Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 742/1004 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 5,929 - 5,936 arası.

Konu: Viop XXXV

1.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    aylık ortalamayı yukarı geçti dediğin grafı bir görsek kara kemal.

16.97 üstünde tutunması gerek şart

eregl pozitif ayrışırsa etkili olur, tuprs ağırlığı 6.0, eregl ağırlığı 11.4

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    AKP ilk iktidar olduğunda TIP kontenjanlarını artıracağını ve TIP hegomanyasını kıracağını söylemişti..tabiki yapmadı..

Batı ülkelerinde HUKUK-SİYASAL çok daha gözde tercihler iken bizde TIP olmasını sebebi kontenjanlar.Neymiş atıramayız..neden eğitim kalitesi düşermiş.

Sanki 2 yılda bir NOBEL ÖDÜLÜ kazanıyoruz. KUBA aşısını aylar önce yaparken biz ne alemdeyiz...İşi mezun olduktan sonra sahada-nöbette öğrendiklerine bizzat duyuyorum.
    Bunun tek çaresi tıp kontenjanını artırarak, KPSS ile girecek hale getirmektir.

Ağır cezaya bakan,hüküm veren dev davalara bakan HUKUKÇULARI,hakim-savcıyı; mezun olduktan sonra sınava tabi tutuyorsun ve mevcut mezunlar içindekilerden İSTEYENİ alıyorsun da bu neden daha teknik olan tıpta olmasın..
    İnsan bir konuda fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olacak...

İlkokul çocuğuna bile ödev verildiğinde açıp Google'a soruyor...

Bunu bile yapmaya tenezzül etmeden AKP'nin 20 yılda kontenjanları artırmadığını yazıyorsun...

Oysa AKP döneminde Tıp Fak. kontenjanları 2 misli artırılarak, 2003 yılının 3 katına çıkarıldı...

Tabloda 2018 yılı görülüyor. Bu yıl Tıp kontenjanı 17.173'e çıktı...

Haa bunu nasıl yaptılar?...

Altyapı, kalite ve sayı açısından yeterli eğitim kadrosu oluşturmadan her ile gecekondu gibi Tıp Fakültesi kurarak...

Ya da parası olan ailelerin, parayı bastırıp çocuğunu okutabildiği, daha düşük puanlarla girilebilen özel/vakıf üniversiteleri açarak...

İşte ilerde sizi tedavi edecek olan doktorların bir kısmı bu yetersiz üniversitelerden mezun olacak...

İyi bir doktora muayene veya aneliyat olabilmek için çok astronomik ücretler ödeyeceksiniz önümüzdeki yıllarda...

100 bin kişiye düşen doktor sayısı... OECD verisi bunlar...

Asya ve Afrika ülkelerinden iyiyiz, artış ivmesi Avrupa ülkeleriyle aynı...

Esas sorun doktor sayısında değil, yardımcı sağlık personelinde...

Hemşire sayısında çok açığımız var...

Yeni mezun olan doktor (nüfusa oranla) Avrupa ülkeleri arasında orta sıralardayız...

Yani kişi başına düşen doktor açığı azar azar kapatılmaya çalışılıyor...

Ama esas sorun kalite...

Bu mezun olanların hepsi aynı kalitede değil...

Yeni mezun hemşire sayısında yine açık ara yetersizlik var...

Memlekete hemşire, yardımcı sağlık personeli, öğretmen gerekliyken, ülkeyi yönetenler önceliği cami, imam, müezzin ve diyanetçiye verdikçe Türkiye'nin sağlık sorunu çözülemeyecektir...

Bu sürecin düzelmesi; mevcut politika bugün itibarıyla 180 derece değiştirilse bile, durumun Avrupa ülkeleri düzeyine gelmesi 50, belki de 100 yılı bulabilir.

Bu iktidarın sağlık sistemine verdiği zararı burada anlatacak olsam sayfalar sığmaz, yaşadıklarımı yazsam roman olur...

Son 10 yılda 5 bin doktor yurt dışına çıktı.

Son 2 yılda 8 bin uzman doktor emekli oldu...

Neden? Çünkü döner sermaye veren hastane çok az kaldı.

Döner sermaye veren hastanelerde de bu ödeme çok komik rakamlara indi...

Döner gelmeyince, eskiden performans sistemiyle günde 80 hasta bakan doktor, hasta sayısını azalttı...

Çünkü sonuçta alacağı maaş aynı...

Neden fazla hasta baksın ki?

Üstelik emekli olsa doktor maaşına yakın para eline geçecek.

O zaman ne yapıyor? Ya istifa edip özele geçiyor, ya da yaşı dolmuşsa emekli oluyor.

İdareler doktora fazla hasta bakması için baskı yapıyor...

Ancak o konuda da korku duvarı aşıldı.

Doktor başhekime diyor ki;

- Bana 5 dakikada hasta bakacaksın diyorsunuz. Bu emri yazılı olarak verin, ben de gereğini yerine getireyim diyor.

Hiç bir başhekim böyle bir emir veremeyeceği için baskı da sonuç vermiyor artık...

Sonuç olarak devlet hastanelerinde doktorların günde yaptığı muayene sayısı en az yarı yarıya düşünce ne oluyor?

Siz devlet hastanesinde muayene randevusu alabilmek için gece telefon başında nöbet tutuyorsunuz...

Şansınız var da denk getirebilirseniz 3-5 gün sonrasına randevu alabilirsiniz...

Randevular çok daha ileri tarihlere veriliyor artık...

K.Doğum uzmanı daha da azaldığı için gebe takibi için devlet hastanelerinde randevu bulmak imkansız hale geldi...

Hepsi tıpış tıpış özel hastaneye gidiyor...

Özele gidenler hastaneye adımını attığında en az 500 TL ilave ücret ödemesi garanti...

İşin içine müdahale girerse 3-5 bin, ameliyat girerse duruma göre 10 binden 100 bine kadar ilave ücret ödersiniz...

İşte size dayatılan sağlıkta dönüşüm böyle bir şey...

Kıçınızdaki donu bile alırlar ama haberiniz olmaz...

Siz de bunları bilip bilmeden burada doktorlara atarlanır, onlara saldırır, linç etmeye çalışırsınız.

Bir de hukuktan örnek vermişsin, başka verecek örnek bulamadın mı?

Ülkede yargıya güven %10'lara düşmüş.

En fazla güven duyulan meslek grubu sağlıkçılar....

Bir de okumuş adamlarsınız...

Nedir bu doktor düşmanlığı?...

Tamamen eziklikten kaynaklanan bir kompleks...
    DUHUL : 1999

3.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Zinedrimed

Eregl nin bilanço tarihi ne zaman
    Geçen sene 22 Ekim göndermiş, sordum Ekim son hafta dediler...
    Yarın netleştirip yazarım...
    Bol kazançlar..

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku

16.97 üstünde tutunması gerek şart

eregl pozitif ayrışırsa etkili olur, tuprs ağırlığı 6.0, eregl ağırlığı 11.4
    sıkıntı dolar daki yukarı hareket devam ederse endeks de oyun kurulumu bilanço içinde değişe bilir.
    bu yüzden yarın dolar hareketi yön konusunda belirleyici olacakdır.

5. Doların ateşi kolay kolay düşmez...
    Şimdi artık MB faiz indirir-mi(?) den ziyade, 100 mü yoksa 200 mü indirir önemli olan bu artık bence...

Bir de ABD, F16'larla ilgili teklifi geri çevirirse ne olacak o zaman göreceğiz..
    S400'lerde büyük ihtimal papaz gibi olacak...Zaten depoda duruyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    Tuncer ŞENGÖZ'e göre dolarda büyükçe bir ED oluşuyor diğer deyişle yükselen takoz...şimdi onun alt dereceli 3. dalgasını yapıyor bitince 8,58 altına inip bir 4.dalga yapması beklenir eğer hakikaten bir ED 3 içindeysek sonrada yeniden yukarı bir son 5. dalga...eğer bir ED ise doların çok fazla yolu kalmamış demektir yukarıda...

https://twitter.com/TuncerSengoz/sta...140096/photo/1

şöyle bir durum var her fiyat hareketinin arkasında aslında toplumsal bir gelişme olay olur...özellikle böylesine majör dönüşlerde...şimdi ben merak etmeye başladım eğer dolar gerçekten bir ED yapıyorsa ve bunun artık sonlarında ise nasıl bir olumlu gelişme olacak acaba ve dolar tepe taklak çakılacak...

benim şahsen aklıma gelen tek olumlu gelişme erken seçim olur gibi...ama şahsen bununda olmasına zerre kadar ihtimal vermiyorum...bilmiyorum ne olabilir acaba doları tepe takla aşağı indirecek...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,721
    mohikan fazla takilma ayrintilara.Ben girdiğimde öys yaklaşık 1 milyon öğrenci giriyordu.gecen sene neredeyse 3 mil.girdi...demekki oransal olarak aynı.Tip düşmanlığı değil ama senin tıptan kaynaklı güvenin anlamsız.Hacettepe tip a göreceği halde tercih etmeyen çok kişi var...

ha....20 mesaj attım...sadece buna mı takıldin

sonuçta KPSS ile alacak kadar TIP mezunu olmalı.cozelti nerede doyarsa o kadar.Nasilki dev davalara bakan hukukçular arasından hakim seçersin...aynı onun gibi...

eğer devlet hastanelerinde randevu alınamıyor, hekim yoksa ....bu şartlarda orada çalışan olunca kadar...

8.  Alıntı Originally Posted by Karatay Yazıyı Oku
    Doların ateşi kolay kolay düşmez...
    Şimdi artık MB faiz indirir-mi(?) den ziyade, 100 mü yoksa 200 mü indirir önemli olan bu artık bence...

Bir de ABD, F16'larla ilgili teklifi geri çevirirse ne olacak o zaman göreceğiz..
    S400'lerde büyük ihtimal papaz gibi olacak...Zaten depoda duruyor...
    Indirsinler hocam keşke bu toplantida 500 600 puan indirselerde dolar 30 olsa enflasyon %150 olsa. Her gun etlerimizi lime lime etmelerindense bi kerede kafamıza sıksınlar. Bitsin bu işkence.

Sayfa 742/1004 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •