Sayfa 87/148 İlkİlk ... 3777858687888997137 ... SonSon
Arama sonucu : 1177 madde; 689 - 696 arası.

Konu: ANGEN Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Arş. Geliştirme San. ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by 133MMX Yazıyı Oku
    "Kapasitede büyüme (yatırım) - ciroda büyüme - döviz gelirleri - karlılık" başlığında ata_306 kullanıcısının önerisini görüp raporlarını ve sunumlarını incelemiştim. Oraya gördüğüm riski yazdım. ANGEN ile ilgilinen diğer arkadaşların da yararlanması için buraya da yazayım.

Firma 2022 1Ç Favök'ünün %70'ini covid testlerinden elde etmiş. Covid testlerine olan ilgi bittikten sonra eğer başka büyük bir açılım yapmazlar ise F/K'sı ciddi miktarda yükselir. 70'lik kar 15'e düşse, diğer taraflar 5 puan yükselse, kar yarına düşecektir. F/K'da 11 civarlarına gelecektir.

Kaynak: https://panel2.anatoliagenetik.com/c...%CC%A72022.pdf

Ek 28693
    Olayı bire bir bilmiyorum ama zaman gösterecek neyin ne olduğunu.

Müsaadenizle başımdan geçen bir olayı paylaşayım.

Karnımın ön tarafında ağrı vardı. Randevu alıp devlet hastanesine gittim tomografi çekildi. Sonucu göstermek için gittiğimde doktorun izine çıktığını başka doktora göstermem için randevu almamı söylediler.
    Bir türlü boş randevu alamadım tesadüfen başka bir hastanede vazgeçenin yerine anlık denk geldim ve randevu aldım.
    Doktora bu durumu sordum niye boş yer yok diye o da dedi ki. Salgın nedeni ile çok zorunlu olmayanlar gelmiyordu salgın bitti diye herkes bir den akın etti dedi.

Genel kurulda Alper beye bu salgın sonucu test kiti durumu soruldu. Oda aynı şeyi söyledi covid hariç çok zorunlu olmayanlar hastaneye gitmedi o yüzden diğer kitlere talep azaldı. Covide talep artığı için onun da üretimi ve ciroda oranı artı dedi.

Bence de covid dışında zorunlu olmayanlar gitmeyince o testlerin kitine olan talep düştü. Tabi ortam normale dönünce diğer kitlere talep artışı gelecek doğal olarak ta ciroda dengeler değişecektir.

Benim naçizane şahsi görüşüm. Akıl vermek, tavsiyede bulunmak haddim değil dir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,387
    yine baskıya geldi birileri
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

3. Hiç bir şey yapamasa TL görünümlü dolar bu hisse ya.

En azından doların yükselişini fiyatlaması lazım.

Alper bey 'Biz diğer kitlerimizi satabilmek için covid salgının bitmesini arzuluyoruz, mecburen diğer segmentler daralmıştı.' demeci vermişti önceki video paylaşımlarından hatırladığım.

Genel kurulda da bu minvalde konuşulmuştu değil mi?

Çok ilginç zamanlar. Bu fiyatlamayı kesinlikle haketmediğini düşünüyorum ama piyasa fiyatının yerinde sayması da bu enflasyon ortamında yatırımcılarının sinirini bozuyor?

Son düzenleme : aokan1973; 08-06-2022 saat: 11:09.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

4.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Hiç bir şey yapamasa TL görünümlü dolar bu hisse ya.

En azından doların yükselişini fiyatlaması lazım.

Alper bey 'Biz diğer kitlerimizi satabilmek için covid salgının bitmesini arzuluyoruz, mecburen diğer segmentler daralmıştı.' demeci vermişti önceki video paylaşımlarından hatırladığım.

Genel kurulda da bu minvalde konuşulmuştu değil mi?

Çok ilginç zamanlar. Bu fiyatlamayı kesinlikle haketmediğini düşünüyorum ama piyasa fiyatının yerinde sayması da bu enflasyon ortamında yatırımcılarının sinirini bozuyor?

Genel Kurulda covid konusu gündeme geldi. Diğer ürünlerin satış ağırlığı covid etkisini dengeleyeceğine yönelik ifadeleri oldu. Fakat piyasa bu durumu görmek istiyor. Fiyat hareketleri covid etkisinin şirket satışlarına negatif etki edeceğini öngörür durumda. Bu yüzden FK nın yükseleceğini ve değerlemenin şu anda fazla olduğunu fiyatlıyor gibi.

ANGEN borçsuz ve nakit zengini bir şirket olduğu için her an bir bomba patlatma ihtimali de göz ardı edilemez.

Borsa İstanbul da elma ile armut kıyaslamasına en yakın olarak ANGEN - MEDTR şirketlerini uzaktan akraba gibi görüyorum. Covid sonrası ertelenen tedavilerin ameliyat ürünlerine pozitif katkı sunacağını düşünen piyasa, fiyatlama konusunda ANGEN sat MEDTR al stratejisine sahip gibi.

Naçizane düşüncelerim bu yönde.
    Y.T.D.

5.  Alıntı Originally Posted by Hisseci61 Yazıyı Oku
    Hisseyi gazlamayı bırakın...
    Çocukları pistten alalım gazcıları piste davet edelim...

6. 6 aylık bilanço tüm bu tartışmalara bir set çekecektir..Şirket bu yıl rüştünü ispat edecektir..covid bitti.. Muhtemelen kit satışları minumum düzeye inmiştir..Bunun yanında geçtiğimiz günlerde burada yurt dışında aynı sektörde iş yapan yabancı firmaların piyasa fiatları yazıldı arada çok büyük farklar var. O şirketlerdemi sadece covid kiti yapıyor?? Burada şirket doğru zamanda halka açıldı ..Kim olsa aynı şeyi yapardı. Başarılı bir halka arz sonrası şirkete yüklü bir para girişi sağladılar. Önemli olan bu paranın şirketi büyütecek karlı yatırım yapılmasını sağlamak..Bu arada dözviz bazlı finansal gelirimizde artıyor.. 31 mart bilançosunda 14.65 olan dolar şuan 17.24 lerde..yaklaşık ticari alacağıda hesaplarsak şirketin 50 milyon dolar nakit pozisyonu var..sadece kur farkından 125 milyon kar gelebilir.. Bu arada dağıtılan tememttüyü hesaplamadım. O zaman bu mitar ne kadar düşer bilmiyorum. Sabırla ve stresli bir şekilde bekliyoruz..

7. Ne yaptı bu süzmeler anlayan oldu mu? 26.94' ü gördü bir anda,utanmaz ise eksi kapatacak.

SM-N770F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Su akar yatağını bulur...
    Yazdıklarım beni bağlar, asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

8. Bu şirket temettü vermiyor mu ? kÂr sanki hiç yok?
    Bu ne biçim bir yıldırma boşaltma.
    Bu firmaya hiç güven yok mu?
    Bu firma battı mı?

Ne yapmaya çalışıyorsunuz. bu firmanın itibarı yok mu?
    Son düzenleme : ozer4151; 22-06-2022 saat: 15:50. Sebep: düzenleme
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

Sayfa 87/148 İlkİlk ... 3777858687888997137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •