Sayfa 313/430 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Başvurumu 5 Mart'ta e-devlet ten yaptım.

Olmaması lazım ama GSS ya da başka bir borç yúzúnden başvurum geçersiz olsun ve tekrar başvuru yapınca 2 maaşım yansın.

Merak ettiğim, direk SGM den başvuranların bu gibi konularda kontrolleri başvuru anında yapıldı mı.

Yapıliyor ise e-devletten başvuru yapmamak doğrudan SGM ye gitmek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Başvuru cevaplandı diye SMS geldi. Nedir açıklama diye 170 i tekrar aradım. "Yoğunluk var sırası geldikçe" diye hiç bakmadan açıklama göndermişler. Yahu Red işlemi var varide nosu da şu dedim. Bi başvuru daha oluşturdu.

ikinci başvuruya da aynı cevap geldi. Ya sabır.

3.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Başvurumu 5 Mart'ta e-devlet ten yaptım.

Olmaması lazım ama GSS ya da başka bir borç yúzúnden başvurum geçersiz olsun ve tekrar başvuru yapınca 2 maaşım yansın.

Merak ettiğim, direk SGM den başvuranların bu gibi konularda kontrolleri başvuru anında yapıldı mı.

Yapıliyor ise e-devletten başvuru yapmamak doğrudan SGM ye gitmek lazım.
    3-8 Mart arası müracaat edenler de sorun varmış. Sonrasında müracaat edenler emekli oluyor. Sorun nedir kimse bilmiyor. İşimiz Allah’a havale kaldık.

Sn. Çakır24 akıl alır iş değil , insan kafayı yer bu ne saçmalıktır.
    Yani ben 10 martta başvurmuş idim , 3-8 mart arasıda başvuru yapabilirdim şimdi nasıl? Neden? Benden önce başvuru yapanlar emekli edilmiyor ?( yasal gereklilikler sağlanmıyorsa anlaşılır)
     Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    3-8 Mart arası müracaat edenler de sorun varmış. Sonrasında müracaat edenler emekli oluyor. Sorun nedir kimse bilmiyor. İşimiz Allah�a havale kaldık.
    SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sorun şudur

İlk başvuru dosyaları altta kalmıştır

İşleme en üstten yani en son başvurandan başlamışlardır

Olur mu olur

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    3-8 Mart arası müracaat edenler de sorun varmış. Sonrasında müracaat edenler emekli oluyor. Sorun nedir kimse bilmiyor. İşimiz Allah’a havale kaldık.

Aralardan dost akraba ve parti yakini dosyalar cekilmistir
    Bura TURKIYE unutmayin

Alıntı Originally Posted by CEMIX Yazıyı Oku
    Sorun şudur

Olur mu olur
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7.  Alıntı Originally Posted by CEMIX Yazıyı Oku
    Sorun şudur

Olur mu olur
    Malasef böyle bir şey oldu. 8 Mart müracaat eden bekliyor, 28 Mart müracaat eden emekli oldu.

8.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    SGM ye telefonla ulaşamadım. Biri hasbelkader açsa bile başka birine aktarıyor ve o da açmıyor.

Bana İzmit yolu göründü.
    Şehir dışından bu sabah İzmit SGM ye geldim. Çok olmasa da bir yoğunluk vardı. Neden hala emekli olamadım diyenler vardı. Bankolardaki memurlar bunları ve beni tek bir memura yõnlendirdi. Diğer memurlar boşken onun önünde 10-15 kişilik bir sıra oluştu. Sırada beklerken duyabildiklerim ve benim durumum;
    -Memur çok hızlı bir şekilde sistemsel kontrolleri yaptı.
    -Problemli olanları bazılarını ilgili servise yönlendirdi. Bazılarını da cep telefonunu falan not edip durumunuza bakıcam deyip yolladı.
    -Bağkurlu olan bir kaç kişiye, bağkurluların işlemleri ay sonu yapılacak dedi.
    -Problemi olmayıp neden başvurum sonuçlanmadı diyenlere, bekleyeceksiniz dedi
    -Benle ilgili bir sorun var mı diye, sistemi kontrol etti. Yok. Böyle bir RED var dedim. Görüyorum dedi. Biraz daha karıştırdı arkamda sıra uzayınca, ben durumunuza bakıcam siz gidebilirsiniz dedi. Şehir dışından geldim dedim. Beni biraz bekletip sırayı bitirince servise çıktık. Ben dışarıda bekledim. Dediği, herhangi bir problem yok 10 gün içinde emekli olursunuz. RED nedir dedim. Kaale almayın dedi. GSS borcu. Engel değil dedi

Sorun çıkmayacağından emin miyim. Maalesef Hayır.

Sayfa 313/430 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •