Sayfa 359/430 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Walla ben mart'tan beri bekliyorum. Eski aptal bir bağkur bahane edilerek aylardır memur keyfine kaldık

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dün itibariyle ben de süreci başlattım sayılır. EYT kapsamında 25 yıl sınırım 4 Ekim'de doluyor, 6-7 Ekim'de başvururum. Bir şirkette 4 gün, diğer günlerim tek şirketten. Sadece arada çıkı-giriş yapılmış. Orada da 1 gün tarım bağkur günüm oluşmuş.

Süreci uzatmasın diye SGK ya gidip böyle bir günüm var, gün birleştirme yapın diye diye dilekçe verdim(Emekliliğe 3 ay kala böyle bir talepte bulunma hakkımız varmış).

Oradaki memur bir şey farketmez dedi ama, bir zararımız da olmaz diye düşündüm. Bu 1 gün olmasa muhtemelen 1 ayda emekli olurdum.

2. 12 Haziran da basvurduk hala bekliyoruz

3. Emekliye zam için Ekim Meclis bekleniyormuş

Meclis nerede ? Tatilde

Tavşan derisi koltuklar boş

Klimalı Salon boş

Emekli Ekimi bekliyor

Dereye su gelinceye kadar kurbağanın canı çıktı derler buna

4.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Emekliye zam için Ekim Meclis bekleniyormuş

Meclis nerede ? Tatilde

Tavşan derisi koltuklar boş

Klimalı Salon boş

Emekli Ekimi bekliyor

Dereye su gelinceye kadar kurbağanın canı çıktı derler buna
    Oyalıyorlar isteseler meclisi yarın toplayamazlar mı ?Güya millet vekili ama milletten seçim harici kopuk vekillerimiz.

"yav kim yapti be emekli zamlarini bu kadar dusuk diye homurdan ki,"

Malum şahus böyle demiş

Kavga edecek adam bulamayınca kendisi ile kavga eden hünkarımız var maaşallah...

Devlet alacaklarına %120 zam yaptı...Yetmedi seçimden sonra herşeye vergi çaktı a.q benzin oldu 40 kaağıt...

Memuruna %120 zam yaptı...

Emekliye gelince TUIK enflasyonu a.q Böyle adaletin....

Emekli de ağzını açmış EKimi bekliyor acaba kafamıza birşeyler atılır mı diye...

Emekli fazlası ile hak ediyor , en düşük asgari ücret diyeni değilde kafamıza birşeyler fırlatanı seçti...Ha emekliler birde 15 kaağıt bayram ikramiyesini elinin tersi ile tepti...Birde paramı var a.q versin...İsteyince nasıl verildiğini memurlarına yapılan zamda görmedi mi bu kesim...

Neyse siz beklemeye devam edin belki kafamıza birşeyler atar ...Daha farklı kelime de kullanacaktım ama insanlar rahatsız oluyormuş...

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    "yav kim yapti be emekli zamlarini bu kadar dusuk diye homurdan ki,"

Malum şahus böyle demiş

Kavga edecek adam bulamayınca kendisi ile kavga eden hünkarımız var maaşallah...

Devlet alacaklarına %120 zam yaptı...Yetmedi seçimden sonra herşeye vergi çaktı a.q benzin oldu 40 kaağıt...

Memuruna %120 zam yaptı...

Emekliye gelince TUIK enflasyonu a.q Böyle adaletin....

Emekli de ağzını açmış EKimi bekliyor acaba kafamıza birşeyler atılır mı diye...

Emekli fazlası ile hak ediyor , en düşük asgari ücret diyeni değilde kafamıza birşeyler fırlatanı seçti...Ha emekliler birde 15 kaağıt bayram ikramiyesini elinin tersi ile tepti...Birde paramı var a.q versin...İsteyince nasıl verildiğini memurlarına yapılan zamda görmedi mi bu kesim...

Neyse siz beklemeye devam edin belki kafamıza birşeyler atar ...Daha farklı kelime de kullanacaktım ama insanlar rahatsız oluyormuş...
    tüm bunlara ilave sistemin tam boku çıktı.
    yok seyyanen yok az alana çok%ile zam derken sistem allak bullak.
    az prim ödeyen ile çok ödeyen arasında hakkaniyet hak getire.
    tamamen sistemin silinip yeniden dizaynı şart

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    İşin ilginç yanı, resmi Tüik enflasyonu kadar zam alanların hiç sesi çıkmıyor.
    Sürekli bağıran ağlayanlar, 7500 TL alanlar.
    Her gün gazetelerde, televizyonlarda, bunların reklamı yapılıyor.
    Ağlayanlar, yılbaşından beri %110 zam alanlar. Son 2 yılda maaşları 1500 TL'den 7500 TL'ye çıkanlar.
    Ağlamayanlar, 7.000-10.000 gün prim ödeyip, emekli maaşları eriyip gidenler.

İlk defa temmuzda kıyak geçilmedi bunlara.
    Sanki nisanda avanta 2.000 TL almamış gibi ağlarlar.
    Ocakta telafi ederler.
    Diğerlerine TÜİK enflasyonu yeter.

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    İşin ilginç yanı, resmi Tüik enflasyonu kadar zam alanların hiç sesi çıkmıyor.
    Sürekli bağıran ağlayanlar, 7500 TL alanlar.
    Her gün gazetelerde, televizyonlarda, bunların reklamı yapılıyor.
    Ağlayanlar, yılbaşından beri %110 zam alanlar. Son 2 yılda maaşları 1500 TL'den 7500 TL'ye çıkanlar.
    Ağlamayanlar, 7.000-10.000 gün prim ödeyip, emekli maaşları eriyip gidenler.

İlk defa temmuzda kıyak geçilmedi bunlara.
    Sanki nisanda avanta 2.000 TL almamış gibi ağlarlar.
    Ocakta telafi ederler.
    Diğerlerine TÜİK enflasyonu yeter.

Sözde <muhslif kesim buradan oy devşirecek ya sürekli gündemde tutuyor...Sen bunlara asgari ücret kadar maaş teklifi yaptın sana buradan ne geldi , neredeyse hiç...

Muhalefete destek atan kesim TUIK enflasyonu ile maaşı eritilip yok olanlar için Muhalefet sahte enflasyon ile en düşükle en yüksek maaş alanlar eşitlendi...Sistemin a.q kimse tavandan prim yatırmayacak falan Bizlere sahip çıkan var mı yok....Böyle salak muhalefeti de dikmek lazım a.q

Sayfa 359/430 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •