Sayfa 42/135 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Alıntı Originally Posted by ARDİLES Yazıyı Oku
    Metastock ta grafiklere logaritmik bakabiliyormuyuz. Evet ise nasıl bakılabileceğini izah edebilirmisiniz.

Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    uufuk abi;

? işaretinin olduğu yere ne yazacağımı bulamadım.

x:= BarsSince(C>LastValue(C));
    ExtFml("Forum112.?",C,x)
     Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    ifadesi mantıken yanlış,C şu andaki kapanış veya son fiyatdır,LastValue(C) son andaki fiyatdır....
    Yani her zaman birbirine eşitdir,aklın sana oyun oynuyor....Sakin sakin düşün, ara ver düşün...Görsel bir çizim yapacaksan kullan....

"Forum DLL" üzerinden degişken peryotlu fonksiyonu seçince otomatik belirir o kısım zaten.....
    Tamam abi, şu an iş yerindeyim zaten. Akşama biraz daha düşüneyim.
    Abi evdeyim. Hemen işe giriştim. Öncelikle "Forum DLL" üzerindeki HHV fonksiyonu ile HHVBARS fonksiyonu arasındaki farkı anlayamadığımı belirtmek istiyorum. Buna rağmen bütün kombinasyonları deneyerek hala sonuca ulaşamadığımı da söylemek istiyorum. Hala'dan kastım sonucunun bulunabileceğine olan inancım. Bu, şundan kaynaklanıyor. C>LastValue(C) ifadesi sembolün kaç barlık zirvesini gerçekleştirdiğini göstermekte ve bunu da sizin yardımınızla bulmuştum. Daha doğrusu C>LastValue(C) ifadesini size olan bir sorum karşılığında siz bana yazıp vermiştiniz. Abi görsel çizim yapmayacağım, taramada kullanacağım ama bu bana çok gerekli. Sakin kafayla da düşündüm ama işin içinden çıkamıyorum.

Eğer x'i BarsSince(C>LastValue(C)) olarak tanımlayabiliyorsak. x kadar geriye gidip o kapanışı da bulabilmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Siz ne dersiniz abi?

3. Arkadaşlar merhaba herhangi bir göstergenin son 20 gün veya son 20 bar içerisinde herhangi bir seviyeyi görmüş ve herhangi bir seviyeyi kesmiş olan hisse senetlerii grafiği üzerinde yani expert advisör üzerinde ve explorer da bulmak için nasıl bir formül yazabiliriz
    Gösterge yada indikatörümüz CCI(20) olsun son 20 barda -200 ü görmüş olsun ve son 3 gün içerisinde -100 seviyesini yukarı kesenleri nasıl buluruz yardımcı olursanız memnun olurum

Alıntı Originally Posted by katip50 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba herhangi bir göstergenin son 20 gün veya son 20 bar içerisinde herhangi bir seviyeyi görmüş ve herhangi bir seviyeyi kesmiş olan hisse senetlerii grafiği üzerinde yani expert advisör üzerinde ve explorer da bulmak için nasıl bir formül yazabiliriz
    Gösterge yada indikatörümüz CCI(20) olsun son 20 barda -200 ü görmüş olsun ve son 3 gün içerisinde -100 seviyesini yukarı kesenleri nasıl buluruz yardımcı olursanız memnun olurum
    x:=CCI(20) ;
    x1:=Cross(-200 ,x );
    x2:=Cross(x,-100);
    Sum(x1,20)>=1 AND Sum(x2,3)>=1

Alıntı Originally Posted by katip50 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba herhangi bir göstergenin son 20 gün veya son 20 bar içerisinde herhangi bir seviyeyi görmüş ve herhangi bir seviyeyi kesmiş olan hisse senetlerii grafiği üzerinde yani expert advisör üzerinde ve explorer da bulmak için nasıl bir formül yazabiliriz
    CCI(20)'nin sırasıyla -200 ve -100'ü yukarı kesişleri bar olarak bulunduktan sonra filtreleme yapılabilir. Bugün istediğiniz şartları sağlayan 5 senet bulunmuş. Mesela TBORG 9 bar önce -200'ü, 3 bar önce de -100'ü geçmiş.

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    x:=CCI(20) ;
    x1:=Cross(-200 ,x );
    x2:=Cross(x,-100);
    Sum(x1,20)>=1 AND Sum(x2,3)>=1
    uufuk abi;

Kusura bakma mesajlarımız üstüste gelmiş. Af buyur abi, bu kadar kısa bir yolunun olduğunu bilmiyordum.

Abi evdeyim. Hemen işe giriştim. Öncelikle "Forum DLL" üzerindeki HHV fonksiyonu ile HHVBARS fonksiyonu arasındaki farkı anlayamadığımı belirtmek istiyorum. Buna rağmen bütün kombinasyonları deneyerek hala sonuca ulaşamadığımı da söylemek istiyorum. Hala'dan kastım sonucunun bulunabileceğine olan inancım. Bu, şundan kaynaklanıyor. C>LastValue(C) ifadesi sembolün kaç barlık zirvesini gerçekleştirdiğini göstermekte ve bunu da sizin yardımınızla bulmuştum. Daha doğrusu C>LastValue(C) ifadesini size olan bir sorum karşılığında siz bana yazıp vermiştiniz. Abi görsel çizim yapmayacağım, taramada kullanacağım ama bu bana çok gerekli. Sakin kafayla da düşündüm ama işin içinden çıkamıyorum.

Eğer x'i BarsSince(C>LastValue(C)) olarak tanımlayabiliyorsak. x kadar geriye gidip o kapanışı da bulabilmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Siz ne dersiniz abi?
    uufuk abi;

Bu olur mu?

ExtFml("Forum112.ref",C,(x-1))

Neden x'e -1 ekledin dersen son barı tanımıyor abi. Ancak bu şekilde hesaplattırabiliyorum.

uufuk abi;

Bu olur mu?

ExtFml("Forum112.ref",C,(x-1))

Neden x'e -1 ekledin dersen son barı tanımıyor abi. Ancak bu şekilde hesaplattırabiliyorum.
    Bazen insan akıl oyunlarına geliyor....
    Lastvalue sadece görsellerde kullanılmalı...
    Sizin yaptıgınızı ben denedim kararsız kaldım,diger dostumuzun sorusuna geçdim...
    Biraz düşüneyim diye...Test et sonra kullan ....

uufuk abi;

Kusura bakma mesajlarımız üstüste gelmiş. Af buyur abi, bu kadar kısa bir yolunun olduğunu bilmiyordum.
    Soruya cevap vermen en güzeli,pişti de olabilir daha kullanışlıda olur yanlışda olabilir önemli olan bilgini sunmakdır..
    Dogru en kullanışlı olan elele kafa kafaya verince bulunur....

Sayfa 42/135 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •