Sayfa 163/430 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Staj sadece sağlık sigortası içindir. Staj emeklilik için asla sayılamaz. Bunu düşünen ve iddia edenler var. Ancak kanunlardan hem haberi yok hemde okumuyorlar. Sigortada %12 sigorta %21-23 emeklilik primi vardır, staj veya çıraklıkta bu primler ödenmez, ödenmeyen primin emekliliğini istemek aşırı hayalcilik içerir.

Şuan eyt kapsamında 4-5-6-7-8-9-10 bin prim günü olan 99 öncesi 52-51-50 yaşındaki insanlar İçin bür düzenleme mümkün, 1981 doğumlu birisi emeklilik peşinde koşuyor soruyor düşünüyorsa öncelikle kendisine yazık ediyor. Acilen öz işine dönsün, ödeyebildiği kadar prim ödeyip hak ettiği tarihi beklesin.

Bazı konularda Balans ayarı denilen bir sistem vardır. Buna göre ortalama 48-54 arası bir emeklilik yaşı varsa 41 yaşında emekli olmaya çalışmak istemek düşünmek saflıktan ziyade aptallığa giriyor.
    Burdaki konu emekli olma isteğinden ziyade bu mevcut konusulan eyt tüzüğü onaylanırsa ona bir hak doğuyor olacak mı onu anlayabilmek. Beklemediği birşey zaten ama öyle birşey olurda onuda etkilerse o da faydalanır haliyle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
     Alıntı Originally Posted by Dıamond Yazıyı Oku
    Boyabatlı ve çakıır nickli arkadaşlar sizin düşüncelerinizin özeti şöyle yorumladım,biz 43,44 yaşlarında çok heveslendik emekli olmak icin fakat sistem 7,8 yılımızı yedi eyt nin çıkması bana haksızlık olur benim maduriyetimi gidermek için diğer eyt lilerede 7,8 yıl kilitlerseniz hak yerini bulur yoksa kim takar ülke şartını tek sorun bende olmadı sendede olmasın..sizin yazım görüntünüz bu şekilde.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Onlarin karın ağrısı nedir bilemem ama bildiğim bir şey varsa oda bu topraklarda hasima gerek yok...Adamların mantığına bak...sanki memlekette iş bolluğu varda millet emekli olmak istiyor..Devlet bile 35 yaşından sonra cogu kuruluşaluna personel almıyor..İnsanlar 40 yaşından sonra işsiz kalıp ya çok kötü şartlarda çalışıyor yada borç içinde ,ailesinin yardımı ile ayakta kalıyor...Millet adam gibi iş sahibi olsa neden daha düşük ücret olan emekli maaşına tamah etsin ? Ama dediğin gibi karın ağrıları başka..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Onlarin karın ağrısı nedir bilemem ama bildiğim bir şey varsa oda bu topraklarda hasima gerek yok...Adamların mantığına bak...sanki memlekette iş bolluğu varda millet emekli olmak istiyor..Devlet bile 35 yaşından sonra cogu kuruluşaluna personel almıyor..İnsanlar 40 yaşından sonra işsiz kalıp ya çok kötü şartlarda çalışıyor yada borç içinde ,ailesinin yardımı ile ayakta kalıyor...Millet adam gibi iş sahibi olsa neden daha düşük ücret olan emekli maaşına tamah etsin ? Ama dediğin gibi karın ağrıları başka..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bütün yazdıklarınıza katılıyorum arkadaşım maalesef durum bu şekilde.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yol açık Yola çık.

4.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Dünyadaki kaliteli devletler en az 70 yaşında emekli oluyor. .....
    Selam,
    Ornek?

5. Daha önceki paylaşımlarımda bu ülkede 18 yaşında işe girip, sigortası yapılan, özel sektörde kesintisiz çalışıp primleri tam olmasının kolay olmadığını, çoğu eyt linin 50 yaşını geçtiğini söyledim. 50 yaşından sonra işe girmenin zor olduğunu, devletin gençsin diye emekli etmediğini, işverenin yaşlısın diye iş vermediğini savunduk. Şimdiye kadar mücadele eden biz eyt lilere 40 yaşında emeklilik istiyorsunuz diyenlere bu argümanları savunduk, biz çok erken yaşta emeklilik istemiyoruz dedik. Şimdi de aynısını savunuyorum.

Ama sizin gibi 40 yaşında olan azınlık bir kesim çıktı, yasa çıkıyormuş, ben de eyt ye giriyormuşum demeye başladılar. sen 43 yaşında emekliliği savunursan benim davama da zarar veriyorsun.
    Tabii ki devlet adalet hakkaniyet gözetmek zorunda bu milli piyango mu ki aaa bana emeklilik çıktı diyesiniz. sen 8 eylül 99 işe başladın diye 43 yaşında emekli ol, diğeri 9 eylül 99 da işe başladı diye 58 yaşında emekli olsun, bana göre pek olacak şey değil. Daha önce de söylediğim gibi adil olan; kademeli olarak herkesten 4-5 yıl indirim yapılmasıdır.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Beni, 8 sene etkiledi.
    Burada, forum ortamlarında, kimsenin bilmesine imkan yok ama gerçek hayatta, çevremde herkese, EYT'nin gerekli olduğunu söylemişimdir. (çalışırken ve 8 yıl etkilendiğim halde)
    Gerçek hayattaki tüm arkadaşlarım ve akrabalarım bilir.

51 yaşımda emekli oldum.
    Şu an emekli adayları için, 50 yaş formülü geliştirilebilir.
    38, 39, 43 yaşında emekli olan bir sürü insan gördüm.
    58 doğumlu bir abim, 96 yılından beri emekli maaşı alıyor. (26 yıldır)

O yüzden rahatlıkla yazıyorum.
    1 emekliye 1.8 çalışan bakıyor.
    Bu kesinlikle kabul edilemez.
    Seçim için, bu oran 1.2'ye düşürülmemeli.

Sonra ne oluyor ?
    1.500 TL emekli maaşı alması gereken kişiler için, emekli maaşları 3.500 TL yapılıyor.
    O zaman, o kıyağı, tüm emeklilere +2.000 TL olarak yapacaksın.
    ASIL HAKSIZLIK BUDUR

7. Bu hükümet son 15 yılda Suriye falan demedi herkese maaş bağladı Şuan devletin tersanesinden en üst ikramiye dahil maaşla emekli olan 1-2 bin gün çalışan ile aynı emekli maaşını alıyor.

Evet 52-53 yaşından sonra çalışmak iş bulmak zor olabilir. Size kazık atmalarına izin vermeyin ve bir şekilde 52-53 yaşına kadar kendiniz için prim ödenecek modeli seçin. Bugün size bağlanan maaş sizi 1-2 mutlu eder. 1-2 sene sonra hem çalışmayacak hemde düşecek bir maaş sizi bekliyor. Ha siz 60 yaşında ölecekseniz eyt ile 49-48-47-46-45-44-43 yaşında emekli olmanız yanlış değil.

Mesela imkanı olan İçin son 3 yıl çok kıymetli. Dolu dolu prim ödeyen güzel maaş alabiliyor.

Buraya da yazayim
    issiz eyt lilere emekli olana dek 3ooo tl sosyal yardim destek verilebilir. EYT lilere bekleyin dostlar duzenleme yapamadik cunku sizden onceki yas bekleyenlere maduriyet olusuyor denilebilir zaten calisan eyt liler sadece extra emekli maas hevesindeler zaten calisacak ve kidem tazminatlari cebe koyacak devlete yuk olusturacaklar.
    Nasil fikr dostlar

Boylece hem cok maliyet cikmadan bu is halledilmis olur...

Cunku eyt duzenlemesi hayata gecer ise 1999da ise girenler ses cikartmaya basliyor 5000 gun ile emekli olanlara karsilik biz niye 7000 prim yapmak zorundayiz diyorlar

Hakkaniyet anca bole saglanabilir

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    EYT li olup emeklilere + bir şeyler vermesi lazım.. Aksi halde SGK ya karşı toplu davalar açarak alamadıkları maaşın hesabını soracaklardır.diye düşünüyorum

.İşsiz EYT liler bence de direk emekli olmalı...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 163/430 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •