Sayfa 365/430 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    17 ay yapmış olmalısınız
    ben 16 ay diye gittim 12 aya düşürdüler
    teskere aldım 1 yıl sonra sefer görev emri ile çağırdılar
    gittiğimde son gelen asteğmenlerin artık teğmen olduğunu 4 aydır teğmen maaşı aldıklarını
    gel teskere gel teskere diye
    şafak saydığını gördüm
    evet evet ben 231.dönemdim(unutmamışım) 12 ay diye gittim.
    tam 1 ay vardı bitmesine uzadı.teğmen maaşına falan geçtim.rütbeler teğmen oldu(denizci)
    hatta bir miktar para biriktirmiştim.askerlik bittiğinde 2.el bradway reno ( döküntü) almıştım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    17 ay yapmış olmalısınız
    ben 16 ay diye gittim 12 aya düşürdüler
    teskere aldım 1 yıl sonra sefer görev emri ile çağırdılar
    gittiğimde son gelen asteğmenlerin artık teğmen olduğunu 4 aydır teğmen maaşı aldıklarını
    gel teskere gel teskere diye
    şafak saydığını gördüm
    16 ay yaptım....265. dönem. 2 yıl geç gitim. Polatlıda acemiliği yaptım... Heralde bana dea 9 bin falan verirler.. ocak ayında kuruma emeklilik dilekçesi veriyorum.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    16 ay yaptım....265. dönem. 2 yıl geç gitim. Polatlıda acemiliği yaptım... Heralde bana dea 9 bin falan verirler.. ocak ayında kuruma emeklilik dilekçesi veriyorum.
    Hayırlı uğurlu olsun inş.
    sgk dan maaşa bağlandıktan sonra (yanlış bilmiyorsam) 5 yıl bu Yedeksubay tazminatını alma hakkınız var.bunun içinde eğer Ankara dışındaysanız iadeli taahutlu dilekçe ile hallediliyor.( ben istanbuldan yolladım)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Hayırlı uğurlu olsun inş.
    sgk dan maaşa bağlandıktan sonra (yanlış bilmiyorsam) 5 yıl bu Yedeksubay tazminatını alma hakkınız var.bunun içinde eğer Ankara dışındaysanız iadeli taahutlu dilekçe ile hallediliyor.( ben istanbuldan yolladım)
    Saol dostum... Ben ohaldeydim..şırnakta yaptım asteğmenliği ... Belki birz daha fazla alabilirim
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Saol dostum... Ben ohaldeydim..şırnakta yaptım asteğmenliği ... Belki birz daha fazla alabilirim
    inşallah hakkaniyetli bir şekilde işiniz hallolur.syg.

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    evet evet ben 231.dönemdim(unutmamışım) 12 ay diye gittim.
    tam 1 ay vardı bitmesine uzadı.teğmen maaşına falan geçtim.rütbeler teğmen oldu(denizci)
    hatta bir miktar para biriktirmiştim.askerlik bittiğinde 2.el bradway reno ( döküntü) almıştım
    223 de bendim.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dün itibariyle ben de süreci başlattım sayılır. EYT kapsamında 25 yıl sınırım 4 Ekim'de doluyor, 6-7 Ekim'de başvururum. Bir şirkette 4 gün, diğer günlerim tek şirketten. Sadece arada çıkı-giriş yapılmış. Orada da 1 gün tarım bağkur günüm oluşmuş.

Süreci uzatmasın diye SGK ya gidip böyle bir günüm var, gün birleştirme yapın diye diye dilekçe verdim(Emekliliğe 3 ay kala böyle bir talepte bulunma hakkımız varmış).

Oradaki memur bir şey farketmez dedi ama, bir zararımız da olmaz diye düşündüm. Bu 1 gün olmasa muhtemelen 1 ayda emekli olurdum.

Bir süredir topiği takip edemiyordum. Geçmiş iletileri okurken yazınızı farkettim.

SGK nın garip hesaplama sistemi yüzünden, 2023 sonu ile 2024 başı emekli olmak arasında maaşta % 10 -15 fark oluşabilir.

Şöyle ki,
    2023 başında yapılan zamdan önce maaşınız 100 olsun. Ocak zammı yaklaşık %19.50, Temmuz zammı %25 den sonra maaşınız yaklaşık 149 oldu. 2023 sonunda emekli olursanız bunu alırsınız.

2024 başında, Ocak ta yapılacak zamdan önce, maaşınız geçmiş 1 yıllık enflasyona göre tekrar hesaplanır.

2023 sonu yıllık tüfe % 65-70 açıklanabilir. Yani maaşınız 165 - 170 olur.

Arada çok ciddi fark olabilir ve bunun için beklemek bir tercih olabilir.

Sayfa 365/430 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •