Sayfa 311/430 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Edevletten zaten son calistiginiz sgk ya gidip emekli basvurusu yapmaniz gerekir
    edevletten basvurunca da bu sekilde oluyor son calistiginiz yerdeki kuruma dosya gider
    benim kurum da benim dosyami benim ilk calisma yerim olan Ankara dan istemis sanirim boyle anlamak lazim oysa tum arsiv zaten elektronik ortamda degil mi neyin dosyasini neyin kagidini kartonunu istiyor bunlar
    direkt olarak dosya arasina para mi sikis mis dicez anlamadim ki
    tanidik ta yok bizim is temmuz a sarabilir ya tobe tobe

Alıntı Originally Posted by ey_b Yazıyı Oku
    En son çalıştığınız yerin bağlı olduğu sgk merkezine mi gittiniz ? Ben de kafayı bozdum gidip sorcam 3 marttan beri dys de hiç hareket yok napıyonuz diye
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

23dakika ile 43dakika arasini zevkle izleyelim dostlar...

Alıntı Originally Posted by ey_b Yazıyı Oku
    Çevremde benden sonra başvurup emekli olmuşlar var nisan maaşını bile alıp yemişler Bakan başvuran 1.800 k kişiden,2 ayda yaklaşık 1.000 k kişinin işlemlerinin bittiğini söylemiş.1.800 k kişinin hepsi 3 martta başvurmadı ya?Bunlar başvurulan gün sırasına göre işlemlere almıyorlar mı acaba?Derdim maaş değil,silinecek günlerim var,kalanı yetiyor mu yetmiyor mu bu kadar bekleyip son dk pürüz çıkması. Ve de muhasebecinin hatası kod4 le işyerinden çıkış yapılmış bana.Şimdi çalışamıyorum sistem yeniden sigorta girişimi kabul etmiyor

3. SGK açıkladı: Nisanda emekli olanların bayram ikramiyesini alacağı tarih belli oldu

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom...-oldu-7676449/

Mart basvuru yapanlarin haklari sabit olur umarim.......
     Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    SGK açıkladı: Nisanda emekli olanların bayram ikramiyesini alacağı tarih belli oldu

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom...-oldu-7676449/

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Mart basvuru yapanlarin haklari sabit olur umarim.......
    Hiçbir hak kaybı olmayacak. İçiniz rahat olsun. Tahsis numaranız çıktığı ay 1 nisandan itibaren hak etmiş olduğunuz birikmiş aylığınızı ve bayram ikramiyelerini alacaksınız.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

6. Originally Posted by Emre1976 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bi sorum olucaktı
    3 Mart eyt başvurum oldu fakat daha sonuçlanmadı ama Nisan ayı gss borcu gözüküyor e devlet’te
    Normalde 1 Nisan itibariyle emekli olsak bu borcun silinmesi gerekmezmi?
    Ben 4a kapsamında emekli olucam bağkur’da var çalışma hayatmda fakat son yedi yıl 4 a SSK fazla olduğu için 4 a’dan emekli olucam
    Şimdi benim Nisan ayı gss primini ödemem gerekiyor mu? Ödemezsem emeklilik red oldu diye bişey çıkar mı?
    Benim gibi olan arkadaşlar var mı bilgisi olan varsa sevinirim tşk.

Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Aynı durumdayım. Nisan borcum var. 4a kapsamında emekli olacağım. GSS prim borcu 4a lılar için emekliliğe engel değil diye biliyorum. Ayrıca Nisan başı itibariyle emekli olacaksak, emekli olduktan sonra GSS birimine başvurup borcu sildirebiliriz. Dolayısıyla bu borcun sorun çıkarmaması gerekir.

Yani ödemeyeceğim ama bununla ilgili bir sorun çıkar mı diye endişelenmiyor da değilim.

Hadi 1 ay sonra emekli olacağımı bilsem, riske atmamak için 300 TL ödeyeyim. Ama belki de 6-12 ay sonra emeklilik işlemi sonuçlanacak.

Biraz önce DYS Evrak Takip Sistemini kontrol ettiğimde 05 Mart'ta yaptığım başvurunun "Kocaeli Sosyal Güvenlik Îl Müdürlüğü, Icra Takip, Haciz Servisi (İzmit) tarafından RED edildiğini gôrdüm. Ayrıntı yok.

Yarın ilk iş bulunduğum ildeki SGK ya gideceğim. Herşeyim net ve tamam. Eğer GSS borcundan ise tam cinnetlik durum.

GSS borcu olan arkadaşlar, lütfen red yemeden SGK ya gidin. Durumla ilgili daha sonra gene yazarım.

7.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Originally Posted by Emre1976 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bi sorum olucaktı
    3 Mart eyt başvurum oldu fakat daha sonuçlanmadı ama Nisan ayı gss borcu gözüküyor e devlet’te
    Normalde 1 Nisan itibariyle emekli olsak bu borcun silinmesi gerekmezmi?
    Ben 4a kapsamında emekli olucam bağkur’da var çalışma hayatmda fakat son yedi yıl 4 a SSK fazla olduğu için 4 a’dan emekli olucam
    Şimdi benim Nisan ayı gss primini ödemem gerekiyor mu? Ödemezsem emeklilik red oldu diye bişey çıkar mı?
    Benim gibi olan arkadaşlar var mı bilgisi olan varsa sevinirim tşk.

Biraz önce DYS Evrak Takip Sistemini kontrol ettiğimde 05 Mart'ta yaptığım başvurunun "Kocaeli Sosyal Güvenlik Îl Müdürlüğü, Icra Takip, Haciz Servisi (İzmit) tarafından RED edildiğini gôrdüm. Ayrıntı yok.

Yarın ilk iş bulunduğum ildeki SGK ya gideceğim. Herşeyim net ve tamam. Eğer GSS borcundan ise tam cinnetlik durum.

GSS borcu olan arkadaşlar, lütfen red yemeden SGK ya gidin. Durumla ilgili daha sonra gene yazarım.
    Gss borcunun emekliliğe etkisi sıfırdır. Ödenmemiş, Bağkur prim borcunuz olmasın sakın.

8.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Gss borcunun emekliliğe etkisi sıfırdır. Ödenmemiş, Bağkur prim borcunuz olmasın sakın.
    Tüm çalışmam 4a, hiç aynı ayda giriş çıkışım olmadı yani çakışan günüm yok. Bulunduğum ildeki SGK dan bilgi alamadım. Memur, icra haciz bölümünden RED olması seni yanıltmasın dosyalar fazla olduğu için servislere dağıtıldı, RED nedenini ben buradan göremiyorum dedi. Alo 170 e soracağım şimdi. Ulaşabilirsem Gebze yi arayacağım olmadı Gebze ye gideceğim.

Sayfa 311/430 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •