Sayfa 84/135 İlkİlk ... 3474828384858694134 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 665 - 672 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Mutlu yıllar...
     Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Alllaaaahhh .... bugün bakçam dedim ama ben bakamadım daha örnek grafiklere... En kısa sürede bi kaç örnek bulayım ...
    Tamam bugün bitecek ya da bugün illa olacak diye birşey yok. Çözemedik sorunu zaten, yavaş yavaş ilerleyelim. Eğer sorunu çözebilirsek sistem hakkında ayrıntılı bilgi isteriz haberiniz olsun

2.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Tamam bugün bitecek ya da bugün illa olacak diye birşey yok. Çözemedik sorunu zaten, yavaş yavaş ilerleyelim. Eğer sorunu çözebilirsek sistem hakkında ayrıntılı bilgi isteriz haberiniz olsun
    tamamdır ... çok teşekkürler...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku

Sn. BJK Coccinella , çok özür dilerim ... geç kaldım.... THYAO üzerinden örneklendirdim. Bu örnekte koşulların gerçekleştiği oldukça fazla tekrar var ve çok net gözüküyor. Kırmızı ok işaretleri 1. ve 2. koşulun gerçekleştiği noktaları gösteriyor. Siyah ok işareti ve mavi yatay çizgi ise koşulların gerçekleştiği anda sinyal vermesi gereken güncel noktayı (3. koşulu) işaretliyor. Daha önceki formülünüzü yazarken belirmiştim aslında sinyal verdiği nokta çok önemli değil ... yani ille bir rakam ortaya çıkması önemli değil...bana göre koşulların gerçekleştiği grafikleri filtrelese görevini yerine getirir. Ama yine de sizin bu noktayı görebilmeniz için ekstradan işaretledim.

Sadece Haftalık grafikte ;
    1. koşul : Mavi kapanış fiyatları , kırmızı kijun-sen ve kahverengi chikou-span bulutun üstüne ya da bulutun içinde seyretmeli .
    2. koşul : Hem kahverengi chikou-span mavi kapanışları aşağı kesmiş olmalı hem de mavi kapanışlar kırmızı kijun-sen'i aşağı kesmiş olmalı.
    3.koşul : Chikou-span/mavi kapanışlar ya da mavi kapanışlar/kijun-sen ikilisinden hangisi son kesişimi gerçekleştirdiyse bu kesişim noktasından çizilen mavi paralel çizgi, mavi kapanışlar üstünde güncel sinyal rakamını işaret edecek.(siyah ok işaretiyle gösterildi)

Eğer bu koşullar gerçekleşti ise bundan sonra fiyatlar kaçınılmaksızın belli bi süre sonra yükselme ivmesini kaybedecek ,gevşeyecek ve bulutun altında dip oluşumuna gidecek. Bu her grafik için geçerli olmuyor.Yani %100 başarısı yok benim tecrübe edebildiğim kadar. Ama daha önce dediğim gibi bir çok grafikte çok verimli çalışıyor. Aynı AL sisteminde olduğu gibi...

Başka yapmam gereken birşey olursa sizden haber beklerim...Tekrar özür dilerim gecikme için... Sevgiler...Saygılar...Çok teşekkürler...

Explorer Formülünü de son haliyle buraya yapıştırayım ;

Ichimoku Deep Signals diye bi de afilli isim verdim izninizle sizin eserinize ...
    Sn uufuk bir yanlışımız/noksanımız varsa siz lütfen mesajlarımıza müdahale ediniz ... Sevgiler...Saygılar...

COL A : If((C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C>SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C>SenkouSpanB(26,52)),1,0)
    COL B : If(C>KijunSen(26) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),1,0)
    COL C : If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),3,If(Cross(Ref(C,-26),Ref(ChikouSpan(26),-26)),2,If(Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),4,1)))
    COL D : ValueWhen(1,Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),C)

Options sekmesinde
    Exploration Periodicity : Weekly
    Use Filter enabled

Adım adım gidelim;

1. Koşulun explorer formülü =

If(SenkouSpanA(26,52,26)>SenkouSpanB(26,52) AND (C>SenkouSpanA(26,52,26) OR C> SenkouSpanB(26,52)) AND (KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) OR (KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52)) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanA(26,52,26) OR Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanB(26,52)) OR (SenkouSpanB(26,52) >SenkouSpanA(26,52,26) AND (C>SenkouSpanA(26,52,26) OR C> SenkouSpanB(26,52)) AND (KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) OR (KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52)) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanA(26,52,26) OR Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanB(26,52))),1,0)

Formülü test edip olumlu ya da olumsuz bana dönüş yaparsanız sevinirim.

2. Koşulun 1. explorer formülü =

If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),c),3,If(Cross(c, Ref(ChikouSpan(26),-26)),2,If(Ref(ChikouSpan(26),-26)>c,4,1)))

2. Koşulun 2. explorer formülü =

If(Cross(c, kijunsen(26)),3,If(Cross(kijunsen(26),c),2,If(c> kijunsen(26),4,1)))

1. ve 2. explorer formüllerinin her ikisinde de 2 rakamı aradığımız rakam olacak...

Gelelim 3. koşula... Devam... Sizden haber bekliyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Adım adım gidelim;

1. Koşulun explorer formülü =

If(SenkouSpanA(26,52,26)>SenkouSpanB(26,52) AND (C>SenkouSpanA(26,52,26) OR C> SenkouSpanB(26,52)) AND (KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) OR (KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52)) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanA(26,52,26) OR Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanB(26,52)) OR (SenkouSpanB(26,52) >SenkouSpanA(26,52,26) AND (C>SenkouSpanA(26,52,26) OR C> SenkouSpanB(26,52)) AND (KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) OR (KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52)) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanA(26,52,26) OR Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanB(26,52))),1,0)

Formülü test edip olumlu ya da olumsuz bana dönüş yaparsanız sevinirim.
    Sn. BJK Coccinella , öncelikle geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim... Bu formülünüzü explorer > new > Column A kısmına yazdım search ettiğimde 1-0-N/A olarak 3 sonuç verdi... Yanlışım varsa hemen düzeltip tekrar deneyeyim. Hangi rakamı dikkate almam gerekiyor teyit ederseniz o şekilde hemen sonuçlara göre çıkan hisseleri kontrol ederim...

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    2. Koşulun 1. explorer formülü =

If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),c),3,If(Cross(c, Ref(ChikouSpan(26),-26)),2,If(Ref(ChikouSpan(26),-26)>c,4,1)))

2. Koşulun 2. explorer formülü =

If(Cross(c, kijunsen(26)),3,If(Cross(kijunsen(26),c),2,If(c> kijunsen(26),4,1)))

1. ve 2. explorer formüllerinin her ikisinde de 2 rakamı aradığımız rakam olacak...

Gelelim 3. koşula... Devam... Sizden haber bekliyorum...
    Bu iki formülünüzü de ayrı ayrı explorer>new > column A kısmına yazıp search ettim... her iki search için de 1-2-3-4 sonuçlarını aldım.

Sn. BJK Coccinella , öncelikle geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim... Bu formülünüzü explorer > new > Column A kısmına yazdım search ettiğimde 1-0-N/A olarak 3 sonuç verdi... Yanlışım varsa hemen düzeltip tekrar deneyeyim. Hangi rakamı dikkate almam gerekiyor teyit ederseniz o şekilde hemen sonuçlara göre çıkan hisseleri kontrol ederim...
    1 Rakamı sizin istedikleriniz olması lazım eğer formül doğruysa...

Bu iki formülünüzü de ayrı ayrı explorer>new > column A kısmına yazıp search ettim... her iki search için de 1-2-3-4 sonuçlarını aldım.
    2 Rakamı sizin istedikleriniz olması lazım eğer formül doğruysa...

Sayfa 84/135 İlkİlk ... 3474828384858694134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •