır.

Buna ilaveten, Bağlı Ortaklık
    tarafından ödenecek satın alma bedeli, Bağlı Ortaklık nezdinde
    gerçekleştirilmesi planlanan sermaye artırımı suretiyle nitelikli yatırımcıya
    satış işlemleri kapsamında elde edilecek fondan karşılanacağından, Bağlı
    Ortaklık'ın bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığı ihraç belgesi
    onayına ilişkin başvuru sonuçlandığında, pay devir işlemleri tamamlanacaktır.
    Sürece ilişkin gelişmelerden yatırımcılarımız bilgilendirilecektir.

İlerleyen dönemde başka marka
    iş birlikleri yapılması ve ürün çeşitliliğinin arttırılması planlanmaktadır. Bu
    sayede Bağlı Ortaklığın ve Şirketimizin değerinin ve karlılığının arttırılması
    hedeflenmektedir

3.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Şirketimizin bağlı ortaklığı
    olan ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ("Bağlı
    Ortaklık")'nin, kamuya 12.05.2022 tarihinde duyurulmuş olan yatırım kararı
    ile ilgili olarak Bağlı Ortaklık Yönetim Kurulu'nun almış olduğu 10.11.2023
    tarih ve 2023/8 sayılı karar uyarınca;

Bağlı ortaklık 12.05.2022
    tarihinde; www.tiklagelsin.com internet sitesi ve mobil platformlar üzerinden müşterilere
    hizmet vermekte olan online yemek sipariş platformunun ve bu platforma ilişkin
    uygulamalar (applications) da dahil her türlü gayri maddi hakkın sahibi olan Ata Express Elektronik İletişim Tanıtım
    Pazarlama Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Ata Express")'nin %1'lik payını TFI
    Tab Gıda Yatırımları Anonim Şirketi ("TFI Tab Gıda")'nden 7.130.000.-TL
    bedelle satın almış ve 10.000.000.TL bedel karşılığında 18 ay boyunca geçerli
    olacak şekilde geri kalan %99 oranındaki payı da 705.870.000.TL bedelle almak üzere
    opsiyon hakkı edinmiş idi.

Bu doğrultuda Bağlı Ortaklık Yönetim
    Kurulu, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yetkilendirilen kuruluşlardan birisi
    olan SGD Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.'den temin edilen değerleme raporu
    uyarınca Ata Express'in 30 Eylül 2023 itibarıyla adil ve makul yaklaşık piyasa
    değerinin 1.563.515.173.-TL olarak hesaplandığı bilgisine ulaşmıştır.

Yapılan değerlendirmeler
    sonucunda Ata Express'in piyasa değerinin opsiyon hakkının edinildiği
    tarihden bu yana 850.515.173 TL arttığı, diğer bir deyişle Ata Express'in değer
    kazandığı ve opsiyon hakkının daha önce kararlaştırılmış olan çerçevede
    kullanılmasının Bağlı Ortaklık menfaatine olacağı görülmüş olup, bu doğrultuda
    geri kalan paylar için opsiyon hakkının kullanılmasına
    karar verilmiştir.

Opsiyon hakkı
    kapsamında satın alma bedeli; 705.870.000.-TL olup, daha önce ödenmiş olan 10.000.000.-TL opsiyon bedelinin mahsup
    edilmesi neticesinde bakiye olan 695.870.000.-TL'lik tutar TFI Tab Gıda'ya
    satın alım aşamasında ödenecektir. Bu satın alma işlemi neticesinde Bağlı Ortaklık, Ata Express paylarının %100'üne tek başına sahip
    olacaktır.

Değerlemede kullanılan
    varsayımlar ile değerleme sonuçlarını içeren değerleme raporunun sonuç bölümü ekte
    yer almaktadır.

Buna ilaveten, Bağlı Ortaklık
    tarafından ödenecek satın alma bedeli, Bağlı Ortaklık nezdinde
    gerçekleştirilmesi planlanan sermaye artırımı suretiyle nitelikli yatırımcıya
    satış işlemleri kapsamında elde edilecek fondan karşılanacağından, Bağlı
    Ortaklık'ın bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığı ihraç belgesi
    onayına ilişkin başvuru sonuçlandığında, pay devir işlemleri tamamlanacaktır.
    Sürece ilişkin gelişmelerden yatırımcılarımız bilgilendirilecektir.

İlerleyen dönemde başka marka
    iş birlikleri yapılması ve ürün çeşitliliğinin arttırılması planlanmaktadır. Bu
    sayede Bağlı Ortaklığın ve Şirketimizin değerinin ve karlılığının arttırılması
    hedeflenmektedir
    Budur.Emegi geçen tüm forumdaslara teşekkürler

4. Halka arz’a mı hazırlanıyorlar..güzel şeyler olacak👏👏

5. Hayırlı olsun. Anladığım kadarıyla işlem tamamlandığında hem tıklagelsin ve fiyuu alınmış olacak hem de şirkete 900 milyon üzeri para girişi olacak. Doğru hesapladıysam girişim ortaklığının yüzde 52'si B grubu pay olarak nitelikli yatırımcıya satılacak fakat A grubu paylar imtiyazlı olduğundan yönetim ATP'de kalacak. Eğer durum böyleyse ve yeni alınan şirketin faaliyetleri ileride bilançolara olumlu yansırsa güzel hamle bence.

6.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    3.ceyrek bilanco sonrası yatirim ilişkilerine 4.ceyrek net kar marjinin bundan önceki ceyreklerde hep düşüş gösterdiğiyle ilgili tespitime verdikleri yanıt..

Merhaba Burcu Hanım ,

Telefonda da görüştüğümüz üzere ATATP'nin özellikle Net kar marjı son çeyrekte en düşük seviyede gerçekleşmiştir son 3 senedeki marjlarına baktığımızda.

Yazılım sektörü genelde 4.yani sene sonu finansallarında hep en güçlü sonuçları açıklar.

Atatp de geçmiş yıllara baktığımızda son çeyreğe doğru özellikle net kar marjındaki düşüşleri neden kaynaklanmaktadır?Bu sene için de benzer bir durum mu göreceğiz?

Favok marjı ise bu sene ve geçtiğimiz sene yükseliş eğilimindedir.*Favok marjlarındaki bu istikrarlı tablonun net kar marjınada yansımasını bir yatırımcınız olarak görmeyi arzu ediyorum.

Teşekkürler,

iyi çalışmalar.

Gelen Cevap Maili:

Merhabalar,

*
    Son çeyrekte restoran açılışları yogunlasıyor ve bu nedenle son çeyrekte donanım satısları arttıyor.

Donanım satışlarının kar marjı oranı dusuk oldugu için bunun marjlara yansımasını görüyorsunuz.

*

İyi çalışmalar dilerim

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    Bu değerli paylaşım için çok teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Halka arz’a mı hazırlanıyorlar..güzel şeyler olacak����
    Bilgi ve tecrübeye dayalı öngörü sahibi olabilmek bambaşka bir özellik..teeşekkürler..

8.  Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun. Anladığım kadarıyla işlem tamamlandığında hem tıklagelsin ve fiyuu alınmış olacak hem de şirkete 900 milyon üzeri para girişi olacak. Doğru hesapladıysam girişim ortaklığının yüzde 52'si B grubu pay olarak nitelikli yatırımcıya satılacak fakat A grubu paylar imtiyazlı olduğundan yönetim ATP'de kalacak. Eğer durum böyleyse ve yeni alınan şirketin faaliyetleri ileride bilançolara olumlu yansırsa güzel hamle bence.
    Ben de öyle anladım...hem çok kaliteli bir şirkete sahip oldular (patronların deyişi ile Amerika gibi ülkelerde milyar dolarlık şirketler bunlar) hem de yüzde 52 sini satarak şirketi 900 milyon TL kara geçirdiler..Tebrikler..
    Ben bu haberi pazartesi vereceklerini büyük ihtimalle de olumlu haber olacağını düşünüyordum...haber kapanışta geldi...
    Bu konuyu takip eden ve bizim için görünür hale getiren kazanckapisi dostumuza forum adına ayrıca tesekur etmek istiyorum...sürekli şirketi aradı ...bilgiyi cımbızla çekip bize gösterdi ..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 187/359 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •