Sayfa 353/356 İlkİlk ... 253303343351352353354355 ... SonSon
Arama sonucu : 2846 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. ATP GreenX, yenilenebilir enerji ve karbon sertifikalarıyla, Pegasus'un karbon ayak izini azaltmasını destekleyecek
    Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Yeşil enerji platformu ATP GreenX, yenilenebilir enerji ve karbon sertifikalarıyla, Türkiye'nin öncü hava yolu şirketi Pegasus'un karbon ayak izini azaltmasını destekleyecek.

ATP GreenX, blockchain teknolojisiyle güçlendirilmiş dijital ticaret platformunda sunduğu yenilenebilir enerji ve karbon sertifikalarıyla, Pegasus Hava Yolları'nın sürdürülebilir havacılık hedefleri doğrultusunda karbon ayak izini azaltma süreçlerini destekleyecek. Yeşil enerji sertifikalarına yönelik tedarik imkânı sağlayan ATP GreenX platformuna katılan Pegasus, platform üzerinden gerçekleştireceği işlemler ile yeşil enerji kullanımını ve sera gazı dengeleme işlemlerini tercih ettiği sertifikasyon standartlarında belgeleyerek sürdürülebilir havacılık alanındaki hedeflerini somut verilerle destekleyecek.

Yenilikçi Teknoloji, Sürdürülebilir Gelecek

ATP GreenX'in dijital pazar yeri, gerçek zamanlı veri erişimi ve yüksek güvenlik standartları sunarak, tüm yenilenebilir enerji ve karbon sertifikalarının alınıp satılmasını sağlıyor. Platformun sunduğu yenilikçi teknolojiler ile sertifikalar, sürdürülebilir gelecek için önemli rol oynuyor ve enerji sektöründe yeşil dönüşümü teşvik ediyor. Blockchain teknolojisinin kullanımı, şeffaflık ve güvenilirliği sağlayarak, yeşil enerji sertifikalarının ticaretini kolaylaştırıyor. Platform, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriğin ve elde edilen karbon kredilerinin, gerçek zamanlı olarak takip edilmesini ve doğrulanmasını sağlıyor.

Pegasus'un GreenX platformuna katılımından duyduğu memnuniyeti paylaşan ATP CEO'su Ümit Cinali, 'ATP GreenX platformu üzerinde sunduğumuz yeşil enerji sertifikaları aracılığıyla, yenilenebilir enerjinin benimsenmesini teşvik etmek ve sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atmak bizim için çok değerli. Pegasus ile gerçekleşen iş birliğimiz, havacılık sektöründe sürdürülebilirliğin önemini bir kez daha gösteriyor. Birlikte, karbon ayak izini azaltma ve çevresel farkındalığı artırma yolunda adımlar atıyoruz.' dedi.

Pegasus Hava Yolları CEO'su Güliz ÖZTÜRK ise "ATP GreenX ile iş birliğimiz, sürdürülebilirlik alanındaki taahhüdümüzü güçlendiriyor. Havayolu işletmeleri için küresel sera gazı emisyonlarını azaltmak ve azaltım sağlayan projeleri desteklemek hem yasal bir zorunluluk hem de kurumsal plan ve taahhütler kapsamında bir ihtiyaç. Buna imkân sağlayan güvenilir, şeffaf ve tarafları bir araya getiren platformların varlığını bu açıdan önemli görüyoruz. ATP GreenX platformuna katılarak bu alanda önemli bir kaynağa erişim sağlamayı ve bu şekilde sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda yeni kazanımlar elde etmeyi amaçlıyoruz." dedi.

ATP Hakkında

ATP Yazılım ve Teknoloji A.Ş., finans, konuk ağırlama ve enerji sektörleri başta olmak üzere kurumsal şirketlerin ihtiyaç duyduğu yaşamsal (mission critical) platform, yazılım ve hizmetleri geliştiren lider teknoloji şirketlerinden birisidir. 2021 yılında halka arz olan ATP (BIST:ATATP), çatısı altında bulunan ATP Tradesoft, ATP Zenia, ATP Digital ve ATP GreenX markalarıyla, geliştirdiği yenilikçi teknolojileri rekabet ve maliyet avantajına dönüştürerek kurumsal müşterilerinin gerçek anlamda değer yaratmalarına, esnek çeviklik kazanmalarına ve inovasyon performansı ortaya koymalarına yardımcı olmaktadır.

ATP, finans, konuk ağırlama ve enerji sektörlerine dikey olarak odaklanmış marka ve profesyonel ekiplerle hizmet vermektedir. ATP'nin finans sektörüne özel yazılım çözümleri markası Tradesoft, geliştirdiği aracı kurum, fon ve portföy yönetim çözümleriyle Borsa İstanbul işlem hacminin rakip sistemler içerisindeki payının %46'sını yönetmektedir. ATP'nin restoran yönetimi ve çok kanallı sipariş teslimat çözümleri markası Zenia, lider küresel restoran markalarının 3.100 lokasyonunda kullanılmaktadır. ATP Digital, hayata geçirdiği 500'ün üzerinde projeyle kurumsal şirketlere dijital dönüşüm konusunda uçtan uca rehberlik etmiştir. ATP'nin çevre dostu teknoloji çözümleri markası ATP GreenX, Türkiye'nin yeşil ve karbon sertifikaları ticaretini kolaylaştıran ilk dijital pazar yerini geliştirmiştir.

Türkiye, Çin ve EMEA bölgesinde 800'ün üzerinde referansı bulunan ATP, tasarladığı çözümler, gerçekleştirdiği projelerden elde ettiği uygulamalı deneyimler ve sahip olduğu süreç mühendisliği yetkinlikleriyle kurumları dijital olarak dönüştürmekte ve değişimin risklerini fırsata çevirmelerini sağlamaktadır. ATP, yaptığı AR-GE çalışmalarıyla bilimsel literatüre ve hizmet verdiği sektörlerin sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmaktadır.

ATP hakkında daha fazla bilgi için www.atptech.com adresi ziyaret edilebilir.

Pegasus Hava Yolları Hakkında:

1990 yılında havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005'te ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsedi. Türkiye'nin lider düşük maliyetli hava yolu olan Pegasus, hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna olan inancıyla ve uyguladığı "low cost (düşük maliyetli hava yolu)" modeliyle misafirlerine uygun fiyatlı ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlıyor. 2018 itibarıyla "Türkiye'nin Dijital Hava Yolu" söylemiyle faaliyet gösteren Pegasus; misafirlerini 35'i yurt içinde, 100'ü yurt dışında olmak üzere toplam 52 ülkede 135 noktaya ulaştırıyor; İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştiriyor. Pegasus, misafir deneyimini odak alan yaklaşımıyla onların seyahat deneyimlerini kolaylaştıracak dijital teknolojiler ve benzersiz yenilikler sunuyor. Pegasus, aynı zamanda "Rotamız Sürdürülebilir bir Gelecek" sloganıyla daha temiz bir gelecek, daha eşit ve çok sesli bir gelecek ve birlikte daha iyi bir gelecek için kapsamlı çalışmalar yürütüyor. Sürdürülebilirliğin Pegasus için önemi ve Pegasus'un bu konudaki uygulamaları hakkında bilgiye Pegasus Sürdürülebilirlik Merkezi üzerinden ulaşılabiliyor.
    Tarih göstermiştir ki bilge herşeyi bilmez,sadece ahmaklar herşeyi bilir...

2. somut güzel haberler gelmeye başladı...bu haberler bu hisseyi güçlendirecektir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. atatp de güzel somut haberler gelmeye başladı arkadaşlar...elinde bulunduranlar hayrını görsün...ben de sizler ile bu yolculukta bulunmak isterdim ama olmadı...benim kısmetim de bir yere kadar ....sizlerin yolu açık olsun dostlar...beklentileri tek tek gerçekleştikçe güzel yerlere çıkacaktır...yaptığı işler güzel...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    atatp de güzel somut haberler gelmeye başladı arkadaşlar...elinde bulunduranlar hayrını görsün...ben de sizler ile bu yolculukta bulunmak isterdim ama olmadı...benim kısmetim de bir yere kadar ....sizlerin yolu açık olsun dostlar...beklentileri tek tek gerçekleştikçe güzel yerlere çıkacaktır...yaptığı işler güzel...
    Aşık olduğun hisseyi bırakmak zor oluyor usta dönüp dönüp bakıyorsun keşke bu hale düşmeseydi

5.  Alıntı Originally Posted by harun_hb Yazıyı Oku
    Aşık olduğun hisseyi bırakmak zor oluyor usta dönüp dönüp bakıyorsun keşke bu hale düşmeseydi
    Ben hisselerimi sattıktan sonrada bir kaç ay forumlarını takip ediyorum...aylarca yazdıktan sonra birden bire kopamiyorum...

Beni stop olmaya zorlayanlar utansın
    Yapacak bir şey yok..elimde olmazsa da benim gönlüm sizlerle..

6. https://www.bloomberght.com/dunya-ba...2350911?page=2

Bu haber ile şirketler daha hızlı karbon nötr hedefine gidebilecek. GreenX e çok fazla iş düşüyor, rakibi şimdilik yok.

7. atatp de güzel duruyor...artık eski zirvelerini hedefleyecektir...geçtiğinde güzel bir çanak katlaması yaparak 250 civarlarını hedefleyebilecektir...elinde bulunduran arkadaşlar hayrını görsün...yolu açık olsun arkadaşlar...alışkanlıktan takip etmeye devam ediyorum....

8. Patronun söylediği gibi büyüme devam ederse ; Bu yıl 1 milyar TL kar etme potansiyeline sahip..

Sayfa 353/356 İlkİlk ... 253303343351352353354355 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •