Sayfa 86/166 İlkİlk ... 3676848586878896136 ... SonSon
Arama sonucu : 1324 madde; 681 - 688 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tam35 Yazıyı Oku
    geri alım programının nedenini yukarıda yazdım...okuyunuz..
    Okudum. Sizinki de bir teori. Zaten siz de emin olamadığınız için zannediyorum demişsiniz.

Geri alım programı ile bayi teminat arasında bir ilişki ben kuramıyorum. Ha şu olabilir, şirket bayisine bana 3 milyonluk hisse senedini virman et, onu teminat olarak kabul edeyim ve sana ona göre şu kadarlık mal vereyim diyebilir ama geri alım farklı. Geri alımda şirket doğrudan fon ayırıp para koyuyor ve o para ile payları alıyor. Şirketin ayırdığı bu 9 milyarlık fon bayilerden nasıl alınmış olabilir ki? 3500 bayi ve servis bu kadar para yatıracak ve hiç kimse birşey duymayacak? Hiç mantıklı değil. Hem öyle bir şey olsa bu mutlaka kapta ilan edilir, yatırımcısına fonunun kaynağı bildirilir, bilançoda da girdisi çıktısı görünürdü.

2.  Alıntı Originally Posted by tam35 Yazıyı Oku
    Arçelik bayilerine mal satmak için onlardan teminat mektubu alır .. Bayi bankaya gider 3 milyon tl lik teminat mektubu alır. Bu alınan teminat mektubu Arçelik e verilir. bu mektup karşılığında Arçelik bayisine 3 milyon tl lik mal verir. sonra bayi aldığı malların karşılığını belli vadelerde öder. Eğer ödeme yapamazsa bu teminat mektubu ile alınan bankaya gider alacağını tahsil eder. Zira mektubu veren banka herhangi bir olumsuz durumda bu parayı taahhüt etmiştir .Tabii banka bunu yaparken bayiden bu mektup karşılığı bir komisyon almıştır. Bu komisyon alıcının kredibilitesine göre %1-6 arasında değişiyor.
    Arçelik ise birkaç aydır bayilerine ve servislerine teminat mektubu yenilemenizde Arçelik hisse senedi alın diyor. Yani 3 milyonluk teminat mektubu yerine gel 3 milyonluk Arçelik hissesi al. Bu bende rehin dursun. Bu hisse karşılığında ben sana eskiden 3 milyonluk mal veriyordum şimdi 4,5 milyonluk mal vereceğim diyor . Bu işlemin bayi tarafındaki karı hem teminat mektubu komisyonu ödemeyecek ki bu 3 milyonda 100 bin tl gibi , hem de fazla mal alımı..
    bu yazdıklarım geri alım programının bir bacağı olabilir. Başka nedenlerde olabilir. Kottan çıkma Hollanda'ya merkezi taşıma Abd de halka arz v.s.
    Buradan anladığım Arçelik hisse fiyatını az bulup yükseltmek istemesi şirketin yoksa bayilere vs de mal yedirmek istemezdi öyle değil mi? Kafam çok karışık YÜKSEK RİSK ALIP 80 liradan girdim hep stres aslında sağlık daha önemli ama dayanamadım.

Peki Beko satışı grundig vs satışının arçelike faydası var mı? Ayrı mı bilançoları onların

3.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Buradan anladığım Arçelik hisse fiyatını az bulup yükseltmek istemesi şirketin yoksa bayilere vs de mal yedirmek istemezdi öyle değil mi? Kafam çok karışık YÜKSEK RİSK ALIP 80 liradan girdim hep stres aslında sağlık daha önemli ama dayanamadım.

Peki Beko satışı grundig vs satışının arçelike faydası var mı? Ayrı mı bilançoları onların
    Valla kardeşim tebrik ederim, 2.tavanda kağıda atlama başarısı gösterme cesaretin övgüye değer. Evi arabayı da gömdüm 4 haneli lotlar aldım de seni kağıdın ulubatlısı olarak ilan edip önünde saygıyla eğileyim.

4.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku

tabii ki faydası var...netice onlar arçelik iştiraki

5.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Valla kardeşim tebrik ederim, 2.tavanda kağıda atlama başarısı gösterme cesaretin övgüye değer. Evi arabayı da gömdüm 4 haneli lotlar aldım de seni kağıdın ulubatlısı olarak ilan edip önünde saygıyla eğileyim.
    Teşekkür ederim hemde 3 haneli aldım komple pörtföy girdim ford otosan 25 bin zararına satıp

6.  Alıntı Originally Posted by tam35 Yazıyı Oku
    ne alakası var...kap taki açıklamayı okumuyormusunuz...yapılan işlemler hakkında bilgi verilecek onay alınacak diyor...yani şu kadar aldım diyecek genel kurul onaylayacak..
    önce üslüba dikkat edelim...kap açıklamasını okumadığımı nereden çıkardınız?1 senedir arçeliğin her kap haberini okurum.
    okuduğum şey şu...eski geri alım programı bitti.yeni bir geri alım programı açıklanıyor.
    yeni bir program genel kurul bilgisine ve onayına sunulacak.bundan benim anladığım ilk genel kurulda yeni program için onay alınacak olmasıdır.

7. Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 25.05.2022 tarihli toplantısında

MPARK hissesinin pay piyasasındaki sağlıklı fiyat oluşumunun desteklenmesi, hisse fiyatının istikrarı ve gerçek değerine uygun oluşumuna katkı sağlanması, pay sahiplerini koruyarak onlara daha cazip uzun vadeli bir yatırım imkanı sunulması amacıyla;

1) Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği ile konuya ilişkin 21.07.2016 ve 25.07.2016 tarihli duyuruları çerçevesinde 1 yıl süre ile pay geri alımı yapılmasına,

2) Geri alıma konu edilebilecek azami pay sayısının, Şirket'in çıkarılmış sermayesinin %10'una karşılık gelen 20.803.720,00- Türk Lirası nominal (her biri 1 Türk Lirası nominal değerinde 20.803.720,00- adet pay) olarak belirlenmesine,

3) Geri alım işleminin, yapılacak ilk genel kurul toplantısının gündemine alınarak, genel kurulda pay sahiplerinin bilgi ve onayına sunulmasına

karar verilmiştir.

BU MEDİCAL PARK HİSSESİNDE GERİ ALIM KARARI.VE ERTESİNDE ....

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 25.05.2022 tarihli kararı ile başlatılan pay geri alım işlemleri kapsamında;

Şirketimizce 27.05.2022 tarihinde Borsa İstanbul'da pay başına 33,52 TL - 36,30 TL (ağırlıklı ortalama 34,56 TL) fiyat aralığından toplam 150.000 TL nominal değerli MPARK payları geri alınmıştır.

Bu işlemlerle birlikte, 27.05.2022 tarihi itibarıyla geri alınan payların toplam nominal değeri 150.000 TL olup, bu payların sermayeye oranı %0,0721'e ulaşmıştır.

YANİ İŞLEM HEMEN BAŞLIYOR..VAR MI

8. ilk geri alım programı için 2 milyar 400 milyon fon ayrılmıştı.sonra revize edilen miktar ile 3 milyar tl'ye fon çıkartıldı.sizin dediğiniz gibi olsa haberde yine revize edildiği yazardı.kap haberini dikkatli okuyun derim.

Sayfa 86/166 İlkİlk ... 3676848586878896136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •