Sayfa 618/1000 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 7997 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

Akıl alır durum değil. Beklentinin yüzde 50 fazlası bilanço açıklamış hisseler nerdeyse eksi yakacak. Yok geleceği fiyatlıyorum diyen hisseler yüzde 6-7 arttı durumda. Şaka gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

2.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Ford konusunu derinlemesine tartışmıyorum sevgili No Name.
    Avrupa Birliği standartlarında maaş ödeyen, giderleri olan bir fabrika satın alındı ve küresel otomotiv pazarının daraldığı bir dönemdeyiz. Fiyatlamasının biraz iyimser olduğunu düşünüyorum. Kurlarda meydana gelebilecek bir yükseliş, bu borç yüküyle karlılıkta da önemli tahrifata neden olur. Öte yandan 90'lı yıllardan beri borsanın en istikrarlı şirketi de Ford. 30 yıllık bileşik getirisi, hiç satmayan için bile herhalde muazzamdır.
    Burası yeri değil ama forumdaşlardan özür dilerim şimdiden, ve dikkate almayınız, lütfen.

Yelpaze hocam,
    Kısa vade fiyatlama konusunda haklısınız,
    Ben romanyayı adam edin diye, veriyorlar dediğimde, ne adam etmesi, zaten AB'de olan bir yer için AB standartı falan demiştiniz Romnayaya bu yıl maliyet azaltıcı yatırım yapılacak,
    En büyük teşvikli yatırımı yapacak firma ford 20 milyar, ikinci pegasus 17 milyar, üçüncü sasa 11 milyar, yapar yapmaz bilemem ama 1. sırada.
    Kur riski konusunda, baba ford hedge ediyor.
    Küresel otomotivde bir talep daralması var, haklısınız, orta vadede talep birikmesine yol açacaktır. Orta ve uzun vade üzmeyecek.

Şu an Tüpraşmı, yoksa ford'mu, tartışmasız Tüpraş tabiki.

saygılar, YTD

3. Emtiyacı firmaları yılardır, alırım, bazen portföyümde yekünleri çok artar, ama malesef, bazı dönemler, kan kusturur bunu hiç unutmam. bu sene tüpo yılı.

saygılar, YTD

4.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Akıl alır durum değil. Beklentinin yüzde 50 fazlası bilanço açıklamış hisseler nerdeyse eksi yakacak. Yok geleceği fiyatlıyorum diyen hisseler yüzde 6-7 arttı durumda. Şaka gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    warren buffet şöyle demiş,

“Çaba gösterilmeden kazanılan para rasyonelliği yatıştırır.”

Rasyonelikten taviz yok, kim ne yaparsa yapsın.

saygılar, YTD

Sorosu bile çarpmışlar bistte, buffet tüpraşta olsa onu da çarparlar amk.Diz çöker, tövbe diler yazdığı kitabı yakar.Öyle saçma sapan biryer burası.Çerçöp uçar kaçar, bu ayağında prangalar.
    Her şey çok güzel olacak

Merhaba Ortaklar ,
    son 4 çeyrek karları toplamına göre 90 tl hisse başı kar görünüyor , 2022-4. çeyrek ile birlikte 120 tl hisse başı kar yakalayabilir,
    kocaoğlanımız bize net 60 tl temettü verebilecek potansiyel barındırıyor.
    elbette yanılıyor , hayalde görüyor olabilirim.
    ytd.

Saygılar..

7. benimde beklentim 55-60tl idi son çeyrekte 6milyar civarı daha kar getirse 70-75tl brüt temettü dağıtır gözü ile bakıyorum bende.. 415lerden çok mal satıldı 1-2 güne onları döker yolumuza da devam ederiz herhalde

Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Merhaba Ortaklar ,
    son 4 çeyrek karları toplamına göre 90 tl hisse başı kar görünüyor , 2022-4. çeyrek ile birlikte 120 tl hisse başı kar yakalayabilir,
    kocaoğlanımız bize net 60 tl temettü verebilecek potansiyel barındırıyor.
    elbette yanılıyor , hayalde görüyor olabilirim.
    ytd.

Saygılar..
    Tüpraş ile ilgili kar tahmini yapmadım ancak işin uzmanı görünen kişiler yılsonu karını 30 milyar üzeri öngörüyorlar. 2017-2019 yıllarında tüpraşın %80 ve üzeri temettü dağıtma alışkanlığı vardı. 2 yılı boş geçmiş durumda iken yeniden rekor temettü dağıtır mı? Herşey mümkün bence. O zaman sizin rakam da düşük kalır.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 618/1000 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •