Sayfa 53/78 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız başlıklı konuda sayfalardır temettü etkisizliği konuşuluyor.. Ki sadece etkisizliğini anlatmak için açılmış da bir başlık varken..

Üstelik sadece bu konu değil, Uzun Vadeli Temettü Yatırımcılığı ve kaç sene önceki forum arşivindeki geçmiş konularda da benzer durum var.

Bıkmadın mı gerçekten..

Bu konudakilerin çok temel bir mantığı var; bir bakkala ortak olursan amacın ortaklık payının satış fiyatının artmasından ziyade kar, kar artışı ve sürdülebilirdiği ve bundan alacağın paydır.

Ford Otosan'dan Koç Holding de Ford Motor Company de parasını bu şekilde kazanır, yetkililerine bir sor istersen kar payı etkisiz mi değil mi, etkisizse neden alıyorsunuz diye..

Yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Saygılar.
    Ne guzel ozetlemissiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Bu sabir ortamini FED in para politikasi belirleyecek, trende karsi gelmek bize dusmez ancak sahsi gorusum iki yil boyunca temettu verimlerinde artis (piyasa fiyatinin azalmasi ile) bekliyorum. Enflasyon + 2 - 4 puan sirketler benim portfoyumde durmaya devam eder, bunun haricinde enflasyon karsisinda eriyorsa sabretme gibi bir niyetim olmaz.

Saygilar
    tabiki biz küçükler piyasa ile inatlaşamayız sıcak para evıne donuyor bu çok açık

3. Hesabıma yatan temettümü hangi hisseden geldiğini öğreniyorum, eğer temettü veren hisse piyasaya göre yüksekse başka o günün şartlarında ucuz kalmış bir temettü hissesine yatırıp oradan lotumu fazlalaştırıyorum. Sizce bu uygulamam nasıl olumlu ve olumsuz görüşlerinizi yazarsanız memnum olurum.Saygılar.Allah'a emanet olun.

4.  Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    Hesabıma yatan temettümü hangi hisseden geldiğini öğreniyorum, eğer temettü veren hisse piyasaya göre yüksekse başka o günün şartlarında ucuz kalmış bir temettü hissesine yatırıp oradan lotumu fazlalaştırıyorum. Sizce bu uygulamam nasıl olumlu ve olumsuz görüşlerinizi yazarsanız memnum olurum.Saygılar.Allah'a emanet olun.
    Ucuz olması önemli ama madem temettüye önem veriyorsunuz bence diğer kriteriniz de temettü verimliliği olsun o fiyatı o hisseye öderken hisse de gelecek sene yaklaşık yüzde kaç temettü ödeyecek size buna bakmak da önemli.

5. Teşekkürler.Saygılar.

6. Başlık ile ilgili olduğunu düşündüğüm şirketleri de içerdiği için burada da paylaşmak istedim.

"Kriz ortamında herkesin hisse almaya korktuğu bir sırada yüklü miktarda parayla yatırım yapmış olan tecrübeli bir yatırımcının hikayesini anlatıyor... Bu hikayenin başında olayın arka planını, borsadaki ortamı ve piyasada hakim olan psikolojiyi de çok güzel veren Turşucu, ibretlik yaşanmış bir anısını paylaşıyor..."

https://www.youtube.com/watch?v=VOq8vH39Wco

7. 14 senedir piyasadayım 2004 den 2010.a kadar tofaş tuttum.. 2010 dan 2013 nisana kadar nakit 2013 nisanından 2017 sonuna kadar altındayım.. Şu an yüzde 40 adel deyim..bunun dışında belirlediğim 10 kağıtta 2 aydır alım yapıyorum.. Portföyüm adel/aksa/arçelik/tofaş/brisa/borusan/Türk traktör/çimsa/pınar et/indes bilgisayar.. Umarım endeks toparlamaz ve en azından 2 yıl alım yapabilirim.. 3200 civarı tasarruf edebiliyorum... Önümüzdeki. Sene bu düşebilir.. Aygaz Ford tüpraş Çelebi Ereğli Anadolu cam gibi hisselerde teknik olarak ciddi Bi düşüş bekliyorum ileride beklediğim düşüşler olursa portföye eklicem.. Şu an 14 senenin vermiş olduğu temel ve teknik analiz bilgilerinin yanında FİNANS PİYASALARINDA EN ÖNEMLİ ŞEY KARŞIT YATIRIM STRATEJİSİNİ ÇOK BAŞARILI BİR ŞEKİLDE UYGULADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM.. YATIRIM YAPTIĞIM şirketler şu an çok kötü durumda işleri.. Ve borsa yatırımcıları genelde anı yaşıyorlar. Ama geçmiş tecrübem gösterdi ki böyle zamanlar yatırım zamanı..Ve temettü olmazsa olmazımız.. Bileşik getiri ile ilgili İnternette araştırma yapın derim.. Bugün 2008 krizinde yatırım yapan Bi yatırımcı o zaman yatırdığı sermaye kadar orta sıra temettü dağıtan Bi şirkette temettü geliri elde edebiliyor.. Bugün fiyatı 130 lira olan ve 10 lira temettü veren Bi tüpraş o zaman 8 liraları gördü.. Şu an da piyasa olağanüstü bir dönemden geçiyor. Gerçi dışa dayalı bir düşüş olmadı ama çoğu hissede yüzde 40 50 arası ciddi düşüşler oldu.. Dibi bulmaya çalışmadan buralardan eliniz gitmezse olurda endeks 70 bin 50 binlere giderse oralardan emin olun hiç eliniz gitmez..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Sayfa 53/78 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •