Sayfa 408/521 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon
Arama sonucu : 4165 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1.  Alıntı Originally Posted by matteo_didi Yazıyı Oku
    evet gübreden zarar ediyordu ama dikkat ederseniz faaliyet raporunda yazan, ne kadar Yönetim gideri varsa gübreye yüklüyorlardı. Gübre üretimine başladığına göre kullanacağı hammaddeyi de 2-3 ay önce aldığını varsayarsak ucuza almıştır. Hergün gübre fiyatları arttığına göre bu üretip satacağı gübrelerden iyi kar yazacak demektir. Önümüzdeki çeyrekte Gübre tarafının zarardan kara geçmesini bekliyorum. 2 çeyrek bilanço karı güzel gelmişti. Genelde 2. yarı mali tabloları da daha iyi gelmesi nedeniyle bunun piyasa değerine yansıyacağını düşünüyorum. Hayırlısı.
    Katılıyorum, onun için fiyatlar bu kadar yükselmişken de zarar yazmayı becerebilirler mi dedim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. Yazmayacaktım ama çok yorgunum ve mutsuzum bu hisse psikolojimizi bozdu artık yeter yazacağım ya neyi bekliyorlar bu kadar vicdansız olamaz bu spek ama üzücü olan dandik hisseler de milleti zengin ettiler iş buna gelince neden ya 10 seneyi geçti hep nasıl baskı şimdi benzer Spek hisseler pddd fk vs oranları maddi duran varlıklar güncellenmesi akabinde ki rasyolara göre benzer spek hisseler pddd mesela 60-70-100 Lee var o noktada eggub 7-8 milyon olmalı ki aynı rasyolar ile işlem görsün ya bu hisse alanda geleceğin Konya sı bfren i ama artık yatar el vicdan sayın Spek kul hakkı var günah değil mi hiç mi vicdan yok sizde biraz sevap kazanırsınız oda hisseyi olmayacak bir şey değil alt tarafı gerçek değeri istediğimiz üstü sizin olsun zaten dökülecek millet az yükseliş olsa ama böyle mal alamazsınız yap 600-800 Milet dökülür zaten üstü senin olsun

3.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Yazmayacaktım ama çok yorgunum ve mutsuzum bu hisse psikolojimizi bozdu artık yeter yazacağım ya neyi bekliyorlar bu kadar vicdansız olamaz bu spek ama üzücü olan dandik hisseler de milleti zengin ettiler iş buna gelince neden ya 10 seneyi geçti hep nasıl baskı şimdi benzer Spek hisseler pddd fk vs oranları maddi duran varlıklar güncellenmesi akabinde ki rasyolara göre benzer spek hisseler pddd mesela 60-70-100 Lee var o noktada eggub 7-8 milyon olmalı ki aynı rasyolar ile işlem görsün ya bu hisse alanda geleceğin Konya sı bfren i ama artık yatar el vicdan sayın Spek kul hakkı var günah değil mi hiç mi vicdan yok sizde biraz sevap kazanırsınız oda hisseyi olmayacak bir şey değil alt tarafı gerçek değeri istediğimiz üstü sizin olsun zaten dökülecek millet az yükseliş olsa ama böyle mal alamazsınız yap 600-800 Milet dökülür zaten üstü senin olsun
    Link bedelsiz açıkladı tavan oldu, Asuzu da bu akşam bedelsiz açıkladı yarın olacağı belli. Ege Gübre'nin kayıtlı sermaye tavanı 600 milyon sermayesi 40 milyon, bedelsiz vereceğim dese kaç tavan gider. Bakalım sabırla beklemece.

4.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Yazmayacaktım ama çok yorgunum ve mutsuzum bu hisse psikolojimizi bozdu artık yeter yazacağım ya neyi bekliyorlar bu kadar vicdansız olamaz bu spek ama üzücü olan dandik hisseler de milleti zengin ettiler iş buna gelince neden ya 10 seneyi geçti hep nasıl baskı şimdi benzer Spek hisseler pddd fk vs oranları maddi duran varlıklar güncellenmesi akabinde ki rasyolara göre benzer spek hisseler pddd mesela 60-70-100 Lee var o noktada eggub 7-8 milyon olmalı ki aynı rasyolar ile işlem görsün ya bu hisse alanda geleceğin Konya sı bfren i ama artık yatar el vicdan sayın Spek kul hakkı var günah değil mi hiç mi vicdan yok sizde biraz sevap kazanırsınız oda hisseyi olmayacak bir şey değil alt tarafı gerçek değeri istediğimiz üstü sizin olsun zaten dökülecek millet az yükseliş olsa ama böyle mal alamazsınız yap 600-800 Milet dökülür zaten üstü senin olsun
    Sizi anliyorum..fakat borsa gündelik yaşmanin,hayatin ta kendisidir...yillarca aci.icinde bazi şeylerin gerçekleşmesini sabirla beklersiniz,acı çekerek,acı acı gülerek başklarinin keyfü sefasini izlersiniz..size o günler ve yillarda kırmizi isik yanmisdir...yeşil yaninca hizla firlar yollarda suzulmemin keyfini yaşarsiniz..Sasa hissei gudubet sabancı yönetiminde 11 yil 65 kurusla 97 kuruş arasinda gitti geldi..ne kufurler ne beddualar edildi..satildiktan sonrasi malum..he keza Bossa hisseside...karasör uretim sirketi iken savunma sanayi sirketi olan otkar 2006 larda 3,60 tl idi...turk traktor ve erbos ayni fiatlarda idi 2009 da..3,86 tl...diyecegim o ki,bu gunlerde gececek...bu enflasyonist.ortamda hisse yukselislerine birde sermaye artirim hikayeleri bahane olacak...spesifik olarakda eggub de sadece bedelsiz hikayesi yok..hikayeleri var..inaniyor ve bekliyorum ki eggub bu gunku yeniden kurulum maliyetinin olusturdugu 900 milyon dolarlik piyasa degerine ulaşacak...ama er ama geç..yolun sonu hem yukaridan hemde aşagidan gözüküyor..biraz daha sabir mutlu son bizide bulacak...)
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

5. Gübre üretimine geri dönmesi 8-9 liraya mal oldu, normal bir tahta olsa o kadar prim yapardı, olumluyu da olumsuzu da olumsuz fiyatlıyor tıpkı liman büyütme ÇED olumlu raporu gibi, RK kararı gibi.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. bu can bu tende durduğu müddetçe,bu gudubet hisse 600...700 tl li fiyatları görene kadar bırakırsam ruhum kıçımdan çıksın...olası bir miras paylaşımında,yeniden değerleme mecburiyeti hasıl olduğu vakit,yada kısmi ortaklık yada tam satış hikayesi gündeme geldiğinde ödenmiş sermayesini 500 milyon tl ye artırmasını bekliyor,umuyor ve öngörüyorum...bu iş inada bindi...
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    I Love BİST Game
    Gönderi
    677
     Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    bu can bu tende durduğu müddetçe,bu gudubet hisse 600...700 tl li fiyatları görene kadar bırakırsam ruhum kıçımdan çıksın...olası bir miras paylaşımında,yeniden değerleme mecburiyeti hasıl olduğu vakit,yada kısmi ortaklık yada tam satış hikayesi gündeme geldiğinde ödenmiş sermayesini 500 milyon tl ye artırmasını bekliyor,umuyor ve öngörüyorum...bu iş inada
    bindi...

Gazamız mübarek ola.
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR! Anlaştıkmı ?? Zaten borsadan hiç anlamıyorum zarar edebilirsiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by MIHNANA Yazıyı Oku

Gazamız mübarek ola.
    Amin..kilicimiz keskin gubremiz bol kokulu ola)

Sayfa 408/521 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •