Sayfa 304/430 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    edevlette ALO 170 e sordum dedim napicaz 20 marttan beri hareket yok oysa 3 martta basvurmustum.
    SGK dan bilgi talep edip size iletelim dediler ok dedim

Kurum Tarafından Verilen Cevap (ALO 170)
    İŞLEMLERİNİZ DEVAM ETMEKTE OLUP SONUÇ TARAFINIZA YAZILI OLARAK BİLDİRİLECEKTİR.
    Servet, İstanbul Kocaeli büyük şanssız, diğer iller çok şanslı, onlar bizden 3-5 ay önce emekli olur. Özellikle Kocaeli en kötüsü gibi görünüyor.

2. Dunyada 200 civari ulke var. Bu ulkeler arasinda en dusuk resmi emeklilik yasi Turkiyede oda 50-55 arasi

Resmi olmayan yani gecici olarak kapi acilip secim vaadiyle emekli edilenler arasinda 40 yasinda olanlar bile var

Geri kalan 199 ulke arasinda en dusuk emeklilik yasi Dubai o da 55 zaten gerisi 60-65-67 gidiyor

Boylesi carpik bir sistemi savunmasi icin bir insanin akil hastasi olmasi gerekiyor

Yok size onerilse kabul ederdiniz atlardiniz bunlar kahvehane muhabbeti.

Sozkonusu vatansa gerisi teferruattir. 38 yasinda emekli olanlara sok oluyorduk bir daha olmaz diyorduk simdide 40 yasinda 43 yasinda emekli olanlarla tanistik. Benim akrabalarim arasinda bile tonla var. Hepside malum partiye oy verecek. Bunun rusvet yemekten ne farki var?

Hicbir farki yok.

3. burada herhangi bir yönde içini döken haksızlık giderildi haksızlık yapıldı vs diyen arkadaşlar.

inanın yazışmalarınızın zır cahil akrabalar ile yapılan siyasi tartışmalar kadar bile size faydası yok.

üç yıl içinde herkes aynı emekli maaşını alacak, 2030 gibi hiç prim ödemeyenler de aynı maaşı alacak.

çalışan üreten bir insansanız devlet sizin can düşmanınızdır sizden çaldıklarını yığınlara dağıtıp oy satın alacaktır, ona göre gardınızı alın hayatınızı düzenleyin.

bir siyasi istese bile bunu tersine çeviremez o tren maalesef geçti artık, emekli sayısı çalışan sayısını geçemek üzere kimse bu kadar oyu riske atamaz.

demokrasi denen zırva olduğu sürece bu konu fiilen tartışmaya kapalı, hobi olarak isteyen istediği kadar tartışsın.

milet futbol tartışıyor isteyende bunla oyalansın.

4. Yazdığımı sildim, geçmişte az da olsa tanışıklığım olan kişilere sert girmek istemiyorum.

Şunu söyleyeyim sadece;
    birincisi burası eyt lokali değil.
    ikincisi ortada bir pasta var ve bazıları bu pastadan çok büyük bir dilim alıp bunun haksızlık olmadığını söylüyor, bu düşünce bencillikten de ötesi.
    tamam ye yine pastanı ama bunun hakkın olmadığını bil. sn thron'un yazdığı gibi demokrasiden nefret etmeye başladım seçim kazanmak için yapılmayacak her şey yapılır oldu.

bu hükümetin iki tane takdir ettiğim konusu kalmıştı, biri eyt çıkarmamasıydı, diğeri kapalı alanda sigara içilmemesi. biri zaten yalan oldu, kapalı alan sigara yasağı da neredeyse hiç bir cafe resturant vs. uygulanmıyor.

aklıma geldi adamlar oy kaybetmemek için poşet olayında bile geri vites yaptılar.

5. Herkes önce kendi kapısının önünü bir temizlesin sonra başkalarını yargılasın.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Yazdığımı sildim, geçmişte az da olsa tanışıklığım olan kişilere sert girmek istemiyorum.

Şunu söyleyeyim sadece;
    birincisi burası eyt lokali değil.
    ikincisi ortada bir pasta var ve bazıları bu pastadan çok büyük bir dilim alıp bunun haksızlık olmadığını söylüyor, bu düşünce bencillikten de ötesi.
    tamam ye yine pastanı ama bunun hakkın olmadığını bil. sn thron'un yazdığı gibi demokrasiden nefret etmeye başladım seçim kazanmak için yapılmayacak her şey yapılır oldu.

bu hükümetin iki tane takdir ettiğim konusu kalmıştı, biri eyt çıkarmamasıydı, diğeri kapalı alanda sigara içilmemesi. biri zaten yalan oldu, kapalı alan sigara yasağı da neredeyse hiç bir cafe resturant vs. uygulanmıyor.

aklıma geldi adamlar oy kaybetmemek için poşet olayında bile geri vites yaptılar.
    demokrasi denen kansere bir örnek daha.

belki milyon tane taşeron işçiyi oy için kadroyu geçirdiler.

sonuç nedir.

uzman kıdemli memurdan daha fazla maaş alan ama kadrolu olduğunda yarım ağız iş yapan ve işten çıkarılamayan işçi ve bozulan çalışma barışı.

kamu dışına adım attığı anda kamudan aldığı maaşın yarısını alma ihtimali olan 1% bile değil.

prim adı altında bizlerden çalınan paralar sadece az prim ödeyenlere ek maaş olarak gitmiyor benzer şekilde bu yığınlara ballı maaş olarak ödeniyor.

https://eksisozluk2023.com/kamu-maas...2469?a=popular

7. Selam,

55 gunde 1 milyon dosyayi sonuclandirabildilerse, 2.5milyon dosyayi kabaca 4.5 ayda sonuclandirirlar.
    Bu da kabaca Temmuz sonunu isaret eder.

Agustos'ta yillik izine geliyorum aksilik cikmazsa. O saate kadar emekli olamadiysam haberlerde okursunuz artik olanlari

https://sputniknews.com.tr/20230427/...070293324.html

8. Max 200 bin kisi aldi maas
    1 milyok degil
    Kendim dahil etrafimda baya arkadas var sadece biri aldi oda issiz oldugundan mart 3 de basvurdu
    Ben 9 martta baavurdum hala bekliyorum

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 304/430 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •