Sayfa 34/47 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
Arama sonucu : 376 madde; 265 - 272 arası.

Konu: MAGEN - Margün Enerji Üretim San ve Tic A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by koren Yazıyı Oku
    Haklisin, 9.62 ye aldiklarimi 9.66 ya verdim. 9.60 ve 9.55 ler elimde zaten onlarda zincir emir, alışımin 5 kademe ustunde satista. 9.60 ve 9.65 alislar gelirse yine kardayiz gelmez ise aksam pazarini bekleyip yarina hazirlik yapacaz.
    Dostum sen komisyon ödemiyorsun galiba,üç beş kademede sana ne kalacakkı komısyondan bu rıskı alıyorsun.Aldığın rıske değmeli açıkçası.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2. Daha önce dikkat etmemişim. Fiyat tesbit raporunda, fiyat tesbitinde firmanın italyada almış olduğu 57 mn euro luk iş yok sayılmış.

Yani firmanın çok önemli bir iş kalemi müteahhitlik işleri yok sayılarak fiyat tesbit edilmiş.

Bu ise fiyatlamanın %25 iskonto dışında ekstra bir indirim daha yapılarak tesbit edildiğini gösteriyor.

Buda halka arza katılanlar için artı bir avantaj olmuştur.

3. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/964748

Anlayan arkadaşlar incelesin,bu rapora göre 3 tl lik bir indirim daha yapılmış görünüyor. Yanılmış olabilirim. Konunun uzmanı arkadaşlar inceleyip yazsınlar.

4.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Dostum sen komisyon ödemiyorsun galiba,üç beş kademede sana ne kalacakkı komısyondan bu rıskı alıyorsun.Aldığın rıske değmeli açıkçası.
    Onbinde dört ödüyorum. Az da olsa kazandiriyor zaten senet sayim genelde yetinde duruyor ayni. 9.60 ve 9.65 satışa koyduklarimi. 9.55 ve 9.60 a almama ragmen 9.30 emir duzelterek sattım, tekrardan 9.25 e yerine koydum. Bu konuda haklisin uzun vade yatirimcisi daha iyi kazaniyor. Bazen malı kaptırıyoruz Sonra baska senede bakiyoruz.

5. Marenden yana bur korkum yok. Bugun 9 da olsa sık sık yukarı fırlama potansiyeli görüyorum. O nedenle bir çok zaman 10 nun uzerinde satma firsati vereceğini tahmin ediyorum.

6. Ele iyi veriyor. Alan ky. Geçmiş olsun

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    ESENBOĞA ELEKTRİK

Şirket, 20.08.2015 tarihinde “Margün 8 Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi†unvanı ile Naturel 1 Enerji Ticaret
    Limited Şirketi (Yeni Unvanı: Naturel Enerji) tarafından toplam 10.000.- (Onbin Türk Lirası) sermaye ile
    kurulmuştur.

4.5.2016 tarihinde şirket sermayesi tamamı nakden olmak üzere 10.000.-TL’den 50.000.-TL’na çıkarılmıştır.
    Aynı tarihte şirkette nevi değişikliği yapılarak Anonim Şirketine dönüştürülmüştür. 5.4.2018 tarihinde şirketin
    merkezi Kahramanmaraşâ€™tan Ankara’ya nakil olmuştur.
    Güneş elektrik santrallerinin yapım ve üretimlerinin artmaya başlaması ile birlikte şirket avantajlı olduğunu
    düşündüğü bölgelerde santral yatırımları hazırlığına başlamış ve 2018 yılında bünyesine Ankara bölgesinden
    11.434,56 kWp gücünde güneş elektrik santrali satın almıştır.
    11.1.2019 tarihinde Şirketin unvanı “Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketi†olarak değiştirilerek tescil
    edilmiştir.

20.12.2019 tarihinde Şirketin sermayesi 50.000.-TL’den nakdi sermaye artırımı yapılmak suretiyle 40.000.000
    TL’na çıkartılarak 25.12.2019 tarihinde ticaret sicil gazetesinde ilan edilmiştir.
    Şirket paylarının mevcut durum itibariyle sahibi Naturel Enerji’dir Naturel Enerji, payları Borsa İstanbul’da işlem
    görmekte olup, payların %63,64’ü Yusuf Şenel’e ait, %36,36’sı ise halka açıktır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/877380

Buradaki yapıyı tam olarak anlamaya çalışıyorum. Esenboğa Elektrik ve Margün Enerji, Naturel Enerji Grubu altında 2 iştirak .
    NATEN'in ESEN'deki pay oranı %62.5, ESEN'in MAREN'deki pay oranı %100. Bu kap'dan anlaşıldığı gibi Margün aslında Esenboğa Elektriğin eski ismi.
    ESEN tam 1 sene önce 8.50 fiyat ile arz olarak 10 Ekim'de borsada ilk işlem gördü, TSKB Halka arz fiyat tespit raporuna ilişkin değerlendirme raporu bu fiyatın %19,75 oranında halka arz iskontosu uygulanarak hesaplandığını belirtiyor. Tam 1 sene sonra Esenboğa Elektriğin %100 sahibi olduğu MAREN halka arz oldu. Onunda fiyatı 8.30.

Bu 3'lü yapı,NATEN'in dalgalı fiyatlanması ve daha 1 senedir borsada olan ve fiyatı 43'lerden 28.54'lere gerilemiş olan ESEN'in %100 ortaklığı bu hisseye uzun vadeli yatırım yapma konusunda beni düşündürdü. Bende 9,66 seviyelerinde çıktım. Tekrar hangi seviyeden alınacağını bu forumdaki yorumlardan ve piyasadaki gelişmelerden takip edeceğim.

8. Bu hisse geleceğin süper hissesi olacak. Tabiki sabır edebilene

Sayfa 34/47 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •