Sayfa 290/709 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390 ... SonSon
Arama sonucu : 5667 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Bu satışların ülke CDS priminin yüksekliğiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Riskin çok yüksek olduğunu düşünüyorlar ve satıyorlar. Thy gibi beklentisi çok yükse bir şirketi satmalarının başka türlü bir açıklamasını bulamıyorum. CDS'in bir şekilde düşmesi lazım daha sağlıklı bir piyasa için.

SM-T720 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Turkiye nin CDS grafigine bakinca

2022 yilinin
    Ocak -Mart arasi 500-550
    Mart- Mayis arasi 550 -600
    11 Mayis -31 Mayis arasi 700 civarinda seyretmiş
    1 Haziran sonrasinda 773 lere kadar çıkmış

Yani aslında CDS hemen yükselmemiş. Zamanla yükselmiş görünüyor. Bu bir nevi bahane gibi sanki

Citibank belki duzeltme yapti, belki biraz silkeleme yaptı yada belki beklemeye geşmiş te olabilir. Ama bu saatten sonra fazla satış yapacağını pek sanmıyorum ama yinede temkinli olmak lazım.

Tum dunyada petrol, enflasyon, enerji, gıda, emtia gibi krizler var şuanda.

Fed'in faiz artışı zaten bilinen birşey

Bu saatten sonra bilançolar odaklı hisseler ön plana çıkıcaktır bence.

Bilanço tahminleri yakinda başlar (Haziran sonu gibi) .
    Bilançolar da enflasyon değerlemeleri de yaparlarsa bence super olur.

Hukumetimiz dolar yükselişini durdurursa eğer bizim piyasa tekrar toparlanir diye düşünüyorum.

Thy için iyi haberler geldikçe ve bilanço yaklaştıkça tekrar toparlanacagini düşünüyorm.
    Citi yine bir şekilde THY hissesine yine gelir ama ne zaman olur bilemiyorum.

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır.

3. 9 TL iken yüzüne dahi bakılmayan THY ne kadar kıymete binmiş ki 48 TL den Citi sattıkça kapış kapış kapılıyor. CDS çıkmış 800 üzerine, Suriye ye operasyon başladı başlayacak, Yunanistan kaşınıp duruyor. Bir gün patt diye çatışma çıktı çıkacak egede gerginlik hat safhada. Bir hisse alırken öncelikle temettü verimliliğine bakılması gerekir. şimdi citi her gün en az 5 milyon yedire yedire satarken geçen günlerde hissede pozisyon alan AK yatırım ne yaptı cuma kapanışta karanlık odada kol kesip sattı. Citi nin satmaya devam etmeyeceği garantisini kim verebilir. Citi 2,5 ila 5 TL arasından yıllarca topladığı hisseleri 50 den başlayarak satıyor. 46 yada satar 40 bilemedin 35 yine bilemedin 30 hadi biraz daha abartalım 25 daha da uçalım 20 satsa kim engel olacak. onu bunu bilmem ama güzel satıyor. Satışlarının nerde duracağı belli olmaz. olaki satışları karşılamak adına alan yatırımcılar panikleyip satışa geçerse ne olacak. Onları kim karşılayacak. STOP bölgeniz olmalı. Bence AK yatırım en iyisini yaptı. kol kesip çıktı. belki daha aşalardan pozisyon alacak.

4. Takas baktığımızda yükselişin başladığı 1 mart tarihinden 31 Mayıs a kadar 68 milyon lot mal almış citi + Deutsche ..Saışa başladıkları 1 hazirandan 10 hazirana kadar ise 66 milyon lot malı satmışlar.. Bakalım daha ne satacaklar..Bekleyip göreceğiz..

5. Ben piyasanin ve hisselerin bir muddet yataya baglayabilirler diye düşünüyorum. ABD piyasalari da hiç iç açıcı degil aslında. Yani paranin pek gidecek yeride yok gibi. Enflasyon ve enerji maliyetlerinin çok yüksek olması, petrolün yuksek olması tum dunyadaki ticareti vuruyor maalesef. Her yerde aynı goruntu var gibi. Karamsarlik artışı var. Rusya Ukrayna savaşı için çözüm üreten de yok, çözüm olmadığı için karamsarlık artıyor, merkez bankalari faiz artışı tuz biber oldu zaten. 2020 senesindeki seviyelere yaklaşıyor ABD piyasaları. Ama bir yerde buyuk yatırımcıların borsalarda düşüşü bitirip, sonra yeniden piyasalara gireceklerini düşünüyorum ben. Biraz daha salabilirler yada yataya bağlayıp savaş hakkında, petrol hakkinda iyi haberlerin gelmesini bekleyebilirler. Bakalım nasıl olacak.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

6.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Takas baktığımızda yükselişin başladığı 1 mart tarihinden 31 Mayıs a kadar 68 milyon lot mal almış citi + Deutsche ..Saışa başladıkları 1 hazirandan 10 hazirana kadar ise 66 milyon lot malı satmışlar.. Bakalım daha ne satacaklar..Bekleyip göreceğiz..
    Buna benzer giriş çıkışlar yaklaşık 6-7 ay önce Ereğli de yaşandı. QNB üzerinden alınan 90 m lot çok hızla geri verildi citi taraflndan. Ancak hisse 19 dan 35 e gitti.
    YAZ YENİ BAŞLIYOR. 100 hareketi engellenemez!

7. bu hafta zor geçecek gibi duruyor

8. Fiatlar iner çıkar ancak THY nın başarılı performansı gözardı edilemez.. Gelecek 6 aylık bilanço rakamları bunu teyit edecektir.. Bir haftada 66 milyon lot malı sattılar..çıkış belki biraz zaman alabilir.. Tüm kurumlar hedef fiatlarını 70 tl nin üzerine çıkarmaya başladılar..Bu zorlu geçecek hafta sonrası hissenin hareketleneceği yeniden 50 li rakamları test edeceğini tahmin ediyorum..

Sayfa 290/709 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •