Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
Arama sonucu : 116 madde; 81 - 88 arası.

Konu: ULUFA - Ulusal Faktoring A.Ş.

ULUFA da iyi kar artışı olmuş,

Ulusal Faktoring'ın 2023 yılı 9 aylık konsolide olmayan net karı 330.477.000 TL (2022/9 aylık: 51.704.000 TL)

2. 12.05 ilk maliyetle Ulusal Faktoyu portfoyume ekledim yaklaşık 10 000 lot ile başladım portfoye almaya dususlerde artircam yaklaşık 6 katlik bir karlılık sirketi görmezden gelemezdim bu dördüncü ceyrek aynı olursa son dönem de faktoringler 3 ceyrek te getirdiğini tek çeyrekte yaparlar vade sonları yıl sonuna yaklaştıklari için sene 600 milyon gibi bir kar ödenmiş 133 milyon TL 2024 de de yüzde 40 faiz ortamının ve paraya ulaşmada nakite sıkıntı olduğu için düşünürsek max 6 katlik bir kar olursa yakalanan balık büyük olabilir şu ortak satışları bitsin bu satışlarda iyi aslında maliyet düşürmek için lider fakto + ulusal fakto yola devam yatırım tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    12.05 ilk maliyetle Ulusal Faktoyu portfoyume ekledim yaklaşık 10 000 lot ile başladım portfoye almaya dususlerde artircam yaklaşık 6 katlik bir karlılık sirketi görmezden gelemezdim bu dördüncü ceyrek aynı olursa son dönem de faktoringler 3 ceyrek te getirdiğini tek çeyrekte yaparlar vade sonları yıl sonuna yaklaştıklari için sene 600 milyon gibi bir kar ödenmiş 133 milyon TL 2024 de de yüzde 40 faiz ortamının ve paraya ulaşmada nakite sıkıntı olduğu için düşünürsek max 6 katlik bir kar olursa yakalanan balık büyük olabilir şu ortak satışları bitsin bu satışlarda iyi aslında maliyet düşürmek için lider fakto + ulusal fakto yola devam yatırım tavsiyesi deildir...
    Ortak satışı bitti.

4. Ortak satışı var yine Bay Tomi hala hissede misiniz? Yorumlarınızı merak ediyorum

Hisse bayağı geri çekildi, buralar uygun olabilir diye kenarda nakit tuttuğun parayla alım yapıyorsun, bir kap geliyor ortak tekrar satış planlıyor.

Güya ortak satışı bitti dedik.

Son zamanlarda cidden yıprattı artık.

Faktoring verileri gayet sektördeki beklentileri destekler nitelikte açıklanmasına rağmen, şirket hisseleri saçını tarıyor.

Anlayamadığım nokta şu, sektörel olarak iyi olan verilerin gelecekte de iyi gelmesi muhtemelken ve bunun da hisse fiyatlarına pozitif yansıması beklenirken, ortak neden satış kararı alır?

6.  Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Hisse bayağı geri çekildi, buralar uygun olabilir diye kenarda nakit tuttuğun parayla alım yapıyorsun, bir kap geliyor ortak tekrar satış planlıyor.

Güya ortak satışı bitti dedik.

Son zamanlarda cidden yıprattı artık.

Faktoring verileri gayet sektördeki beklentileri destekler nitelikte açıklanmasına rağmen, şirket hisseleri saçını tarıyor.

Anlayamadığım nokta şu, sektörel olarak iyi olan verilerin gelecekte de iyi gelmesi muhtemelken ve bunun da hisse fiyatlarına pozitif yansıması beklenirken, ortak neden satış kararı alır?
    Sirketin yabancı fon ortağı zaten once 20 milyon satacagini fakat karar değiştirerek 10 milyon satacagini söyleyip satti sonra geri kalanida satacagini söylemesi fakat uygun ortam olursa diyor o ortam da her halde sattığı eski seviyesi demek istiyor her halde , ortaklıktan ayrılmak istediği anlamına gelir bir fon sirketi olup yatırıp yapıp çıkarlar ters zamana geldi yazık sektörün en iyi zamanlarına denk gelmesi kötü oldu bunun böyle yapması vakif finansin bedelli yapması sektör üzerinde çok olumsuz etki yaptı yatırım tavsiyesi deildir..
    Son düzenleme : Bay Tomi; 20-12-2023 saat: 23:50.
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

7. Maalesef zarar kes le kol kestik bekle gör pozisyonda iken yine hadi dedik yukarilardan zararla ayrıldık dun 400 lot kadar tabana alış yazdık geldi fakat acele etmicem bu satış işi tahtaya takoz koydu pey der pey ara ara o lotu koyucam yerine fakat şunu anladim ki faktoring hisseleri cok sıkıntılı hayal bile kurdurtmuyor patronlar bu yılda bunu gördük yatırım tavsiyesi deildir...

8. Yalnız burda asıl patron yani hakim ortak satmıyor. Zamanında bu şirkete yatırım yapmış fon çıkıyor. Fonlar şirketlere girer, daha uygun bir yatırım gördüğünde ya da hedefine ulaşınca çıkar.

Yani çok da şey etmemek lazım.

Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •