Sayfa 369/430 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. 98 yılında sigortam başlamasına rağmen e-devletde 97 yılında başka bir şehirde sigortam başlamış gibi gözüküyor.bunu en yakın SGK ya gidip mi hallediyorum ? yanımda götürmem gereken bir evrak olucak mı,var mı tecrübe eden

2. Her ekstra girdi, ilave 1 ay demek. Mesela hem 4A, hem 4B günleri varsa, askerlik-doğum vs gibi borçlanmalar varsa. Çok şirkette çalışmak varsa(kimisi çoktan kapanmış, kayıtları sorunlu küçük firmalar oluyor). Bir de farklı şehirlerde işlemler varsa, oraya yazı gidecek, oradan yazı gelecek vs.

Özetle, ne kadar farklı işlem varsa o kadar iş uzuyor. Hele bağkur devreye giriyorsa iş çok uzuyor. Benim öğrendiğim kadarıyla bağkurda işler daha yavaş yürüyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Her ekstra girdi, ilave 1 ay demek. Mesela hem 4A, hem 4B günleri varsa, askerlik-doğum vs gibi borçlanmalar varsa. Çok şirkette çalışmak varsa(kimisi çoktan kapanmış, kayıtları sorunlu küçük firmalar oluyor). Bir de farklı şehirlerde işlemler varsa, oraya yazı gidecek, oradan yazı gelecek vs.

Özetle, ne kadar farklı işlem varsa o kadar iş uzuyor. Hele bağkur devreye giriyorsa iş çok uzuyor. Benim öğrendiğim kadarıyla bağkurda işler daha yavaş yürüyor.
    kesinlikle,benim arkadaş bağkurda sıfır gün gözükğyor diye 5 ay bekledi,araya adam sokmasa dahada beklerdi

4. Eyvallah hocam, inşallah bir an önce hayırlısı ile emekli maaşınız bağlanır. Bizim için rol modelsiniz

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Market derken, sadece yeme içme değil cnm Oto Yakıt, deterjan, vs harcamalar da dahil. Aylık düzenli/zaruri harcamalar diyelim.

5.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Eyvallah hocam, inşallah bir an önce hayırlısı ile emekli maaşınız bağlanır. Bizim için rol modelsiniz
    Sağol, varol. Çok detay yazamıyorum, twitter vs adımız-kim olduğumuz belli. Fazla açık yazınca, kendinden çok bahsediyor, özeli anlatıyor durumuna düşüyoruz.

Emekli maaşı için de çok detay vermiyorum, sen de verme bence
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Tahsis no gözüküyor, aylık başlangıç zamanı olarak da 01.11.2023 yazmış. Bu durumda ekim sonuna doğru yarım aylık, kasım ayı maaş ödemesinde de tam aylık alacağım sanırım.

Anladığım kadarıyla işlemlerim hızlı ilerliyor. Benim tek şirket, tek sigorta tipi(4A) olup; borçlanma, askerlik ödemesi vs olmadığı için bir ayda süreç tamamlanacak gibi.

Hayırlısı diyelim artık.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sağol, varol. Çok detay yazamıyorum, twitter vs adımız-kim olduğumuz belli. Fazla açık yazınca, kendinden çok bahsediyor, özeli anlatıyor durumuna düşüyoruz.

Emekli maaşı için de çok detay vermiyorum, sen de verme bence
    görmemiştim 40 yaşında erken emekliyi yeni mi yazdın varmıydı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    98 yılında sigortam başlamasına rağmen e-devletde 97 yılında başka bir şehirde sigortam başlamış gibi gözüküyor.bunu en yakın SGK ya gidip mi hallediyorum ? yanımda götürmem gereken bir evrak olucak mı,var mı tecrübe eden
    SSK kimliğin duruyor ise bir en yakın SGK ya git...Onlar seni yönlendirir...

Sayfa 369/430 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •