Sayfa 897/999 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon
Arama sonucu : 7991 madde; 7,169 - 7,176 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

yenilenebilir enerji konusunda her şirket ön plana çıkarken sanıyoruz ki TÜPRAŞ bu sürecin gerisinde.

RES lerle batmandaki GES i ile önemli adımlar atıyor şirket bence ve bir dönüşüm içinde.

üstelik bu RES ve GES kurulumu için öyle basit küçük paralar değil büyük oranlarda dev yatırımlar gerekiyor.

TÜPRAŞ işte bu şirketlerin an başında gelecek kanımca.

hidrojen yakıt ise ayrı bir hikaye olacak 2024 2025 ve sonrasında.

evet bu belki kocaoğlan adı var ama bir o kadar da atik ve hızlı bir şirkettir.

ülkemizin bir değeri olan bu tüpraşa esasen herkes zenginliği varlığı tasarrufu ölçüsünde ortak olması en büyük hayalimdir.

ebebek e nüfusun 4 % ü ortak olmuş şu şirkete en az 5 i ortak olmalıdır.

izmit izmir kırıkkale batman rafinerisi bile ülke için hayati bir unsurdur.

belki uçup kaçıp gitmiyor fiyat olarak, 15 tavan yapmaz ama çocuklara miras olarak bırakılacak bir şirkettir kanımca.

tüpraşa bir de bu gözle bakmak gerekir. syg.

2.  Alıntı Originally Posted by Acemi1i Yazıyı Oku
    yenilenebilir enerji konusunda her şirket ön plana çıkarken sanıyoruz ki TÜPRAŞ bu sürecin gerisinde.

RES lerle batmandaki GES i ile önemli adımlar atıyor şirket bence ve bir dönüşüm içinde.

üstelik bu RES ve GES kurulumu için öyle basit küçük paralar değil büyük oranlarda dev yatırımlar gerekiyor.

TÜPRAŞ işte bu şirketlerin an başında gelecek kanımca.

hidrojen yakıt ise ayrı bir hikaye olacak 2024 2025 ve sonrasında.

evet bu belki kocaoğlan adı var ama bir o kadar da atik ve hızlı bir şirkettir.

ülkemizin bir değeri olan bu tüpraşa esasen herkes zenginliği varlığı tasarrufu ölçüsünde ortak olması en büyük hayalimdir.

ebebek e nüfusun 4 % ü ortak olmuş şu şirkete en az 5 i ortak olmalıdır.

izmit izmir kırıkkale batman rafinerisi bile ülke için hayati bir unsurdur.

belki uçup kaçıp gitmiyor fiyat olarak, 15 tavan yapmaz ama çocuklara miras olarak bırakılacak bir şirkettir kanımca.

tüpraşa bir de bu gözle bakmak gerekir. syg.
    Tüpraş = Sürdürülebilirlik.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

3. RES i ve GES i kendisi üretiyor değil mi?

4. Bu şirket her yıl 700-800 milyon temettü dağıtır ve yaklaşık piyasa değeri 10 milyar dolar bugünlerde
    Makul rakamlar ve eurobond yatırımına kıyasla iyi. Bir iki puan iyidir. Bu hissenin fiyatı bence hergün ne ise ederi de odur.
    Bakın bence getiri oranları bunun üzerine çok çıkmaz . Çünkü büyük yatırımcılar illaki dengeler fiyatı diye düşünüyorum. Ama Amerika’da faizler düşmeye başlarsa
    Bunun fiyatı da ona göre yükselir

Yazdıklarım benim şahsi fikirlerimdir
    Yatırım Danışmanı değilim tavsiye veremem.

5. Eğer Rusya lideri Putin Türkiye yi Merkezi Doğalgaz üssü yapıcağız RTE diyorsa.Bir ihtimal bu işe Tüpraşın bütün depolarını Doğalgaz olarak kabul edip el atarlarsa yani bir teklif gelir dönüşüme girerse ve eneji işinş devam ettirse bu işten çok büyük paralar kazanabilirler.Acaba böyle bir şey olma olasılığı hiç varmı ? SAÇMA BİR SENARYO DEGİL Mİ ? TÜPRAŞ;ACABA OLABİLİRMİ !?Türkiye Küresel doğalgaz üssü oluyor Tüpraş depolama kapasite si olarak bu paydan hakkını alacak buna göre çalışmalar başladı çok uzak değil Tüpraş için Hedef 1000 TL Civarı Olabilir..... Nedersiniz ? Bilenler,Bilmeyenlere duyuru ! YTD

CASPER_VIA_A2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Enerji merkezinden kasıt, online piyasadan bahsediliyor, fiziki depo olarak değil.

7.  Alıntı Originally Posted by erolgabakci Yazıyı Oku
    İki sene kahrını çektim.iki sene de sefa sürmek istiyorum
    hala buradayım
    1 sene dolmuş

OPEC tarafından yayımlanan rapora göre Suudi Arabistan ve Rusya tarafından alınan üretim kesinti kararlarının 2023 sonuna dek uzatılması, yılın son çeyreğinde arz açığını iki katına çıkararak günlük 3 milyon varile yükseltecek. Gerçekleşmesi durumunda bu rakam 2007'den beri en büyük petrol açığı olacak.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 897/999 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •