Sayfa 53/522 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 4175 madde; 417 - 424 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1. sonbahar ve kış ayları önümüzdeki 6 ay gübre kullanımının sık olduğu aylar illaki gübre üretimi için hammadde almış olması gerekir.
    Ciro artışı olursa ölü dediğimiz gübrede şirkete bayağı katkı yapar

2.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Takaslarda pek değişiklik yok...Takasds bazen yanıltıcı oluyor...Gübre ile ilgili artış olsa bagfası,gübrf,hektesi çok etkiler...Egeyi pek etkileyecğini sanmıyorum...
    aynen sevgili dostum çinde konteynır taşımacılıgı çok fiyatlanmış bu yüzden türkiyedeki limanlar ön plana çıkacak ve çıkıyor der okudugum ekonomistler ve bu yüzden gelecegi iyi hesap etmekte fayda var hele dolar bu kadar deli yukarı gidiyorken bu delinin eli baya güçleniyor buna odaklanmak gerekir bence
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

3. Hisse fiyatının yukarı gitmesi ihtimali düşme ihtimaline oranla çok yüksek

4. Gübre fiyatları geçenlerde Twitter da vardı 2008 yılı zirvesini geçmiş diye eğer doğru ise çok ilgşnç manidar şimdi o yükselen süreçte firma karlılık ta artan gübre fiyatları ile paralelel çok yükselmiş ve borsada da çok prim yapıyor idi çok popüler idi şimdi ilginç olan 2011 de yanlış bilmiyor isem bir pazarlama gübre için kurulan şirket var gübre ticaret için ordan diye faaliyet konusu yüzde 50 si ortak galiba tam inceleyemedim ama insan stoklardan hiç mi değer artış kazancı yazmaz stoklara fiyatlar yansımalı çünkü üretim maliyeti de artıyor hani basiretli bir tacir zarar iş yapmaz tüm dünyada bu işi yapan gübre firmalar var niye zarar etsin bence bu gübreden niye böyle verimsiz firma ile görüşüp makul bir açıklama talep etmeli neden böyle ki devlet kurumu gübretaş bu süreçte yüksek karlar ederken kamu kurumu çiftçi destek için mantığı ile düşük kar amacı güderken onlar yüksek ve verimli karlılık ama eggub özel sektör olarak böyle bir tablo açıklaması zor bu konuda izahat istenmeli YAPICI görüşmeler talepler ile sorgulanmalı sonuçta bizler firma ortağıyız şirketlimizin verimli çalışmasını denetlemek hakkımız acil firma ile iletişim halinde olmak lazım ama işte elini taşın altına koyup firmayı arayan soran bile yok böyle sahipsiz

5. İyice sıkışan bu üçgeni kırması beklenir...
    Umarım, güzel bir şekilde yukarı kırar..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

6. Tarım kredi kooperatifi gübrf gübreyi belli bir Kar koyarak satarken egegübre özel sektör nasıl olurda verimli bir gübre segmentin den Kar sağlamaz ar ge raporlarında mesela Tekfen gübre segment güçlü faaliyet ile diye dipnot görmüştüm hani sektörde böyle fiyat kazanç var ilken böyle zayıf gübre karlılık akıl almaz patron genel kurulda o gübre fabrikası ndan milyar dolarlık limanı yaptık a getiren kinayeli bir şekilde ifade etmişti nasıl olur bu matematik ile çözmek mümkün değildir 9 aylık bilanço da da gübreden zayıf açıklar ise bu incelenmeli sektörün olağan akışına aykırı bir durum olur niye 2011 den beri zayıf ayrıntılı olarak ortaklar izahat istemeli niye neden kime ne ticaret pazarlama şirketi vs neden araştırılmalı makul izahat istenmeli haklarımız helal etmek için kul hakkımız var blzde ortağız dünyada gübre fiyatları uçtu karlılık buna paralel olmalı Aksi anlamak mümkün değildir

Fiyat biraz daha düşer
    Dolar da biraz daha artarsa şirketi komple 150 milyon dolara alabiliriz.

Ced bitince optimizasyonlar bitince 4 yılda çıkartır parasını

Üstüne zaten deli gibi arazisi var

Derin limanı olan

Koca konteyner stok alanı olan

Sahibinden satılık liman

Tahtacısının bile gübre şirketi olduğunu sandığı bağfaş ile beraber hareket ettirdiği

Tliman tavanken yaprak kımılmatmayan

Gizli görünmez karlı liman satılıktır.

Yanında
    1 lot hisseyi sayan, kredili hesaplara uyuz olan, yatırımcısına uyuz olan, hep bana hep banacı, bu dünya malını yanında götüremediğini idrak edememiş, son yıllarını hala hisse toplamakla geçiren, mürüvvetini göremeden ömrünü heba etme potansiyeli yüksel patron hediye olarak verilecektir.

Gübrede zarar edip etmediği konusunda kafası karışık
    Ömrünü tek hisseye bağlamak zorunda kalmış
    Hisseye sarsılmaz inancı bulunan
    Yılların birikimini son kuruşuna kadar hisseye gömdüğü için yıllardır kuru ekmeğe talim eden
    Bir avuç küçük yatırımcıyı da bundle olarak hediye ediyoruz.

Usanmadan fprumda yazı yazarlar
    Payronla forum aracılığı ile haberleştiklerine inanmaları ile tanınırlar

Evde çocuklarına parayı eggüb denen şirazesi kaymış hisseye gömdüklerini açıklayamazlar

Ne batar ne çıkar hisse yüzünden patrondan sonra çıldıracak olan bu tür torunlarını zengin etmiş olmaları ile tanınırlar.

Diğer hisselerde patronlar şirketlerinin hisse değerini yükseltmek için olur olmaz osuru.tan konularda bile demeç verirken
    Bu hissenin değeri anlaşılmasın diye bi tarafını yırtan patron sayesinde hayatlrını anlamsızca geçirmişlerdir.

Bu saatten sonra ne satacam lan delisi olan bu tür yıllar sonra kuru ekmek formasyonu denilen bir formasyonu keşfetmiştir.

Formasyon 2 nesil sonra hissenin yükselmesi ile tamamlanmaktadır.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 53/522 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •