Sayfa 29/78 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon
Arama sonucu : 621 madde; 225 - 232 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1. VKGYO nun bilancosuna baktın mı borç içinde yüzüyor esas faaliyet karından hiç kar edememiş.

sadece net kar var oda düzensiz.

------------------

Evet kar eden şirketin bedelliye ihtiyacı yoktur ha şirket tüm kasadakı prayı kullanmasına rağmen atıyorum yenı fabrıka acacak parayı hala yetirememişse bedelli isteyebilir.

Temettü dağıtıp bedelli istemek ise saçmalık tabiki.

-----------------------

Egeen temettü vermese gelecek sene GÜven ile ilgili birşeyler değişir mi asıl soru bu ?

Temettü dağıtmayacağını üzülürmüsün ? sevinirmisin yoksa yola devam mı dersin.

Benim anlatttıklarımdan cıkan amaç yukarıdakı soruya vereceğiniz cevap belirleyecek.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. NOT: buffetin şirketi yatırım şirketi dolayısıyla yatırım yapmalı o yuzden dağıtmasın diye düşünüyorsunuz.

İş yatırıma gelince ise en yüksek temettüyü veriyor diye neredeyse bütün temettücülerin elinde bir iş yatırım oluyor.

eğer videodan anlatılanlardan bir ders çıkardı isek.

Bir tarafın yanlış yapıyor olduğunu anlamış olmalıyız ?

eğer iş yatırımın yanlış yaptıgını tıpkı bufetin şirketi gibi onunda temettü yerine yatırım yapmasını düşünüyorsanız.

İş yatırımı bugun aldığınız gibi portfoyunuze dahil edermiydiniz ?

Yoksa iş yatırım yöneticilerini hırsız güven vermeyen zayıf bir şirket olarak mı görürdünüz ?

PARAKOSLAR
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

3. Tüm bu saçmalıkları parakosları geçelim. Benim yöntemimi açıklayayım size.

alırsın bist tümü karşına. 25 hisselik güzel hisse listesi oluşturacagımı düşünün.

Öz sermayesini büyütenlere göre sıralarsın öz sermayesini en yüksek % ile büyütene göre sıralarsın.

bu 25 hisseye hangi hisseler giriyor söyleyeyim.

temettü 25 endeksinin 3/2 si bu liste içerisine giriyor. kalan 3/1 ise diğer başka hisselerden oluşuyor asels gibi.

SONUÇ ?

Ben bu listeye yatırım yaparım. BU listenin yarısından fazlası temettü veriyormuş versin benim için öz sermayenin büyümesi önemli değil mi.

%20 temettü dağıtıp öz sermayesinide bist tüme göre en yüksek oranda arttırıyorsa o şirket kraldır.

4. Herkese selamlar,

Temettüsünü en az 5 sene boyunca arttıran Padişahları Listemi 2018 yılı için güncelledim.

Umarım bu listenin 10, 25 , 50 yıllıklarını da yapmak nasip olur.

http://www.lattedenborsaya.com/2018/...iran-hisseler/

Saygılar.
    Temettü emeklisi aday adayı.
    www.lattedenborsaya.com

5. elde ettiği karı dağıtıp her sene sabit kar edip öz sermayeyi hiç arttırmadığı için işyatırımın grafiği büyümemektedir diğerlerinin grafiğinede siz göz gezdirirsiniz.

https://finance.yahoo.com/quote/ISYA...JjaGFydCJ9fX19

6. @EMALK'ın vikingi :D

7. Parakos nedir?

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by temettü emeklisi Yazıyı Oku
    Herkese selamlar,

Temettüsünü en az 5 sene boyunca arttıran Padişahları Listemi 2018 yılı için güncelledim.

Umarım bu listenin 10, 25 , 50 yıllıklarını da yapmak nasip olur.

http://www.lattedenborsaya.com/2018/...iran-hisseler/

Saygılar.
    bravo, alkışlıyorum.

Sayfa 29/78 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •