Sayfa 1901/1951 İlkİlk ... 9011401180118511891189919001901190219031911 ... SonSon
Arama sonucu : 15605 madde; 15,201 - 15,208 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. ABD, İsrail'e 25 adet F-35 savaş uçağı ve 2.000'den fazla bombasının satışını onayladı.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. https://www.rudaw.net/turkish/middle...key/2903202414

Bu linkte önemli bilgiler var. Video da var. Ama denklemde dış dinamik de olmalı.

“Son 150 senelik Türkiye tarihinde en güçlü devlet başkanıyla karşı karşıyayız”

“Devlet içinde bir iki başlılıktan bahsettiniz. Aynı durum DEM Parti’de de var mı sizce?” sorusuna ise Kütahyalı şöyle cevap verdi:

“Şöyle, şimdi devlette ikilik yok. Devletin içinde bir kere, ana güç Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan. Şunu bütün Kürt izleyicilerimize söylemek isterim: Son 150 senelik Türkiye tarihinde ne Sultan Abdülhamit, ne Mustafa Kemal Atatürk, ne de başkası Recep Tayyip Erdoğan kadar güçlü değildi. Son 150 senelik Türk tarihinin gördüğü en güçlü devlet başkanıyla karşı karşıyayız. Bir kere, böyle Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsi ağırlığının olduğunu söylemek istiyorum. Hani Abdullah Öcalan'ın bir kitabı vardı 90'larda “Bir muhatap arıyorum”. O muhatabın kralı bugün Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan. Eğer bu mesele Kürt meselesi çözülecekse. O yüzden ben Leyla Zana'ya katılıyorum. Kürt meselesini çözerse Erdoğan çözer bana göre de.

“Türkiye'de dörtlü bir koalisyon var”

Onun dışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dörtlü bir koalisyon bugün. Yani dörtlü bir yapı; milliyetçiler, Atatürkçüler, İslamcılar ve Müslüman muhafazakarlar. Türkiye'de birbirine zıt zannedilen siyasi kesimlerin beraber bir devlet idaresi yaptığını, beraber bir siyasal rejimi oluşturduğunu görüyoruz. Recep Tayyip Erdoğan da bireysel olarak da çok güçlü, bir devlet başkanı olarak bu dörtlü yapının üzerinde.
    Buradan da söylüyorum: Eğer Meral Hanım yüzde 9-10 alırsa oy alırsa işler değişir. O zaman bu dediklerim geçerli olmaz. Ama şu an bütün Türkiye'deki anket şirketlerinin söylediği gibi, Meral Danış Beştaş 4-5-6 falan alırsa, Ekrem İmamoğlu kazanırsa ya da kazanmazsa ya da yüzde 3-4 alırsa, ondan sonra kimin kazandığı önemli değil, bu üçü olacak demektir. Kürtler CHP'yi hâlâ destekliyor, o zaman şunu söylüyorum: Türkiye gerçeği bu. CHP listelerinden giren Dem’lilerin belediyelerine de kayyum atanır. Esenyurt'a kesinlikle kayyum atanır eğer CHP kazanırsa. Çünkü orada Dem’li bir aday CHP'li olarak girdi. Ya bence bu yanlıştı stratejik olarak. Ben Kürtleri siyasi kararına karışmak istemem, benim haddime değil. Ama ben bizi izleyen Kürtlere, Türkiye'nin bugünkü siyasi düzenini anlatmak isterim. Bizim Türkler hiçbir şey anlayamadığı gibi, bana göre Kürtlerin de önemli bir kısmı bugünkü Türkiye'yi kavrayamıyor. Hâlâ eski işte ANAP, DYP, DSP, SHP gibi eski partilerin de olduğu o düzeni zannediyorlar.

3. F-35 için KAAN 'dan vazgeçen veya KAAN projesini hadımlaştıran VATAN HAİNİDİR.
    Aklınızdan bile geçirmeyin.
    Bu ülkede ikinci bir Nuri Demirağ vakasına izin verilmeyecek.
    İşte Chp'de ''müthiş dönüşüm'' gerçekleşecek, İmamoğlu kazanacak.

4. ‘’Ey, Oğul! Devirli bir oluşumdur, tarih. Sakın ola ki, ezelden ebede dümdüz uzanan doğrusal bir hat bellemeyesin. Güneş her gün daha mütekâmil bir dünyaya doğmaz. Gün olur, en gerideki, en öndekinden ilerde olur. Aristarkus, Kopernik’e ‘zıpçıktı astrolog’ diyen devrimci Martin Luter’den daha ilericidir. Ahmet Yesevi, Kadızade Mehmet’in çok ötesinde. Ey, Oğul! Bir şeye ille de benzeteceksen her budağından sürgün atan salkım saçak bir böğürtlen çalısına benzet tarihi. Bir sürgünü çiçeğe dururken, diğeri meyve vermekte, bir diğeri ise kurumaktadır. Bir çağda birden fazla çağ yaşanır.’’ Alev Alatlı...

Allah rahmet eylesin...

5. https://twitter.com/eha_medya/status...53308002783651

EHA MEDYA
    @eha_medya
    Halk TV’de konuşan CHP’li Gamze Pamuk'tan, Yeniden Refah Partili Doğan Aydal'a:

▪ "Yeniden Refah Partisi’nin Bursa’da aday göstermesi çok iyi oldu."
    ▪ "Yeniden Refah sayesinde Bursa’da CHP kazanacak ve CHP bayrağı dalgalanacak."
    Her seçimde Bursa Chp'ye geçecek denir ama Akp kazanır. Kafa kafaya. ''Müthiş dönüşüm'' olacaksa Chp burayı kazanmalı. Bence bu defa Chp kazanacak. Tayyip Ağam seçimleri kazanmak istese kazanırdı. Yukarıda söylenenler doğru, YRP'yi yanına çekmesi çok mu zordu? Türkiye'de dış dinamik hesaba katılmadan yapılan analezler yanlış çıkar.

6. Prof. Dr. Mete GÜNDOĞAN
    @mtgundogan
    Gazeteciler Süleyman Demirel'e sorarlar;
    - Efendim, sizce sandıktan ne çıkar?
    Demirel cevap verir;
    - Ne girerse, o çıkar.

Bakalım,
    vatandaşın sandığa ne soktuğunu
    pazar akşamı ortaya çıkınca
    göreceğiz

7. Şinci göreceksiniz yeşil enerciyi...Tabii dolu fırtınası ayri hikaye. Bu boyuttaki firtina Nuh Tufani habercisi.

8. Mustafa Karabulut
    @mustafakrblt
    ·
    42d
    Burnu kırılmadan her iki elmacık kemiğine ve alnına darbe almış.

Sayfa 1901/1951 İlkİlk ... 9011401180118511891189919001901190219031911 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •