Sayfa 89/135 İlkİlk ... 3979878889909199 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 705 - 712 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    SASA için konuşuyorum; Datayı aldığınız, grafiği görüntülediğiniz ve explorasyonu yaptığınız zaman ve periyodun senkronize olması lazım. Çalışma hataya çok açık. Metastocktan görüntülediğiniz grafikle aldığınız data farklıdır sanıyorum. Eğer real time metastock kullanmıyorsanız? Buna göre tekrar tarama yapabilirsiniz ya da akşam kapanışı bekleyebilirsiniz. Her iki durumda da sizden haber bekliyorum.
    Verileri finnet'ten hergün seanslık alıyorum ve finnet ms-downloader ile anında metastock'a aktarıyorum... Real-time yok kullanmıyorum... Yani kullandığım metastocktaki son veri bugün sabah seans sonu itibariyle geçerli ... aşağıdaki grafikteki son fiyatta aynı şekilde bu sabah seans kapanışı itibariyle...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Verileri finnet'ten hergün seanslık alıyorum ve finnet ms-downloader ile anında metastock'a aktarıyorum... Real-time yok kullanmıyorum... Yani kullandığım metastocktaki son veri bugün sabah seans sonu itibariyle geçerli ... aşağıdaki grafikteki son fiyatta aynı şekilde bu sabah seans kapanışı itibariyle...

O zaman benim yazdığım formülde hata var. Bugünün ilk seansının verilerini kullanmak yerine en son haftalık kapanış olan 15/02/2019 verilerine göre haftalık tarama yapsak ve grafik görüntülesek nasıl olur sizce? O zaman metastocktan tarih ayarı gerekecek bunu yapabilir misiniz bilmiyorum...

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    O zaman benim yazdığım formülde hata var. Bugünün ilk seansının verilerini kullanmak yerine en son haftalık kapanış olan 15/02/2019 verilerine göre haftalık tarama yapsak ve grafik görüntülesek nasıl olur sizce? O zaman metastocktan tarih ayarı gerekecek bunu yapabilir misiniz bilmiyorum...
    bu söylediğinizi SASA datasını editleyip o tarihe kadar olan dataları silerek yapabilirim. Ama sonuç değişmez. Çünkü SASA bu koşulu (SAT koşulunu ) aşağıda işaretlediğim gibi 9 Kasım haftası vermiş ve koşul gerçekleştikten sonra da bugüne kadar da kapanışlar yataya sarıp ,sinyal NAKİTTE BEKLE olarak devam etmiş . Kırmızı paralel çizgi her iki kesişimin beraber gerçekleştiği seviyeyi ve sağ taraftaki ok güncel mavi kapanışlar üzerinde 9 kasım haftası SAT sinyalinin oluştuğu noktayı işaretliyor.

SASA için 1 - 4 - 1;

1 Mavi kapanış bulut içinde seyretmeye başlamış ve halihazırda bulut içinde seyrediyor...

4 ChikouSpan kapanışı aşağı kesmiş ve beklemenizi öneriyor...

1 Kapanışın kijunseni aşağı kesmesini beklemenizi öneriyor...

Bu saydığım koşullar sasa grafiği için uygun değil mi şu an? Ya da farklı mı yorumluyoruz? İşin içinden şu an için çıkamadım...

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    SASA için 1 - 4 - 1;

1 Mavi kapanış bulut içinde seyretmeye başlamış ve halihazırda bulut içinde seyrediyor...

1 Kapanışın kijunseni aşağı kesmesini beklemenizi öneriyor...

Bu saydığım koşullar sasa grafiği için uygun değil mi şu an? Ya da farklı mı yorumluyoruz? İşin içinden şu an için çıkamadım...
    yok bence sizin kafanızı karıştırdım ben... şu an mavi kapanışlar zaten kijun-sen'in altında ...
    aslında ALIM formülündeki koşulların birebir aynısı.. hiçbir farkı yok... ters çevrilecek yalnızca . nasıl ters çevrilecek ?
    ALIM koşulunda Chikou-Span Mavi kapanışların üstündeyken , aynı anda mavi kapanışlar da kırmızı kijun-senin üstünde olmalıydı
    SATIM koşulunda Chikou-Span Mavi kapanışların altındayken , aynı anda mavi kapanışlar da kırmızı kijun-senin altında olmalı.
    Temel koşul bu...

Aslında bulut üstü ve içinde diyerek sadece koşulların gerçekleşebileceği bölgeyi genişletmeye çalışıyoruz. Yani bulutun içinde kriterini zorunlu ilave ediyoruz çünkü bunu dahil etmezsek 3 çizginin bulut içine ihlalleri formülün verimliliğini yok eder.Bu koşulların bulutun üstünde ya da içinde oluşması bizim için farketmez demek istiyoruz.

Bunda bi problem yok ...Doğru... Kesişimi Sol taraftaki ok işareti ile gösterdim

1 Kapanışın kijun-seni aşağı kesmesini beklemenizi öneriyor...
    Problem burada ... Mavi kapanışlar kijun-seni zaten aşağı kesmiş durumda yani aşağısında seyrediyor...

Bilmiyorum belki gerektiği gibi anlatamıyorum ve ben sizi SATIŞ formülünde sadece kesişim kelimesine odakladım... Aslında ALIM formülünün aynısı olacak ...SATIM formülü sadece altında ve üstünde seyretme ifadeleri ters dönecek ...

ALIM
    If((C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C>SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C>SenkouSpanB(26,52)),1,0)

If(C>KijunSen(26) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),1,0)

If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),3,If(Cross(Ref(C,-26),Ref(ChikouSpan(26),-26)),2,If(Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),4,1)))

SATIM ;
    If(SenkouSpanA(26,52,26)>SenkouSpanB(26,52) AND (C>SenkouSpanA(26,52,26) OR C> SenkouSpanB(26,52)) OR (SenkouSpanB(26,52) >SenkouSpanA(26,52,26) AND (C>SenkouSpanA(26,52,26) OR C> SenkouSpanB(26,52))),1,0)

If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),C),3,If(Cross(C,Ref(ChikouSpan(26),-26)),2,If(Ref(ChikouSpan(26),-26)>C,4,1)))

If(Cross(C,KijunSen(26)),3,If(Cross(KijunSen(26),C ),2,If(C>KijunSen(26),4,1)))

Akşam tekrar inceleyelim, umarım çözeriz

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Akşam tekrar inceleyelim, umarım çözeriz
    ok... görüşürüz..iyi çalışmalar....

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Şart 1 Haftalık = Haftalık kapanış fiyatları sadece bulutun içinde ya da altında olacak.

Şart 2 Günlük = Kapanış kijun-sen 'in yukarısında seyrederken, chikou-span kapanış fiyatlarını yukarı kestiğinde oluşacak.

Al kriterleri bunlar mı? Doğru mu? Birincisi haftalık, ikincisi günlük mü?
    İşte taaa ilk başladığımızda bu koşullardan yazmıştınız ALIM formülünü ... Tam tersi bulutun üstü için olacak ... ... Hiçbir fark yok ... Siz ilaveten sinyal verdiği noktayı tespit etmek için 3. koşulu ( sütunu ) ilave etmiştiniz.

Sayfa 89/135 İlkİlk ... 3979878889909199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •