Sayfa 162/165 İlkİlk ... 62112152160161162163164 ... SonSon
Arama sonucu : 1318 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Clpgz Yazıyı Oku
    Yurt dışı fabrikalar hariç başka hikayesi var mıdır Arçelik in, eski ortaklar zaman bulursa cevap verebilirler mi
    WP ile birleşme ciro ve karlılığı katlayacak,birleşme resmi olarak 1 nisanda gerçekleştiği için için konsolidasyon 2Q bilançoda olacaktır.Çok ciddi büyüdü ve dolar bazlı 2012 fiyatında.Bunlar haricinde üstteki yazımda ilave bilgiler paylaştım.Ancak daha pek çok şey var yazılacak,müsait oldukça yazarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

2.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Artık bundan sonra

%2 %3 görünce tak tak

yapacağım. Bu ne böyle ya

biraz yükselince cakiyorlar

Bizde bekliyoruz yatırımcı

ayaklarında
    Sayın dede sizin siteminizi görmüş olmalı ağalar, bugün iyi yolda gibiyiz, tabi akşama doğru tepemize çakmazlar ise
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Geçen sene 3 aylık bilançoda net kâr 1.290.744.000 liraymış. Bugün açıklanan 2024 3 aylık bilançoya göre net kâr 395.111.000 lira. Bir önceki seneye göre ciddi oranda kâr marjı kaybı yaşanmış.
    Net satışlar ise bir önceki döneme göre sadece % 5 artış göstermiş. İşin özeti başarısız bir 3 aylık dönem geçirmişiz. Hayırlısı olsun.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. Boşverin bu bilançoyu,Arçelikin olayı 2Q bilanço ile başlayacak.Hikaye asıl bundan sonra gelecek olan bilançolarla başlıyor,turpun büyüğü heybede.Bu bilanço ile anca neyin ne olduğunu bilmeyenleri dökerler.Mısır ve Bangladeş fabrikalarıda bu ay açıldı,bu çeyrekten itibaren bambaşka bilançolar bambaşka büyüme ve karlar gelecek.

Cahillik mutluluktur!

5.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Geçen sene 3 aylık bilançoda net kâr 1.290.744.000 liraymış. Bugün açıklanan 2024 3 aylık bilançoya göre net kâr 395.111.000 lira. Bir önceki seneye göre ciddi oranda kâr marjı kaybı yaşanmış.
    Net satışlar ise bir önceki döneme göre sadece % 5 artış göstermiş. İşin özeti başarısız bir 3 aylık dönem geçirmişiz. Hayırlısı olsun.
    Bu kadarını beklemiyordum

Arcelikten beklenmeyen bir bilanço

Artık 6 aylık bilancoda telafi olur inş
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. 14-15 yıl boyunca dünyanın bütün kıtalarındaki büyük şirketleri aldılar.Hindistanda Tata,Japonya ve uzak doğuda Hıtachı ve en sonunda Avrupa ve Türkiyede Whirlpool ile dominant ortaklık yaparak 10 larca tesis ve dünya çapında markayı bünyelerine kattılar.Tüm bu süreçlerin sonunda dünyanın 1 numarası olma hedefi vardı ve bu hedefe bir kaç adım kaldı.Bunun haricinde devasa Mısır ve Bangladeş fabrikaları kuruldu,bu iki dev fabrika bu ay faaliyete geçti.

Uzun lafın kısası Whirlpool birleşmesi bu adımın son halkası.İçinde bulunduğumuz ikinci çeyrek ile beraber çok ciddi ciro ve karlılık artışları görülecek,bu devasa yatırımları yaparken kullanılan finansal borçlar hızla kapanmaya başlayacak.Borçlar kapandıkça finansman giderleri azalacak,finansman giderleri azaldıkça net kar coşacak.Net nakit üretimi artacak.Aynı süreç Migrosta yaşandı.2-3 yıl içinde bambaşka bir şeye dönüşecek Arçelik ama bunun için bugünlerde aksiyon alıp yatırımcı olmayıda becermek lazım.Akıllı ve sabırlı olana büyük bir imkan sunuyor Arçelik.Bistte yatırımları bitip artık ekmeğini yemeye hazır ve ucuz kalmış böyle bir şirket daha yok.Bizim millet kısadan köşe olma hevesiyle daldan dala atlamayı çok seviyor.Bu yüzden böyle fırsatları kaçırıyor.Akıllı,sabırlı ve yatırımcı olmayı becerebilenler ekmeği yer,ha şunuda adım gibi biliyorum bizim bu vurguncu daldan dala koşanlar bundan 2-3 sene sonra Arçelikin peşinden koşar ama fiyat çoktan bambaşka yerlerde olur.Bir türlü öğrenip idrak edemediler servetin daldan dala atlayarak değil doğru zamanda doğru fiyatlardan alınıp bir süre beklenip böyle hikayelerde servet yapıldığını.3 yıl önce Migros 50 liralarda iken yüzüne bakmayan bu zevat şimdi 400-500 olan Migros peşinde koşuyor.Bu sürüden ayrılıp akıllı ve sabırlı olana Arçelik işte ben burada yeni Migrosum diyor.Bunun ekmeğinide her zamanki gibi yabancı yiyecek bundanda adım kadar eminim.Bizim yerliden bi yol olmaz.

Cahillik mutluluktur!

7.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Bu kadarını beklemiyordum

Arcelikten beklenmeyen bir bilanço

Artık 6 aylık bilancoda telafi olur inş
    Açıkçası bilançoyu görünce ben de çok şaşırdım elbette. Ama büyük yatırım yapan şirketlerin belli bir zaman dilimi içerisinde ya zarar ya da kâr marjlarında düşmeler görünmesi normal. 2 nci çeyrek bilanço da benzer şekilde gelebilir. Ancak 3 ncü çeyrek bilançodan itibaren yeniden mali tablolarda belirgin bir düzelme göreceğimize inanıyorum. Zaten bir kaç aydır avrupa'da beyaz eşya sektöründe bir daralma olduğu söylenip duruyordu. Tek dileğim bu daralmanın bir an önce sonlanması ve yeniden satışların artış göstermesi.

8. Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 162/165 İlkİlk ... 62112152160161162163164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •