Sayfa 88/166 İlkİlk ... 3878868788899098138 ... SonSon
Arama sonucu : 1324 madde; 697 - 704 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1. Benim de gözüm göz göre göre aylardır giden THY ve tüpraşta. Bugün endeks böyle coşkulu olmasa Arçelikte fiyatı 75'lere kadar çekerlerdi alimallah.

2. Şuan isteseler alım yapabilir mi yönetim yoksa genel kurul mu bekleniyor?

3.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Şuan isteseler alım yapabilir mi yönetim yoksa genel kurul mu bekleniyor?
    Geri alım yapabilir şirket, yetkisi var. Ama bu fiyatlardan şirket almıyor. Fiyat düşerse kendince uygun bir noktadan alım yapacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Geri alım yapabilir şirket, yetkisi var. Ama bu fiyatlardan şirket almıyor. Fiyat düşerse kendince uygun bir noktadan alım yapacaktır.
    Fiyat düşmese ne olacak almayacak mı? Bence bu görüş doğru değil.

5.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Fiyat düşmese ne olacak almayacak mı? Bence bu görüş doğru değil.
    Geçmişte düşmeyince almadılar, zaten fiyatı 28'den 80'e çıkaran da şirketin fiili alımları değildi. Aşırı satışlarda şirket hep takoz koydu ve geri alım yaptı.

Ha yarın fikir değiştirip bu fiyatlardan geri alım yaparlar mı bilemem ama son 4 iş günü şirketin elini tutan birşey yoktu ama buna rağmen tek lot dahi geri alım yapmadılar. Muhtemelen geri alım için fiyatın düşmesini bekliyorlar.

Ayrıca son birkaç gündür Koç'un sahibi olduğu Yapıkredi fonları Arcelik'ten yüklü çıkış yapıyor. İyi kar yaptılar, şimdi ise satıştalar. At izi it izine karışmış durumda. Ak kara seçilemiyor.

Hep söylüyorum, Arçelikin uzun vade yatırımcısı zarardadır, hele dolar bazında külliyen zararda. Önceki hafta 72,85'i görüp geçen hafta 68'e indi, oradan yüzde 20 artış yapıp 82'den tekrar 78'e döndü. Totalde bakarsanız 72,85-78,50 arası 6 liralık bir artış var. Bugün boş geçti, beklemeye devam edelim bakalım.

6.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Geçmişte düşmeyince almadılar, zaten fiyatı 28'den 80'e çıkaran da şirketin fiili alımları değildi. Aşırı satışlarda şirket hep takoz koydu ve geri alım yaptı.

Ha yarın fikir değiştirip bu fiyatlardan geri alım yaparlar mı bilemem ama son 4 iş günü şirketin elini tutan birşey yoktu ama buna rağmen tek lot dahi geri alım yapmadılar. Muhtemelen geri alım için fiyatın düşmesini bekliyorlar.

Ayrıca son birkaç gündür Koç'un sahibi olduğu Yapıkredi fonları Arcelik'ten yüklü çıkış yapıyor. İyi kar yaptılar, şimdi ise satıştalar. At izi it izine karışmış durumda. Ak kara seçilemiyor.

Hep söylüyorum, Arçelikin uzun vade yatırımcısı zarardadır, hele dolar bazında külliyen zararda. Önceki hafta 72,85'i görüp geçen hafta 68'e indi, oradan yüzde 20 artış yapıp 82'den tekrar 78'e döndü. Totalde bakarsanız 72,85-78,50 arası 6 liralık bir artış var. Bugün boş geçti, beklemeye devam edelim bakalım.
    Çok yanlış yorum, şirket geri alimda usd bazli kârda, tek tek hesapladim bu baslikta paylastim, ben temmuzda aldim usd bazli kârdayım. Sirket temmuzdan beri fiyata bakmadan aldi, en son fiyat 2 tavan yapti geri durmasi normal goz gore gore kimseye para kazandirmak istemez.

7. Yapı kredi satıyor hangi yapı kredi bu fonları mı?

8. İki gündür Yapı Kredi (Koç grubuna ait) en iyi satıcı. Arçelik de Koç grubunun olduğuna göre demekki bunların kendisi kendi hisselerine güvenmiyor.

Sayfa 88/166 İlkİlk ... 3878868788899098138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •