Sayfa 589/998 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 7978 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    Brent petrol 85.90 anlık. Bu durumda kallavi bir stok zararı yazacak. Bu iyi olmadı.

SM-T350 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    O ne alaka ben anlamadım. İlk çeyrek yükselirken zarar yazdılar şimdi düşerken mi yazacaklar? Eğer öyle bir şey olursa Koç Tüpraş YK direk çöpe atsın.

2.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    O ne alaka ben anlamadım. İlk çeyrek yükselirken zarar yazdılar şimdi düşerken mi yazacaklar? Eğer öyle bir şey olursa Koç Tüpraş YK direk çöpe atsın.
    Zoru başarabilirler...

Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    çeyreklik bazda bakarsak; 30 eylül deki petrol fiyatı, 30 haziran daki fiyattan daha yukarıda olursa stok karı, düşük olursa stok zararı oluşur. bu dönem için zarar oluşacak gibi gözüküyor. buna karşılık üretim karı iyi gelecektir.

4.  Alıntı Originally Posted by ozgurs Yazıyı Oku
    Bu tablo eski
    Yeni değerlemeye göre iş yatırım yıl sonu kar beklentisi 27 milyar civarı
    İnternet sayfalarından bakabilirsiniz
    İş yatırımın yıl sonu beklentisi ne göre Tüpraş 3 f/K dan işlem görüyor. Borsada beklenti satın alınır. Bu kağıt en kötü zamanda bile 7 f/K dan işlem görmüştür. Bu işte bir film dönüyor ama ne?

5.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Garanti yatirimin notlarinda yaziyor.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatırım tavsiyesi değildir.

6. İş yatırım'ın GARAN hisselerini, yaklaşık 15TL'lerdeyken, BBVA'nın alım çağırısı tamamlanıp halka açıklık oranı %15'lere düştüğünde model portföyden çıkardığını hatırlıyorum. Üstelik hükümetin, enflasyon muhasebesini 2023 sonuna kadar ertelediğini duyurmasına rağmen.

7.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    çeyreklik bazda bakarsak; 30 eylül deki petrol fiyatı, 30 haziran daki fiyattan daha yukarıda olursa stok karı, düşük olursa stok zararı oluşur. bu dönem için zarar oluşacak gibi gözüküyor. buna karşılık üretim karı iyi gelecektir.
    Iyide hocam hani bu sirket ilk çeyrekte petrol fiyatları rekor kırarken hedge yaptığı icin müthiş zarar yazmıştı. Buradan mantıkla simdi de bu hedge pozisyonundan kar yazmasi gerekmiyor mu.Nasil oluyorda şimdi zarar yaziyor.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Iyide hocam hani bu sirket ilk çeyrekte petrol fiyatları rekor kırarken hedge yaptığı icin müthiş zarar yazmıştı. Buradan mantıkla simdi de bu hedge pozisyonundan kar yazmasi gerekmiyor mu.Nasil oluyorda şimdi zarar yaziyor.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Size aynen katılıyorum. Aracı kurumların ne söylediğinin inanın hiç bir önemi yok. Burda yorum yapanların çoğunun bu şirketle olan bilgisi ve ilgisi aracı kurumlarda yorum yazanlardan çok daha fazladır .

Sayfa 589/998 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •